Mart 28, 2024, 07:24:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanjce  (Pročitano 1365 puta)

Van mreže zverka

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Pitanjce
« poslato: Mart 14, 2021, 04:27:41 posle podne »
Pre svega dobar dan svima, ovako imam pitanje jedno oko kalorije itd itd.
Treniram oko 3 meseca ishrana mi je bila sta god sve do sada od kad sam malo dublje proucio sta kako.
Visok sam 192cm imam 18 godina i imao sam oko 78 kg kada sam krenuo da treniram sada imam oko 91kg znaci dobio sam dosta na kilazi ima i misica ojacao sam, gurnuo sam 105kg na bencu uglavnom ima napretka jel?!
Sad poenta je sto imam dosta i masti nisam ono debeo debeo nemam veliki stomak i tako to nego sam masivan ali sam takodje i mastan nisu toliko izrazeni misici. Moje pitanje je ustvari koliko kalorija bi trebalo da unosim treniram oko 5-6 puta sedmicno sada pre sam radio neki full body nije ni vazno to sad, hodam dnevno oko 8-9 kilometara stim sto je oko 3,5km bas nizbrdo, 3,5km jako veliki uspon, i oko 1km ravno. Sad sa svim tim aktivnostima koliko bi trebalo da unesem kalorija da bi napredovao ali da budem nekako lean ako me razumete.
 Hvala! nadam sa da nisam puno s-ra-o..
« Poslednja izmena: Mart 14, 2021, 04:34:24 posle podne zverka »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pitanjce
« Odgovor #1 poslato: Mart 14, 2021, 05:18:20 posle podne »
Za pocetak ti ishrana ne moze biti "sta god" ...

Citat
Sad sa svim tim aktivnostima koliko bi trebalo da unesem kalorija da bi napredovao ali da budem nekako lean ako me razumete.

To ne postoji pa cak ni u tvojim godinama, tj napredak uz skidanje viska kila... ako hoces definiciju - podforum ishrana, varijacija uh , kalorijski deficit, u prevodu morace da se busi kasika  ;D

Van mreže zverka

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pitanjce
« Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2021, 05:30:44 posle podne »
Za pocetak ti ishrana ne moze biti "sta god" ...

Citat
Sad sa svim tim aktivnostima koliko bi trebalo da unesem kalorija da bi napredovao ali da budem nekako lean ako me razumete.

To ne postoji pa cak ni u tvojim godinama, tj napredak uz skidanje viska kila... ako hoces definiciju - podforum ishrana, varijacija uh , kalorijski deficit, u prevodu morace da se busi kasika  ;D
Bate mojjj, sta god mi je bila dok nisam znao da ne moze da bude sta god, znaci vise nije sta god. Kazem dok je bila sta god da sam mnogo masti dobio a manje misica, znam koliko proteina hidrata masti mi treba, samo ne znam koliko kalorija da roknem da ne budem mastan toliko to je poenta znaci hocu na neku masu jel? ali ne masu cvarak nego srednju masu ako me razumes znaci masti misici sve to ali da nisam previse mastan.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pitanjce
« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2021, 05:36:24 posle podne »
eee, mnogo tu ima da se pise a tebe mrzi da citas forum... daj sliku trenutnog stanja, bluruj lice i dobices odgovor u jendoj recenici, ovako mozemo brat moiiiiiiii da pisemo do sutra, ili ako znas svoj trenutni bf [%] jos lakse...
« Poslednja izmena: Mart 14, 2021, 05:46:20 posle podne pirat »

Van mreže zverka

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pitanjce
« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2021, 05:50:46 posle podne »
bf oko 20%
« Poslednja izmena: Mart 14, 2021, 05:52:31 posle podne zverka »

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Pitanjce
« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2021, 05:58:10 posle podne »
bf oko 20%
Pozdrav, moras prvo dijetu da odradis valjano, pa kad se skine visak onda na pakovanje.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pitanjce
« Odgovor #6 poslato: Mart 14, 2021, 06:00:21 posle podne »
to ti je negde oko 3000 dnevno kalorija za odrzavati , znaci sve preko toga ides u suficit, unos proteina treba da ti bude do 2 g po kg , e sada... ako te kalorije dignes na 20 % bf, postoji dobra verovatnoca da ce ti gainovi ubrzo biti sve masniji...

zakljucak: ides 4 nedelje (verovatno  a i duze)na varijaciju uh , bez nule, da skines taj bf na recimo 10 posto, pa onda dizi postepeno kalorijski unos do nekih 23 000 kalorija suficita na nedeljnom nivou, recimo da ti je neki cilj da imas 100 kg sa nekih 15 % body fata

to je zapravo izgled koji si opisao da hoces da imas
« Poslednja izmena: Mart 14, 2021, 06:02:16 posle podne pirat »

Van mreže zverka

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pitanjce
« Odgovor #7 poslato: Mart 14, 2021, 06:03:07 posle podne »
to ti je negde oko 3000 dnevno kalorija za odrzavati , znaci sve preko toga ides u suficit, unos proteina treba da ti bude do 2 g po kg , e sada... ako te kalorije dignes na 20 % bf, postoji dobra verovatnoca da ce ti gainovi ubrzo biti sve masniji...

zakljucak: ides 4 nedelje (verovatno  a i duze)na varijaciju uh , bez nule, da skines taj bf na recimo 10 posto, pa onda dizi postepeno kalorijski unos do nekih 23 000 kalorija suficita na nedeljnom nivou, recimo da ti je neki cilj da imas 100 kg sa nekih 15 % body fata
tako sam i ja nesto kapirao oko 3000, rek'o da proverim sta smekeri misle.
Vazi bro hvala puno!