April 20, 2024, 05:51:10 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Savet za prvu kuru  (Pročitano 2839 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Savet za prvu kuru
« Odgovor #30 poslato: Septembar 02, 2023, 05:16:40 posle podne »
pa doslo je do te mere da ako te boli lakat, its low T syndrome... to je postojalo na zapadu mnogo pre usa, ali si opet morao da prodjes lekarsku komisiju i to je bila poprlilicna procedura testova... e onda se neko setio da to monetizuje kroz privatnu praksu, prvo preko privatnih bolnica pa onda na kraju i specijalne klinike i tu je sve otislo do p.m...

Van mreže NikolaNibl

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Savet za prvu kuru
« Odgovor #31 poslato: Septembar 02, 2023, 05:20:05 posle podne »
pa doslo je do te mere da ako te boli lakat, its low T syndrome... to je postojalo na zapadu mnogo pre usa, ali si opet morao da prodjes lekarsku komisiju i to je bila poprlilicna procedura testova... e onda se neko setio da to monetizuje kroz privatnu praksu, prvo preko privatnih bolnica pa onda na kraju i specijalne klinike i tu je sve otislo do p.m...

Tačno tako, sve je low T sada. To sam i mislio pod TRT hajp. Otišlo u neki nebulozni ekstrem sve, a budala ne manjka, pa se primaju ko mladi majmuni na sve to. Magična pilulica koja će da im izleči sve što im dušu tišti, valjda tako razmišljaju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za prvu kuru
« Odgovor #32 poslato: Septembar 02, 2023, 06:03:40 posle podne »
Citat
Ma svakako sve to, mislim hajp u smislu da terapiju uzimaju ljudi koji nisu ispod referentnih vrednosti, već jednostavno prirodno imaju niže normalne nivoe, a hoće veštački da ih podignu do viših normalnih vrednosti, a neretko i preko. Puno endokrinologa, pogotovo kod starijih ljudi gađaju sredinu referentne vrednosti znači negde oko 500-600, jer zavisi od slučaja do slučaja kako doktor proceni.
Isto mislim na hajp pre svega u Americi gde TRT klinike niču kao pečurke i svima ko se malo lošije oseća se prepisuje Test, a sad su krenuli i druge anabolike da propisuju kao recimo Oxandrolone, povrh testosterona. Mislim da se čak nedavno i američka vlada umešala da reguliše taj nagli porast upotrebe farmaceutskog testa.
Pratim već desetak godina ta dešavanja i na prste jedne ruke mogu da nabrojim ljude koji su stvarno imali nivoe ispod 200-250 ili su ugašeni zbog ranije upotrebe, pa im legitimno treba medicinski TRT. To sam mislio pod hajp, da se to propagira na netu zbog boljitka života i dugovečnosti, pa sam zbog toga spomenuo životni vek, jer su mnogi ubeđeni da će im to produžiti LONGEVITY.

jasno jasno kao dan

izvinjnje.
krivo sam ukapirao

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za prvu kuru
« Odgovor #33 poslato: Septembar 02, 2023, 06:05:30 posle podne »
Videcu da nastavim sa 250, a mozda i smanjim na 150.
@Pedja, po tebi, koliko dugo bi trebao da guram recimo 150mg? 3 meseca? Testosteron pre ovoga mi je bio malo iznad donje granice

ja to ne mogu da kazem nikom od oka
ako radis TRT onda se vrednosti T prate ovisno kako kome cca na 5 dana 7 dana, 14 dana i kada se nadje stablna doza u plazmi onda si miram cca 3 meseca, pa se onda ponovo rade nalazi na celokupnu hormonalnu sliku itd itd itd..nije to bas tako jednostvno ali ako se tako radi, onda nema problema

ja sam na TRT vec 5-6 god i to je to

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za prvu kuru
« Odgovor #34 poslato: Septembar 02, 2023, 06:07:08 posle podne »
Citat
Jbg to ne mozes zanemariti statisticki, jer je medicinska nega znacajno produzila zivotni vek, a umiralo previse od danas banalnih stvari. Jeste da je new age doneo i nove bolesti, takozvane bolesti modernog doba, ali opet kojih se ne umire brzo, tj zivi se sa njima opet duze u proseku. E sada da li je u dnk- kodu lifespan bio zabelezen kao duzi, tj da li je genotip starenja bio sporiji nije, i to se zna. Starimo isto kao i u anticko doba npr, i to svedoci genetski materijal kostiju.

Sto se tice trovanja, o da, ali mislim da su za to konkretno krive industrije po sistemu ponuda/potraznja... tu je ono gde se najvise sjebavamo zapravo... kapitalizam...

Bili je samo budaletina, koja pod stare dane hoce da ostane sto poznatiji i sto duze da mu se ime spominje... inace jebe se njemu za koronu, globalno zagrevanje itd...

@piratski
apostlino tacno
sve am ja to napisao, samo ne "skolski" kao ti
ali...da se vi sklovaniu pitate, otisli bi i srbi i srbija odavno u kruac  ;D ;D ;D hahahahhahahahahahahaha

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Savet za prvu kuru
« Odgovor #35 poslato: Septembar 02, 2023, 06:15:55 posle podne »
mi smo u kurcu odavno... zapravo pitanje koje se namece je da li smo ikada bili van kurca, a za to vreme su se smenjivali i skolovani i neskolovani, tako da nije do skolstva  ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za prvu kuru
« Odgovor #36 poslato: Septembar 03, 2023, 05:57:14 pre podne »
mi smo u kurcu odavno... zapravo pitanje koje se namece je da li smo ikada bili van kurca, a za to vreme su se smenjivali i skolovani i neskolovani, tako da nije do skolstva  ;D

hahahahahahahhahahahah realno

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Savet za prvu kuru
« Odgovor #37 poslato: Septembar 03, 2023, 07:22:11 posle podne »
Citat
Volim velike kilaze da podizem, ne nesto preterane, plus radim tezak fizicki posao gde konstantno zapinjem, plus teretana 3-4x nedeljno

pa mozda problem lezi i u tome, neadekvatna fizicka atkivnost
Možda je kliše ono što sad pitam ali šta bi u praksi bila adekvatna fizička aktivnost,reklo bi se da je momak aktivan i na poslu i plus trenira,pretpostavljam da se cilja na pretreniranost? Neki savet kako da mi kao individue to sami primetimo pa da ne budemo pretrenirani?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Savet za prvu kuru
« Odgovor #38 poslato: Septembar 03, 2023, 07:41:47 posle podne »
pa svasta moze biti pokazatelj imas akutne i hronicne simptome... recimo neravnomeran srcani ritam, pojacano znojenje , valunzi, los nekvalitetan san, uznemirenost, razdrazljivost , brzo zamaranje su neki od simptoma. Potom pad u performansama, opsta slabost, produzena bol u misicima, eto neke stvari koje mogu da se udruze. Kada to duze traje i ne das telu ono sto mu treba, onda jbg ide na pad hormona. Ali generalno najbitniji faktor je SAN. Ako vidis da imas nekvalitetan san, i da ne osecas svezinu nakon trening sesije ili u narednim danima, nego padas sve vise i vise to je to i nesto pogresno radis. Neki ljudi tako mogu da sabiju i libido i test i sve... Stalno dizanje velikih kilaza takodje. Ne mozes to raditi tokom cele godine, max godisnje u 4- 5 meseci i to rasporedjenih...Inace to uzme ceh kad tada, uostalom ispovredjivaces se i onda nema vezbanja...

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Savet za prvu kuru
« Odgovor #39 poslato: Septembar 03, 2023, 07:58:30 posle podne »
Hvala na odgovoru,svidja mi se,detaljno objasnjeno...