April 26, 2024, 09:34:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trening ledja  (Pročitano 3346 puta)

Van mreže potkonjak09

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Trening ledja
« poslato: Maj 28, 2021, 09:06:40 posle podne »
Pozdrav, promenio bih nedeljnu rutinu nakon ppl na sledeci split :
Ledja, grudi/biceps, noge, ramena/triceps

Da li mi je ovakav trening za ledja preobiman ili neku vezbu da izbacim/zamenim ?(pisem engleske nazive jer uglavnom na internetu tako trazim, ne znam bas za sve vezbe nazive na srpskom :) )
Pendlay dumbbell rows 3x8-10
Yates rows 3x8-12
Incline bench rows 3x8-12
Seated cable rows 3x8-15
Lat pull downs 3x8-12
Standing lat pull downs 3x8-15
Upright rows 3x8-12

Van mreže NoviLik

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Trening ledja
« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2021, 03:13:49 posle podne »
Nije iskusno misljenje, medjutim mozda bi moglo imati nekog smisla.

Kod splita bih ubacio zadnje rame (koje zaostaje kod vecine vjezbaca) sa ledjima, da bi rasteretio dan kada radis ramena/triceps.

Vezano za obim treninga, ne bi bilo lose da pokusas povecati kilazu sa kojom ces izvuci tih 8 ponavljanja pa vidjeti da se bas i nije u stanju odraditi 7 vjezbi (u tvom slucaju 21 set), te samim tim smanjiti obim treninga. Ovo se naravno odnosi na natural vjezbace. Pokusaj krenuti od veslanja u pretklonu sa sipkom gdje ces nakon odradjenih serija zagrijavanja, kvalitetno odraditi radne. Predzadnju vjezbu bih ponekada ubacio kao finisher, medjutim ukoliko se nema bas dosta iskustva zaobisao bih je. Upright rows vjezbom pretpostavljam da stavljas akcenat na trapez, te ako je tako zamjenio bih to sleganjem sa bucicama i sipkom, gdje bi se radile teske serije 6-8 pon. koje ce bez sumnje odraditi bolji posao.

cilj mi je da izgledam kao nindza kornjaca

Van mreže potkonjak09

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: Trening ledja
« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2021, 07:35:34 posle podne »
Hvala na odgovoru i savetu :)
Trenutno imam sleganje u programu pa sam mislio malo da promenim. A vezbu za zadnje rame sam ubacio sa ramenima.. onda cu verovatno da izbacim neku od prve 3 vezbe :/ i meni deluje mnogo...