April 24, 2024, 08:27:22 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Promjene u cetrdesetim  (Pročitano 7494 puta)

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #15 poslato: Avgust 16, 2021, 10:52:51 posle podne »
Hvala...baš sam skoro čitao tvoju temu i ova izjava me nasmijala, nije da nisi u pravu : "malo sam vise gladan sad kad sam zatego ali jebiga mora tako."

Mogla bi se ubaciti i jedna nula, što da ne. Pratiću stanje pa korigovati.

Pivo...nije to neka velika količina nedjeljno, bukvalno petkom uveče se opustim uz jednu bocu. Ali u pravu si, mrvica ovog, mrvica onog i nakupi se tih nepotrebnih stvari.
Tripujem da u mojim godinama je strašno lako zamastiti se a teško nabaciti kvalitetan mišić, pa moram biti oprezan.

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #16 poslato: Avgust 16, 2021, 11:16:43 posle podne »
Naravno brate sve sto smo stariji bude teze... meni je zao sto nisam ovako krenuo pre 10godina ako ne i pre. Al jebiga to su bacene godine vezbanja

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #17 poslato: Avgust 17, 2021, 09:28:58 pre podne »
Procitajte detaljno kako alkohol utice na ceo organizam,a uzevsi u obzir koliko je testosteron dragocen posle 40-te godine,evo ja ga vec 4 godine nisam okusio,a voleo sam po nekada casu vina uz veceru.
Pivo jbg nikada nisam pio,jer mi je iskreno odvratan ukus,koje god da uzmes  ;D

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #18 poslato: Avgust 17, 2021, 10:18:40 pre podne »
Jedna casa dobrog crnog vina ponekad nebi trebalo nikom da skodi, podrazumeva se jedna a ne napijanje, e sad ta kolicina RESVERATROLA je mizerna(kao antioksidant) a isto tako i kolicina alkohola je beznačajna da moze poremetiti hormonalni panel. Ovo je moje misljenje.

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #19 poslato: Avgust 17, 2021, 10:26:57 pre podne »
Izgledaće kao da imam problem sa alkoholom...
Činjenica da je bolje bez njega, a i činjenica da mi je lakše skroz precrtati nešto i izbaciti skroz iz ishrane nego razmišljati o tom jednom sedmično. Dakle, no beer.
Hvala na sugestijama.

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #20 poslato: Avgust 17, 2021, 10:38:41 pre podne »
Inače, jelovnik sada izgleda otprilike (primjer 200g UH) (prvi obrok je u 5:45 zbog posla) :

dorucak
zobene 100 g + mjerica whey + 2 kašike šumskog voća

uzina
jaja 3 cijela + 2 bjelanceta

rucak
200 g pileca prsa/crveno meso
100 g riže

trening
whey + 10g dex

uzina II
100 g pileca prsa
200 g krompir/50 g riža

vecera
mladi sir 200 g
bademi 30g

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #21 poslato: Avgust 17, 2021, 10:45:21 pre podne »
Odlicna ishrana

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #22 poslato: Avgust 17, 2021, 10:46:07 pre podne »
jednom sedmicno je verovali ili ne stvar navike, kao sto jedan clan jede cokoladice ujutru i pre treninga. Popiti ponekad casicu alkohola za posebne prilike je ok. Ali slazem se s Goxyjem, pogotovo za estrogen, pivo je tecno sranje za stoku bez stila da se naliva sa njim, jer se nikada ne zavrsi na jednoj flasi i lako se provlaci uz obroke, isto kao koka kola... Leti ako ti treba osvezenje, bolje pojedi dva tri parceta dinje ili lubenice ili jos bolje 2 breskve koja ima vrlo povoljan sastav za varenje.   

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #23 poslato: Avgust 17, 2021, 10:53:04 pre podne »
pivo je tecno sranje za stoku bez stila 
Kad se malo izvuče iz konteksta, urnebesna izjava heheh.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #24 poslato: Avgust 17, 2021, 11:01:56 pre podne »
pa znas i sam koliko pivopija moze da popije... uz utakmicu uz grickalice, o kolektivnom opijanju mladih po klubovima u parkovima da ne pricam, nego sta su nego stoka... a kvalitet sve vise opada ili varira i trpaju sve i svasta u isto. Nikada nego sada nije bio jaci marketing gaziranih pica i piva, jeftina zabava... to deluje podsvesno na coveka i na to niko ne aludira. Zasto moram da gledam jebenu utakmicu i da locem pivo i trpam u sebe cips... morbidnost savremenog drustva...

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #25 poslato: Avgust 17, 2021, 11:17:28 pre podne »
Da, da...to stoji, upravo o tome sam razgovarao sa prijateljima prije par dana. Suptilno nabijanje tih šarenih i lijepo zapakovanih sranja u podsvjest omladini.

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #26 poslato: Avgust 17, 2021, 11:32:57 pre podne »
Jedna casa dobrog crnog vina ponekad nebi trebalo nikom da skodi, podrazumeva se jedna a ne napijanje, e sad ta kolicina RESVERATROLA je mizerna(kao antioksidant) a isto tako i kolicina alkohola je beznačajna da moze poremetiti hormonalni panel. Ovo je moje misljenje.

Teorija je jedno,ali praksa i iskustvo pokazuje drugacije.
Na osnovu mog iskustva,posle case vina uz veceru,sutradan dolazi do pada performansi pri izvodjenju vezbi i brzeg zamaranja.
Fantsticno poznajem svoje telo i svaku njegovu reakciju na bilo koju supstancu,tako da odlicno mogu te finese da osetim.
Mladji si dosta i moguce je da ti za sada ne smeta,ali sa 47 godina ces i te kako osetiti bilo koju dozu pica  ;)
Sve ono sto te slabi, nikako ne moze biti dobro ni u malim kolicinama,jeste da nema neke posledice,ali cemu to.
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2021, 11:37:20 pre podne g0xy »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #27 poslato: Avgust 17, 2021, 11:42:36 pre podne »
crveno vino je nekima tesko za zeludac, bolje ne za zadnji obrok... sauvignon blanc je vec druga prica :)
taj nedostatak gasa onda osetis od loseg sna... 
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2021, 11:45:40 pre podne pirat »

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #28 poslato: Avgust 17, 2021, 11:54:06 pre podne »
Goxy da ne ispadne da se zameramo nesto, verujem ti da ti smeta, meni recimo ne, moj post se odnosi u kontekstu ako smo disciplinovani i oko treninga, klope, odmora itd cele godine, onda nema razloga  striktno da gledamo dal  pojesti parce torte detetu za rodjendan, ili popiti casicu za slavu. Aj da kazem u svoje ime i zenio sam se i postajao roditelj i krstio i bilo je tu proslava gde se nije gledalo dal ce se popiti ili pojesti nesto nezdravo, a i tad sam vezbao ozbiljno i pre toga i sad. Ti sporadicni ispadi iz koloseka me nisu urnisali niti narusili zdravstveni bilten.

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #29 poslato: Avgust 17, 2021, 12:15:03 posle podne »
Bogisha druze moj, niko ne kaze da ce to nekoga trajno narusiti,ja samo kazem svoje individualno misljenje,a to je da ljudima posle 40-te alkohol i u malim kolicinama smanjuje performanse,nema svakako trajnih posledica u umerenom konzumiranju kvalitetnog pica,ali do trenutnog pada performansi dolazi svakako.
Izneo sam samo svoje iskustvo,iskustvo jednog 47-godisnjaka koji redovno trenira i mozda nekome bude i od koristi.
Ja takodje kada je neka proslava volim da pojedem nesto slatko,odnosno neki brzi hidrat,ali sam verovatno redji slucaj,da mogu da uzivam u porodicnim proslavama i bez alkoholnih pica  :)

Pirate u pravu si za tajming vina,a pogotovo se slazem za pivo :-)
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2021, 12:18:24 posle podne g0xy »