April 18, 2024, 02:40:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana  (Pročitano 8757 puta)

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Ishrana
« Odgovor #15 poslato: Mart 26, 2021, 12:11:55 posle podne »
Mada da ti kazem jednu stvar,izgledas bolje od 50% vezbaca po teretanama,sto znaci da imas dobru genetiku i konstituciju.Da bi sebe nadogradio i dostigao genetski maksimum,moras skinuti sve to salo kako bi promenio hormonsku sliku koju sada imas,odnosno povisio testosteron i uklonio enzime aromataze iz sala (salo = estrogen u +,a testosteron u -).
Kada bi se spustio na oko 10% bf,iznenadio bi se koliko je to mala kolicina misica,koja sada u tako zalivenom stanju izgleda 5x veca nego sto jeste  :)
Sudeci po ovim slikama,tvoj bf trenutno je oko 25%,s tim sto se tu ne vidi i visceralno salo,koga svakako imas u dobroj meri,kao i salo koje ti se nalazi u srednjem i donjem delu ledja.Znaci ne jos malo da skines pa na masu,nego je pred tobom veoma dugacak put,da bi prvo dostigao anabolicki prozor,kada ce organizam poceti da gradi misic,a ne da visak salje u energetske zalihe.
U ovom sadasnjem stepenu telesne masnoce,nemas nikakve sanse da gradis misic,vec ce ti sav suficit otici u salo.
« Poslednja izmena: Mart 26, 2021, 12:22:59 posle podne g0xy »

Van mreže Nautilus

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Ishrana
« Odgovor #16 poslato: Mart 26, 2021, 03:36:30 posle podne »
Mada da ti kazem jednu stvar,izgledas bolje od 50% vezbaca po teretanama,sto znaci da imas dobru genetiku i konstituciju.Da bi sebe nadogradio i dostigao genetski maksimum,moras skinuti sve to salo kako bi promenio hormonsku sliku koju sada imas,odnosno povisio testosteron i uklonio enzime aromataze iz sala (salo = estrogen u +,a testosteron u -).
Kada bi se spustio na oko 10% bf,iznenadio bi se koliko je to mala kolicina misica,koja sada u tako zalivenom stanju izgleda 5x veca nego sto jeste  :)
Sudeci po ovim slikama,tvoj bf trenutno je oko 25%,s tim sto se tu ne vidi i visceralno salo,koga svakako imas u dobroj meri,kao i salo koje ti se nalazi u srednjem i donjem delu ledja.Znaci ne jos malo da skines pa na masu,nego je pred tobom veoma dugacak put,da bi prvo dostigao anabolicki prozor,kada ce organizam poceti da gradi misic,a ne da visak salje u energetske zalihe.
U ovom sadasnjem stepenu telesne masnoce,nemas nikakve sanse da gradis misic,vec ce ti sav suficit otici u salo.
Hvala na odgovoru i savjetima...Svjestan sam i sam da ovde ima još puno posla i da treba dosta vremena...Nastaviću ovako do daljnjeg, samo sa malim povećanjem proteina. Posle doručka sam ubacio zeleni čaj sa cimetom, a još ću ubaciti tokom dana brokoli ili španać. Zanima me da li bi postepeno trebao da dizem hidrate pa da ih spuštam ili da ostavim kako je trenutno, a isto me zanima da li predstavlja problem to što za pečenje koristim suncokretovo ulje ali u malim količinama? Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana
« Odgovor #17 poslato: Mart 28, 2021, 08:14:02 pre podne »
Trener stavlja u rezim telo klijenta a ne svoje... tu mnogi prave greske sa savetima. Nisu svi za taj posao, a rade ga zbog love iskljucivo...

zbog love!??!?!?

NA LOMACU!!!
rade iz ljubavi i zele da prenesu znanje jer drugi ne znaju nista!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ishrana
« Odgovor #18 poslato: Mart 28, 2021, 08:24:44 pre podne »
Da da da to mi je omiljeno kada ti kazu -ja od ovoga nemam nista, radim iskljucivo zbog ljubavi hahhaha  ;D tada znas sigurno zbog cega radi, hvataj put brzo preko livade, polja, kroz sumu,dok nije kasno...

Van mreže Nautilus

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Ishrana
« Odgovor #19 poslato: April 30, 2021, 06:31:27 posle podne »
Pozdrav, evo posle nekih mjesec dana da se javim...
Poslusao sam vaše neke savjete, korigovao sam malo ishranu i ubacio klasičnu rotaciju UH
200-150-50-200-150-50-50
Početak(29.mart): 
KILAZA: 90KG
OBIM STRUKA: 94CM

Posle prve sedmice:
KILAZA: 87KG
OBIM STRUKA: 89CM

Posle druge sedmice:
KILAZA: 86KG
OBIM STRUKA: 87CM

Posle treće sedmice:
KILAZA: 85,200KG
OBIM STRUKA: 86CM

Posle četvrte sedmice:
KILAZA: 84,600KG
OBIM STRUKA: 86CM

KRAJ MJESECA 30.APRIL
TRENUTNA KILAZA: 84,20KG
OBIM STRUKA: 85CM



Trenutna ishrana:

-probiotik sa chia sjemenkama

1.Doručak , odmah nakon budjenja
-4 cela jajeta(omlet sa špinatom)
-20gr gauda sira
-salata
-40gr ograha
-1tb. Vitamina C i 2tb. Omega 3

2.Uzina
-30gr oraha

3.Obrok
-200g. pečene piletine ili nekad pastrmka
-pirinač ili pečeni krompir

4.Odmah posle treninga
-2 mjerica Wheya 60g(whey Musclefreak-pise da na 30gr ima 25gr proteina,5gr BCAA i Glutamina...)
- ovsene pahuljice

5.Uzina
30gr oraha

6.Obrok
-180g tune ili 200gr junetine
-salata sa maslinovim uljem
-1tb omega 3.
-magnezijum
-cimet

Kardio sam u sam radio 2x sedmicno u danima kada ne treniram ujutru na prazan stomak(od 40-60min).
Sa bratom sam se malo posavjetovao i dao mi je neke savjete što se tiče trčanja, dao mi je Pulsmetar i izracunao aerobnu zonu tako sam trčano sa pulsom od 150-160. Nadam se da je to ok.
U prilog dostavljam i slike. Prva je 29.mart a druga je 30.april

Uglavnom hvala svima na savjetima, pitanje je kako dalje..
« Poslednja izmena: April 30, 2021, 06:49:42 posle podne Nuatilus »

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Ishrana
« Odgovor #20 poslato: April 30, 2021, 09:03:32 posle podne »
Bravo, lepo ti ide. Za dalje mozes da ubacujes polako koji dan sa nulom.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ishrana
« Odgovor #21 poslato: April 30, 2021, 09:08:30 posle podne »
odlicno je ovo, telo ti je prihvatilo extra rezim ishrane, kakav je trening bio do sada osim ovog kardija?

Van mreže Nautilus

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Ishrana
« Odgovor #22 poslato: April 30, 2021, 10:46:06 posle podne »
Hvala vam, znači umjesto 50 da ubacim jednu 0 za sad. Što se tiče treninga prije sam radio neki full body a sada sam ubacio neki klasični split. (Prsa-biceps) (Ledja-triceps) (ramena) (noge). Što se tiče snage, prije nego što sam ubacio kardio radio sam radne serije bencha sa 100kg, a sada se patim sa 80  ;D ;D
Da li treba da još dodajem jedan dan kardia ili je ovo ok sad?
« Poslednja izmena: April 30, 2021, 10:52:55 posle podne Nuatilus »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ishrana
« Odgovor #23 poslato: April 30, 2021, 11:00:57 posle podne »
Mozes nulu ili da probas da jos skidas ali da izbacis kardio i radis kruzni trening, onda kroz 3,4 nedelje ubaci nulu i to bi trebalo da  bude to kroz naredne 3,4, a posle dizi uh radi na snazi!

Van mreže Nautilus

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Ishrana
« Odgovor #24 poslato: April 30, 2021, 11:20:54 posle podne »
Mozes nulu ili da probas da jos skidas ali da izbacis kardio i radis kruzni trening, onda kroz 3,4 nedelje ubaci nulu i to bi trebalo da  bude to kroz naredne 3,4, a posle dizi uh radi na snazi!

Pa mogao bih da ubacim kruzni, ali da li bih baš morao da izbacim kardio?...pošto  ujutru ga istrčim, godi mi pravoo..osjećam se bolje a i počeo sam kondiciju da popravljam u ovoj aerobnoj zoni..

Imam neki primjer kruznog treninga sa ovog foruma, da li je ok?

Trening A:
1 cucanj 3x6-8
2 leg press 3x6-8
3 kosi bench 4x10-12
4 jednorucno veslanje bucicom 4x10-12
5 letenje za zadnje rame 4x10-12
6 potisak sa cela 4x10-12
7 stojeci dvorucni pregib 4x10-12
8 podizanje nogu 3x12

Trening B:
1 bench press 3x6-8
2 kosi bench bucicama 3x6-8
3 prednji cucanj 3x10-12
4 zgibovi ili lat 4x10-12
5 letenje za srednje rame 4x10-12
6 uski bench 3x8-10
7 biceps pregib bucicama 4x10-12
8 trbsunjaci na kosoj klupi 3x12

Trening C:

1 mrtvo dizanje 3x6-8
2 veslanje u pretklonu 3x8-10
3 potisak ispred za rame 3x6-8
4 iskorak 4x10-12
5 sleganje ramenima 4x10-12
6 propadanja za triceps 4x10-12
7 Stojeci dvorucni pregib uskim hvatom 4x10-12
8 trbusanjaci, kosi, dizanje nogu 2+2x12

Raspored: Pon,Sri,Pet

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ishrana
« Odgovor #25 poslato: April 30, 2021, 11:38:05 posle podne »
Bice ti previse kardio, ako dobro radis kruzni ovo moze samo da te dovede u katabolizam... poenta je da zadrzis sto vise misica i da ih istovremeno koristis za sagorevanje  kardio ti nece patiti jer na kruznom picis puls 130 a u zadnjim rundama i vise... mozes i vise grupa full body ili da smanjis tezine oa jednu misicnu u 7,8 rundi , koliko mozes... takodje fatburning zona- noge na taj nacin, pogledaj trening skoro okacen sarcev  ne moras bas toliko ekstremno ali modifikuj, ogromna potrosnja kalorijska kao da krosfitas... a sigurnije je... antikatabolici bi bili sada vise nego pozeljni takodje, vece doze leucina cine cuda samo tako... i kazem ti posto je to natural prica, odradi te periode i posle izlazi polako iz deficita itd itd

Van mreže Nautilus

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Ishrana
« Odgovor #26 poslato: Maj 01, 2021, 11:47:25 pre podne »
Bice ti previse kardio, ako dobro radis kruzni ovo moze samo da te dovede u katabolizam... poenta je da zadrzis sto vise misica i da ih istovremeno koristis za sagorevanje  kardio ti nece patiti jer na kruznom picis puls 130 a u zadnjim rundama i vise... mozes i vise grupa full body ili da smanjis tezine oa jednu misicnu u 7,8 rundi , koliko mozes... takodje fatburning zona- noge na taj nacin, pogledaj trening skoro okacen sarcev  ne moras bas toliko ekstremno ali modifikuj, ogromna potrosnja kalorijska kao da krosfitas... a sigurnije je... antikatabolici bi bili sada vise nego pozeljni takodje, vece doze leucina cine cuda samo tako... i kazem ti posto je to natural prica, odradi te periode i posle izlazi polako iz deficita itd itd

U redu, hvala uglavnom. Od ponedjeljka krećem sa kruznim, a usput ću naručiti i BCAA.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ishrana
« Odgovor #27 poslato: Maj 01, 2021, 01:19:56 posle podne »
bcaa sa vise leucina 8:1:1

Van mreže Nautilus

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Ishrana
« Odgovor #28 poslato: Maj 22, 2021, 12:28:20 posle podne »
UPDATE posle 3 sedmice kružnog
Malo sam jače zarotirao hidrate na svoju ruku... ::)
Tako da je rotacija bila 150-100-0-150-100-50-50
Početak 1.Maj - Kilaza 84.20KG - Obim struka 85.
22.Maj - Kilaza 81.20KG - Obim struka 84.
Whey i BCAA(OLIMP BCAA 20:1:1)
Generalno zadovoljan, treninzi su bili baš jaki ali donji stomak bukvalno ni da makne...

Evo i koja slika



Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Ishrana
« Odgovor #29 poslato: Maj 22, 2021, 12:53:35 posle podne »
Bravo, ide sve kako treba. Sad kad si zagrizao izdrzi.