April 20, 2024, 07:11:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementacija u toku treninga  (Pročitano 1585 puta)

Van mreže Raigor

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Suplementacija u toku treninga
« poslato: Jul 30, 2021, 11:53:24 pre podne »
Dosta sam citao o ovoj temi, Sarcev i Pedja su se lepo posvecivali trmi. Samo sam hteo da rezimiram, sta je preporuka od suplementacije u toku treninga? Bcaa, eaa, gluta i jos nesto? Hvala

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Suplementacija u toku treninga
« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2021, 01:15:59 posle podne »
ako to hoces natural da provociras, trebace ti arginin, kreatin i neki secer, najlosiji izbor ti je dektroza, a najbolji realno neki polimeri glukoze, tipa vitargo ili klaster dextrin kao sto je glucobol. takodje bilo bi pozelljno da budes u kalorijskom suficitu overall i sa korektnim bf-om, da to radi - RADI, u najmanju ruku ces imati jako brze oporavke i to od jakih treninga, ali tu nista znacajno neces napraviti ispod pola godine takvog pristupa... generalno hiperplazija misica zahteva dosta vremena, i moras se naviknuti na takvu vrstu treninga, definitivno za napredne vezbace koji imaju dobro izgradjen i kardio i index snage... mladji ce kao i uvek pre imati vise benefita od starijih i tako... ako se ne poklope sve te kockice u natural uslovima, prvom prilikom svu tu suplementaciju sto bi se narodski reklo, ces ispisati iz sebe i pasce obimi... takodje moraces i da odresis kesu za ishranu i supse...  Eto toliko cisto da imas u uvid.
edit
 one gluposti sto mozes cuti da ce ti na tom sistemu pasti snaga... veruj mi... slikovito radi, ti da bi u takvim treninzima dizao toliko puta te kilaze, ti moras imati  potisak 100+ kg, shoulder pres 70+, cucanj 100 +, zgibovi u serijama , dobar hiit kardio itd itd... inace ce se trening pretvoriti u drljanje po tegovima ili brze otkaze... a opet su ti potrebne neke efektivne kilaze... 

Van mreže Raigor

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Suplementacija u toku treninga
« Odgovor #2 poslato: Jul 30, 2021, 01:23:30 posle podne »
Hvala ti puno... Realno si mi sve rekao. Planiram prirodno, da, s tim sto se i meni cinilo "odbojnim" zbog finansija. 😂 Hvala, brale, puno.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Suplementacija u toku treninga
« Odgovor #3 poslato: Jul 30, 2021, 01:39:29 posle podne »
pa u sustini da, treba ti dosta eaa zapravo... tada ti ne trebaju bcaa i glutamin... mislim, moze to da se sklopi da bude sto vise finansijski prihvatljivije, pogotovo sto danas imas razne miksove onoga sto ti treba...najvise para ode na eaa... ti treba da isprovociras necim jaku pumpu i da unosis za to vreme eaa sustinski. to je napredan trening i totalno unistavanje :)... ali, ti mozes da ides 4-5 nedelja tako, pa da vratis na neku klasiku, deload pa opet i tako... to je mozda i najbolje za naturalce... da tako opipavas postepeno taj teren...

Van mreže Raigor

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Suplementacija u toku treninga
« Odgovor #4 poslato: Jul 30, 2021, 02:00:31 posle podne »
Eaa imam one Yamamoto u kapsulama a BCAA i glutamin onaj miks X3M. U te mesavine ne verujem, ali ko velim, Pedjos je to, njemu se moze verovati. 😁

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Suplementacija u toku treninga
« Odgovor #5 poslato: Jul 30, 2021, 02:29:32 posle podne »
Imas od yama eaa u prahu, podebljas sa 8:1:1 bcaa

Van mreže Raigor

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Suplementacija u toku treninga
« Odgovor #6 poslato: Jul 30, 2021, 02:53:14 posle podne »
A reci mi, pred trening, sve standardno? Samo za neke treninge (noge, jaca ledja) zveknem Kamikazu. Planirao sam da uzmem citrulin kad ovo potrosim i, po tvojoj preporuci, Arginin. Ne smeta iz nekog razloga ovo pre, ovo tokom? 😳

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Suplementacija u toku treninga
« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2021, 03:04:13 posle podne »
Pa ne znam sad koji sastav ima kamikaza, citaj jbg... Argininom mozes uvek da podebljas 2,3 g