April 30, 2024, 07:00:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Promjene u cetrdesetim  (Pročitano 7525 puta)

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #30 poslato: Avgust 17, 2021, 01:23:08 posle podne »
Naravno goxy kapiram sve sto si rekao, i naravno postujem tvoje  licno iskustvo, i dobro je sto komuniciramo normalno makar nam se misljenja nekad razilazila. Odlicno si naveo"sve je individualno" i to stoji, do skoro sam se arcio po terenima na 2 obroka dnevno(leba +narezak)jbg to je sto je, i danonocni rad i nista mi nije falilo dok je bilo ljudi koji su skapavali bas vidis da im nije dobro.

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #31 poslato: Avgust 17, 2021, 02:20:36 posle podne »
Sve je lako kada imas do 35 otprilike,sa nekih 24 ja sam tukao za veceru veknu hleba sa 200g parizera i imao plocice  ;D
Pojma nisam imao o ishrani i bilo cemu,mislio sam da sto vise trbusnjaka uradis,imaces bolje plocice  ;D
Ali..kada dodjes u 40+,sve ono od namirnica sto me nije doticalo kao mladjeg,pocelo je da me tuce u glavu od najmanjih kolicina.
Metabolizam se usporio,nivo testosterona je postao nizi s godinama i pocelo je da mi biva potrebno, duplo vise energije da postignem ono sto zelim.
Pocinje da se lepi na tebe,bukvalno i ono sto pogledas,a kamoli da uneses u sebe,koliko god da si imao fantastican metabolizam,sa godinama pocinje da postaje sve sporiji,a tebi sve teze da ishranom i treningom anuliras njegovu usporenost ;D
Gomila sportista kada se pogleda,u poznim godinama postanu gojazni,jer se metabolizam uspori,nivo treninga se smanji,a navike stecene u doba mladosti je jako tesko promeniti.
Zato je bolje biti spreman na vreme i znati kakva te borba protiv sebe i uz kakve nepravedne uslove ocekuje u poznijim godinama  :D

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #32 poslato: Avgust 17, 2021, 02:36:01 posle podne »
Ma cokolada za pre workout a pivo za PWM i udri ispred prodavnice ;D ;D ;D ;D

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #33 poslato: Avgust 17, 2021, 02:55:11 posle podne »
Kad bi barem bilo tako jednostavno Jogzy...a gdje da ubacim i ono "moram nešto kašikom jesti" i "samo slanine i ne boj se pada imuniteta"?  :)
Šalu na stranu, čitam ja pažljivo šta vi pišete, a Goxy je u pravu...stvarno se krenu lijepiti stvari na čovjeka kao da ih bacaš mistrijom na zid.


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #34 poslato: Avgust 17, 2021, 02:58:30 posle podne »
Pa sjebo si jbg  kao i svi mi insulinsku aktivnost... Makar znas to pa vodis racuna sta i kako... Retki su oni koji mogu preko 35 te da budu na ok bf i da jedu sta hoce, takodje posle 35 nema novih misica natural... Jako tesko... Tj nemoguce

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #35 poslato: Avgust 21, 2021, 02:50:33 posle podne »
Otprilike 5 sedmica rotacije UH, malo ću sad da pritegnem ubacivanjem jedne nule. Kardio svakako radim 3x sedmično od...pa od praistorije čini mi se  ;D
Više je mišićne mase kod Olive, ali polako...pokušaću nabaciti nešto preko jeseni i zime.
Hvala svima na savjetima a i na sadržaju kojeg možemo pronaći na forumu. Ko hoće da uči i bude uporan, sa ovim što ovdje ima na raspolaganju, ne može omanuti.

https://ibb.co/w65PM6f


Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #36 poslato: Avgust 21, 2021, 03:36:37 posle podne »
Otprilike 5 sedmica rotacije UH, malo ću sad da pritegnem ubacivanjem jedne nule. Kardio svakako radim 3x sedmično od...pa od praistorije čini mi se  ;D
Više je mišićne mase kod Olive, ali polako...pokušaću nabaciti nešto preko jeseni i zime.
Hvala svima na savjetima a i na sadržaju kojeg možemo pronaći na forumu. Ko hoće da uči i bude uporan, sa ovim što ovdje ima na raspolaganju, ne može omanuti.

https://ibb.co/w65PM6f
Sve pohvale Sensei. Samo napred i samo jako. Promene su tu i tek dolaze vremenom 💪

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #37 poslato: Avgust 21, 2021, 03:50:48 posle podne »
Hvala druže, guram...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #38 poslato: Avgust 21, 2021, 06:35:17 posle podne »
Citat
Kardio svakako radim 3x sedmično od...pa od praistorije čini mi se  ;D

da ali pitanje je koliko ti je potreban trenutno... probaj umesto toga HIIT kardio *vidi kako se radi, dva puta nedeljno MAX(mozes jedne nedelje dva puta, druge jedan), nemoj da dodajes jos nulu, nego promeni trening sa tegovima na push pull legs ili ako si vec na tome na neki drugi program i neka bude intenzivno ;)  sacekaj 3 nedelje da vidis sta ce se desiti...

jer ovo
Citat
Više je mišićne mase kod Olive, ali polako...pokušaću nabaciti nešto preko jeseni i zime.

videces da taj akcenat na kardiju tome samo i vodi...  ok, ti imas sada srcani kapacitet i to je dobro, koristice ti za trening i sa tegovima, ali moras da shvatis da ti se vec nalazis dobro u zoni u kojoj sagorevas i iz masti ali gubis cesto vodu i iz misica i drzis ih na rezervi. Tu se mora dati akcenat na misicnoj stimulaciji inace nista nece ostati od tebe...

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #39 poslato: Avgust 21, 2021, 07:00:43 posle podne »
Pirat, ne znam zašto, ali mi se činiš kao neko ko zna šta radi. Probaću ovo, trčanje ću zamjeniti hodanjem u narednom periodu. Tako ću imati ipak imati kretanje vani koje mi je veoma bitno, da ne davim iz kojih razloga ali neću se toliko trošiti kao kod trčanja. Do sada sam išao 3x sedmično na lagano trčanje u trajanju od po 35-40 minuta.
Za trening...guram noge 2x sedmično i tu ubacim i ruke, zatim prsa/ramena i na kraju leđa.Dakle 4x sedmično. Pokušavam mijenjati vježbe i raditi što ispravnije mogu.

Svaki savjet je dobrodošao...hvala.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #40 poslato: Avgust 21, 2021, 07:12:17 posle podne »
Citat
Tako ću imati ipak imati kretanje vani koje mi je veoma bitno,  da ne davim iz kojih razloga ali neću se toliko trošiti kao kod trčanja

hod je odlican izbor

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #41 poslato: Avgust 30, 2021, 09:12:15 posle podne »
Guram i dalje...

https://ibb.co/hHgcT0m


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #42 poslato: Avgust 30, 2021, 09:26:43 posle podne »
Odlican

Van mreže Sensei79

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #43 poslato: Avgust 30, 2021, 09:52:30 posle podne »
Hvala Pirate.
Donji dio stomaka i donji dio leđa su regije gdje ima viška i tu vidim da moram baš uložiti truda da to skinem. Juče sam prvi put imao dan sa nula UH i od sada će u rotacijama sedmično biti jedan dan sa nulom.
Dodao sam vitamin C, D i cink.
PS...danas me je rasturio grašak. Naduvao sam se kao žaba, nisam odavno imao ovaj osjećaj nadutosti...argh.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Promjene u cetrdesetim
« Odgovor #44 poslato: Avgust 30, 2021, 10:21:50 posle podne »
Pa grasak je po tom pitanju nezahvalan uh... ima fora sa ispiranjem i graska i pasulja, ali nisam probao nikad... mnogo zajebancije...

Generalno taj bf koji imas se moze sjebat za 4,5 nedelja low carba  i onda polako dizes... ne moras ici iz prve pokusaje da se gulis sto vise...