Mart 29, 2024, 07:12:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa  (Pročitano 2064 puta)

Van mreže BulletStorm

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« poslato: Maj 25, 2021, 09:04:26 posle podne »
Znaci lijevo prednje rame sam upalio kod velikih kilaza na benchu pred nekih mjesec dana, a danas sam radio biceps pregib bucicom na klupi i također sam forsirao kilazu i lagano me pecnuo na lijevom bicepsu ali nije kriticno jer sam zavrsio trening manjim tezinama ali osjecam upalu i da cu morat usporit na neko vrijeme, pa bi da mi netko preporuci suplementaciju da ubrzam oporavak.

Zanima me i dal bi se nekakva krema isplatila kupiti da mazem ta upaljena podrucja?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #1 poslato: Maj 25, 2021, 10:20:14 posle podne »
tetiva duge glave bicepsa, nisu kilaze u pitanju na benchu, nego tehnika... suzi hvat, smanji ugao laktova od tela, odnosno povecaj od sipke... takodje ostale elemente, tipa skupljene lopatice i da prvo gadja pectoralis pa onda ostalo pri potisku, obrati paznju... mozes da mackas i pijes do sutra... opet ce tehnika da te sjebe...

Van mreže BulletStorm

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2021, 11:55:13 posle podne »
Znam da, u pravu si. Sada radim bench sa drugacijim hvatom pa ide vise iz tricepsa potisak jer su laktovi blize tijelu spram kako sam prije radio sa laktovima vise od tijela.

Za biceps kad sam vjezbao nisam trebao ici puni pokret sa podlakticom skoro do klupe vec skratiti pokret radi manjeg opterecenja na tetive itd.. ali islo mi je dobro nisam se mucio vec mi je samo u dijelicu sekunde najedanput pecnulo. Za drugi put cu pametnije jer nije da mi je orvi put to se desilo za biceps na istom mjestu samo sta sam prvi put to napravio na drugoj vjezbi i puno jace sam sjebao ruku.

Pitam samo jel ima nesto da ubrza oporavak, vitao sam za kolagen da bi bio dobar?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2021, 12:25:01 pre podne »
Nista... cekas da prodje upala, odmor... mozes malo lioton da mazes...sto se tice bencha ne ide na tric, nego ti je muscle mind konekcija nula poena, ubaci elastike da osetis misic, smanji kilazu... iz prilozenog se vidi da ni bic ne umes pravilno da gadjas. Nadji nekog da ti pokaze te stvari, neke sitnice i tipove vezbi

Van mreže BulletStorm

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2021, 12:35:58 pre podne »
Ovo za bench i hvat si mogao vidjeti u klipu gdje su nixa zizu i Lepomir Bakic radili bench, pa je Bakić pricao da se bench kod bildera radi vise onim riskantnijim hvatom jer bolje pogodi prsa spram onog sigurnijeg koji udara vise na triceps kod potiska ali je manja mogucnost povrede ramena.





« Poslednja izmena: Maj 26, 2021, 01:54:31 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2021, 06:28:05 pre podne »
tetiva duge glave bicepsa, nisu kilaze u pitanju na benchu, nego tehnika... suzi hvat, smanji ugao laktova od tela, odnosno povecaj od sipke... takodje ostale elemente, tipa skupljene lopatice i da prvo gadja pectoralis pa onda ostalo pri potisku, obrati paznju... mozes da mackas i pijes do sutra... opet ce tehnika da te sjebe...

aposlutno tacno samo sto
tehniku treba uciti (a ona se ne uci preko yt)
mackanja i sranja su.......da ne kazem sta....


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #6 poslato: Maj 26, 2021, 08:17:48 pre podne »
Ovo za bench i hvat si mogao vidjeti u klipu gdje su nixa zizu i Lepomir Bakic radili bench, pa je Bakić pricao da se bench kod bildera radi vise onim riskantnijim hvatom jer bolje pogodi prsa spram onog sigurnijeg koji udara vise na triceps kod potiska ali je manja mogucnost povrede ramena.



NE NE i NE... prvo nisam i ne gledam takve sadrzaje ali ste me naterali da vidim ta sranja vise puta pa cu i to iskomentarisati posto vidim da ta posast pravi maha, ne verujem da ce moj komentar nesto znacajno promeniti ali se licno osecam prozvan i to na los nacin, pomalo i uvredjen kada mi neko kaze da sam nesto naucio u zivotu od Bakica, Zuzu-a ili ne daj boze Miroljuba degenerika.

Kao prvo u moje vreme kada se polazilo u teretanu, kada udjes u gym prve dve nedelje te trener doceka i provede kroz sve bazicne vezbe i tehnike, pre nego sto te pusti da vezbas, i to se nije dodatno placalo... takodje eksperti sa kojima sam imao to zadovoljstvo i cast da radim kasnije u zivotu uvek sam mogao od nekog nesto da pokupim (naravno neke stvari sam i placao), ali dok su drugi trosili na kurve i alkohol i ostavljali necije plate u klubovima ja sam ulagao u sebe i sport. NE kazem da sam neka moralna gromada, daleko bilo, ali taj zivot sa opijanjem, drogiranjem i izlazenja iz veze u vezu kao kad menjas carape, dozivljavam tako - odbojno. No back on track...

Mislim da pregrst informacija nije izgovor za los izbor izvora takvih na internetu. Ako ti vidis da sa jedne strane imas Bakica koji luta po vukojebinama sa onim degenerikom Miroljubom po ceo dan, Zuzua koji lupa sebe po jajima EZ sipkom, i izaberes takve morone da pratis, onda nesto stobom nije u redu.

Odes na AthleanX (Jeff Cavaliere), renomirani fizioterapeut, pregrst klijenata, pokazao svoje znanje na njima,ako nekome nesto znaci pogledaj i kako izgleda, isto tako Dean Somerset... no vidis kako se prilazi ravnoj sipci na benchu i zasto je to tako. Ti mozda mozes da dizes vise sa laktovima blizim sipci, ali samo zato sto koristis oprugu tetiva i ligamenata, no tako kompromitujes iste, i to ne ostaje samo na tetivi, ovo sto se tebi desilo je benigna stvar, ali godinama pojesces svoju hrskavicu i eto osteoporoze. tu dalje nema vezbanja, makar ce te kalcifikati jebati...

uzim hvatom nece ici na tric uopste nesto znacajnije vise, ako pod 1 smanjis kilazu i pocnes da vezbas pectoralis a ne ego, gledas da pokret uhvati prvo misic koji se vezba a ne prednje rame, znaci zalepices scapule za bench i isprsiti grudi i ono sto je najbitnije osloboditi medjuzglobni prostor blagim uvlacenjem laktova.

E sada dolazi ono glavno, kako to nauciti ili jos gore kako zaboraviti staru tehniku, jer je pokret tu gde jeste... pa lepo, vezbanjem! koriscenjem cak i elastike, ona mozda nije za hipertrofijski trening, ali za reucenje ili trazenje muscle mind konekcije, namestanje pokreta odlicna... naravno ti ces uvek morati ako imas neki jak trening sa dizanjem indexa snage , da izdvojis jednu seriju , mozda i dve namestanja pokreta, u kome ces se osecati komforno a i pravilno.


i onda shvatis u jednom trenutku da je za pecse ravna sipka sranje a bucice i menjanje ugla na klupi zakon hahahhahaha :) salim se treba koristiti i ravnu sipku... no polako
« Poslednja izmena: Maj 26, 2021, 01:54:20 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2021, 01:56:23 posle podne »
Citat
da je za pecse ravna sipka sranje

 8) 8)

cika Peki ne radi bench ( ili ti bendz  ;D ) sa ravnom vec cca 17-18 god

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #8 poslato: Maj 26, 2021, 02:08:13 posle podne »
To je zapravo i najpametnije

Van mreže BulletStorm

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #9 poslato: Maj 26, 2021, 02:19:34 posle podne »
Nisam ja trenutno ni trenirao za izgled nego za snagu, iako sam ju uvijek dobro pogodio misic koji radim i imao upale.

Pratim i dr. Jim Stopanni ima dosta dobre storije na fejsu oko pravilnog izvođenja i onda usput pokaze i los pokret i rizike kod njega.
Pratim ja ovako dosta toga i renomirane ljude koji su ime u svijetu, Bakica i zizua sam spomenuo samo jer su imali tu temu oko toga za hvat i da ide u triceps.

Promjenio sam nacin izvođenja vec mjesec dana za bench ali se trebam naviknuti na pokret.
« Poslednja izmena: Maj 26, 2021, 02:24:18 posle podne BulletStorm »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #10 poslato: Maj 26, 2021, 02:30:17 posle podne »
Pa taj retard je i pokrao sve sa athleana... cuj jbt phd, znaci u osnovne skole pod hitno uvesti dva predmeta, logiku i koriscenje google pretrazivaca, srecno sa upalom

Van mreže BulletStorm

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #11 poslato: Maj 26, 2021, 08:18:14 posle podne »
Hvala, bit ce to sve dobro. Jbg i najveci profici se ozljede jer kod velkih tezina je uvijek rizik postojan, mozes ti radit 120% pravilno i pazit al misic ima svoje granice koje nemozes predvijdet i uvijek se moze nesto desit kad se ide u extreme 

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Suplementacija za brzi oporavak ozljede prednjeg ramena i bicepsa
« Odgovor #12 poslato: Maj 26, 2021, 09:37:52 posle podne »
Ma kakvi profici... kakve to veze ima, povreda je povreda