Mart 28, 2024, 04:23:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: multivitamini, vitamin C  (Pročitano 6176 puta)

Van mreže hamster

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 105
Odg: multivitamini, vitamin C
« Odgovor #30 poslato: Septembar 27, 2021, 09:06:07 posle podne »
U pa hvala lipo , nisam znao stvarno, ali ti si mi otvoria oci, i puno ti hvala na tome... sada ti lipo se vrati koji post nazad na citanje, ali ovaj put sa malo razumevanja, nece skodit, neeeeceee

Nema se sta vracati jer lupaš gluposti bez argumenata.Bolje ti sam procitaj sta si pisao bez ljutnje nisi bas uvijek u pravu.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: multivitamini, vitamin C
« Odgovor #31 poslato: Septembar 27, 2021, 09:13:24 posle podne »
Ja tacno znam sta sam napisao, ne moram citati dva puta. E sad sto se nadju uvek takvi poput tebe da prde bez pokrica u nerazumevanju necega, to je vec druga stvar. Evo nadji ijednu studiju o apsorbciji raznih oblika vit c... liposomalni oblik? Procitaj o funkciji insulina, vode u metabolzimu celije, celijskom omotacu i njegovoj strukturi... pa onda mozemo da udjemo u neku konverzaciju... procitaj i kako se reklamira proizvod koji taj jutjuber ima u svojo teretani na pultu... uostalom sta tebe boli kurac, ljudi mogu da zaradjuju kako oni hoce, tvoje je da budes glup i da nasedas jer ne umes da citas izmedju redova...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: multivitamini, vitamin C
« Odgovor #32 poslato: Septembar 28, 2021, 02:01:27 posle podne »
dobijes penis koji opet u organizmu se rastvara na natrijum bikarbonata i askorbinsku kiselinu :) cuj liposomalni...

da li se od njih neko zapitao recimo da li je dihidrogen monoksid  stetan za zdravlje a ima ga svugde , SVUGDE i stalno se unosi, pitaj ga na YT :) #kadasebilderdohvatinauke #zemljootvorise

To je natrij askorbat a liposomalni C vitamin se pravi pomocu suncokretovog lecitina.Navodno su dobri takvi vitamini jer ih enzimi u ustima,želucana kiselina itd. ne razgradjuje nego ulaze izravnije u krvotok..
Mislim da je to cak i zasticeni patent.

Inace, imam liposomalni u radnji tj u prodaji kralju...

Van mreže hamster

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 105
Odg: multivitamini, vitamin C
« Odgovor #33 poslato: Septembar 28, 2021, 04:11:42 posle podne »
Ja tacno znam sta sam napisao, ne moram citati dva puta. E sad sto se nadju uvek takvi poput tebe da prde bez pokrica u nerazumevanju necega, to je vec druga stvar. Evo nadji ijednu studiju o apsorbciji raznih oblika vit c... liposomalni oblik? Procitaj o funkciji insulina, vode u metabolzimu celije, celijskom omotacu i njegovoj strukturi... pa onda mozemo da udjemo u neku konverzaciju... procitaj i kako se reklamira proizvod koji taj jutjuber ima u svojo teretani na pultu... uostalom sta tebe boli kurac, ljudi mogu da zaradjuju kako oni hoce, tvoje je da budes glup i da nasedas jer ne umes da citas izmedju redova...

Imas na pubmedu studije koje kaze da ima vecu apsorpciju od ostali-ima ih vise..
Blage veze ti ja nemam o kojem youtuberu pricas..Inace ja ne koristim liposomalni vit C.

Moja isprika Pedja ako ga imas u ponudi ali ja nisam našao nijedan drugi oblik osim askorbinske kiseline online na sajtu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: multivitamini, vitamin C
« Odgovor #34 poslato: Septembar 28, 2021, 04:32:14 posle podne »
Citat
Moja isprika Pedja ako ga imas u ponudi ali ja nisam našao nijedan drugi oblik osim askorbinske kiseline online na sajtu.


Ima, ima.......a ne znam sta bi tebi to i znacilo, kada svakako zivis u Hr pa ne mozemo da saljemo...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: multivitamini, vitamin C
« Odgovor #35 poslato: Septembar 28, 2021, 05:08:34 posle podne »
Ja tacno znam sta sam napisao, ne moram citati dva puta. E sad sto se nadju uvek takvi poput tebe da prde bez pokrica u nerazumevanju necega, to je vec druga stvar. Evo nadji ijednu studiju o apsorbciji raznih oblika vit c... liposomalni oblik? Procitaj o funkciji insulina, vode u metabolzimu celije, celijskom omotacu i njegovoj strukturi... pa onda mozemo da udjemo u neku konverzaciju... procitaj i kako se reklamira proizvod koji taj jutjuber ima u svojo teretani na pultu... uostalom sta tebe boli kurac, ljudi mogu da zaradjuju kako oni hoce, tvoje je da budes glup i da nasedas jer ne umes da citas izmedju redova...

Imas na pubmedu studije koje kaze da ima vecu apsorpciju od ostali-ima ih vise..
Blage veze ti ja nemam o kojem youtuberu pricas..Inace ja ne koristim liposomalni vit C.

Moja isprika Pedja ako ga imas u ponudi ali ja nisam našao nijedan drugi oblik osim askorbinske kiseline online na sajtu.


Opusti se
evo ti malo (posto nahvatah vremena) pa nadji hrpu studija

Struktura liposoma sastoji se od lipidnog dvosloja i vodenog jezgra, što je moguće zbog amfifilne prirode lipida. Ovi molekuli poseduju:

Hidrofilna glava, tj. deo koji ima afinitet za vodu:
Hidrofobni rep, tj. deo koji izbegava vodu.
Kao rezultat toga, kada lipidi dođu u kontakt sa vodom, oni će se spontano organizovati tako da minimalizuju kontakt između vode i hidrofobnih repova.

Pitanje: kakve bi veze bilo kakav oblik C vit trebalo sa da ima sa VODOM, posto je opste poznato da isti savrseno deluju u vodenom okrezuenju i da je stavljnja predznaka "lipidi" ili bilo sta slicno, samo makreting.

dalje...
Zaštita vitamina C od razgradnje nakon prolaska kroz gastrointestinalni trakt (od želudačnih sokova, enzima, promene pH, oksidacije, itd.) zbog izolacije stvorene membranom liposoma- da li mozes da mi objasnis ovaj METOD ili metodlogiju da postoji BILO sta, a da moze da zastit od razgradivanja u bilo kom obliku od strane gore nabrojanih sokova, enzima, pH oksidacije itd) i ako je tako, cemu onda razgovor tj da li je moguce da neko veruje u glupost da nakon ORALNE konzumacije bilo koje i kakve vrste BILO CEGA, isto dolazi do: pboljšano delovanje liposomskog vitamina C nakon veće koncentracije vitamina C koji se direktno oslobađa u ćelijama>???

Mozes mi naci ne hrpu vec samo jednu studiju, koja moze da mi objasni ovaj mehanizam po kom NESTO (bilo sta, zajebi sada glupost oko price sa liposomima) moze da dodje do CELIIJE- netaknuto- naglasvam NETAKNUTO ili u bilo kom delu ZASTICENO od razgradnje usled agresvinih agenska kao sto su stomacna kiselina, enzimi itd itd itd.

Kao sto sam napisao
mogao bih da ti pisem satima, ali svakako je bzvz da gubim vreme na to jer i kao sto rekoj
JA U PONUDI IMAM ali ako me neko pita za savet, onda kazem onako kako jeste

Kao sto sam rekao, imas 40-god i svakako bi trebalo da znas da mi u Srb nmismo divlji zapad, i da kod nas postoje indentcine stvari kao i kod vas, tako da molim te...nema smisla dalje....
Izmeni poruku

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: multivitamini, vitamin C
« Odgovor #36 poslato: Septembar 28, 2021, 05:09:44 posle podne »
Citat

Imas na pubmedu studije koje kaze da ima vecu apsorpciju od ostali-ima ih vise..
Blage veze ti ja nemam o kojem youtuberu pricas..Inace ja ne koristim liposomalni vit C.


nemoj da pricas? ajde okaci neku... evo jedan fun facts za tebe,  liposomalne forme vitamina postoje jos pre 10+ godina, i tada se polemisalo da li to cini vitamin stabilnim i koliko uopste iskoristljivim, vit C nema razloga da se stavlja u lipoidni omotac, nece mu nista biti... osim sto ce se izmisliti marketing. Nemoj molim te samo da mi kacis studije sa kontrolnim grupama od 15 ljudi koje su uzimali obicnu formu. JEr to su najveca manipulaciona sranja studija. Ti i ja da uzmemo bilo koji oblik necega, u tvojoj, odnosno mojoj plazmi, ce biti uvek razlicita koncentracija, UVEK !

ALi ne, neko je zabo Mojsijevim stapom i pokazao vam put oslobodjena vitamina C i samo to, samo sada, samo za vas, po ceni od 99,99 kuna moze biti vas , inace nijedan drugi ne valja.  Opusti se, kada je suplementacija u pitanju, evo odmah cu ti reci, nijedna studija ne moze biti merodavna koliko tvoj opsti utisak i ono sto si ti u praksi video da ti nesto znaci. ZASTO? pa zato sto su ispitivanja nad takvim stvarima PRESLABA. Analize smesne, sa gomilom grafika, i grafikona, koji ne prikazuju uopste dubinski mehanizme. Da bi se neki suplement odobrio, a to sam pisao zilion puta, dovoljno je samo da prodje toksikolosko testiranje. Vit C nema razloga da bude odmotavan bilo kakvim omotacem, takodje kao takav moze dovesti do disbalansa i drugih vitamina, kao sto se i desava pri predoziranju ponekad. Ali dobro , ti veruj u sta hoces, to je tvoja stvar.  Naravno preporucujem ti da procitas pod kojom logikom proizvodjaci i guraju l.formu, vec, sam pisao, nema cak ni veza sa GI traktom...

Van mreže hamster

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 105
Odg: multivitamini, vitamin C
« Odgovor #37 poslato: Septembar 28, 2021, 06:32:54 posle podne »
dobijes penis koji opet u organizmu se rastvara na natrijum bikarbonata i askorbinsku kiselinu :) cuj liposomalni...

da li se od njih neko zapitao recimo da li je dihidrogen monoksid  stetan za zdravlje a ima ga svugde , SVUGDE i stalno se unosi, pitaj ga na YT :) #kadasebilderdohvatinauke #zemljootvorise

To je natrij askorbat a liposomalni C vitamin se pravi pomocu suncokretovog lecitina.Navodno su dobri takvi vitamini jer ih enzimi u ustima,želucana kiselina itd. ne razgradjuje nego ulaze izravnije u krvotok..
Mislim da je to cak i zasticeni patent.

Ljudi jel vi ne vidite sta sam ja napisao ili koji q?"Navodno su dobri" i "mislim da je patent"
Ocito cim vidite moj post ide napad sta god da napisem.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: multivitamini, vitamin C
« Odgovor #38 poslato: Septembar 28, 2021, 06:46:18 posle podne »
Citat
Ljudi jel vi ne vidite sta sam ja napisao ili koji q?"Navodno su dobri" i "mislim da je patent"
Ocito cim vidite moj post ide napad sta god da napisem.

OK
ja nisam video ovo i izivnjavam se

"navodno" je sasvim prihvatljivo, a mi smo pokusali da napisemo kako stvari stoje

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: multivitamini, vitamin C
« Odgovor #39 poslato: Septembar 28, 2021, 06:55:55 posle podne »
Pa konverzacija nije uopste tekla u tom smeru aj ajde, niti te neko napao za to sto si konstatovao... Pokrenuo si temu od pre mesec dana stoga je i usledio takav zakljucak. Ne znam odista ko te to toliko napadao i slicno... Iskren da budem prvi put vidim hamster, da ispred nije x  ;D