April 19, 2024, 01:09:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje  (Pročitano 8349 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pitanje
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 26, 2021, 03:28:15 posle podne »
Efedrin ;D salim se... tu ako te to bas bas izbacuje iz takta ili imas neki vazan dogadjaj, jedino neki anksilotici...

Van mreže yahhoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 27, 2021, 12:25:03 pre podne »
Ma to mi sam nasledio, i veoma je nezgodno iskreno... :'(

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pitanje
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 27, 2021, 08:31:51 pre podne »
Pa eto, rekao sam ti... Jedino tako... Samo to moras kod doce da ti prepise, oni znaju koje doze cega i kada... Inace ti srackalica ne gine

Van mreže yahhoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #33 poslato: Novembar 01, 2021, 05:58:32 posle podne »
Moram da pitam  :) Da li je bolje uzimati bcaa ili uzeti jos proteina? Na netu je 50%-50% tj. da treba uzimati bcaa dok neki tvrde da je bcaa bezveze uzimati ako vec pijete whey...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje
« Odgovor #34 poslato: Novembar 02, 2021, 06:10:57 pre podne »
Moram da pitam  :) Da li je bolje uzimati bcaa ili uzeti jos proteina? Na netu je 50%-50% tj. da treba uzimati bcaa dok neki tvrde da je bcaa bezveze uzimati ako vec pijete whey...


Pa na zalost je to posast koju se mora trpeti
Na zalost ti koji pisu o tome da je ako uzimas protein ne treba bcaa ili glutamin itd, je naravno budlastina.
Oni mucenici, cak nisu svesni da se molekul proteina sastoji od amino kiselina. Ali...

BCAA su ESENCIJALNE amino kiseline, koje na zalost nase telo nije u mogucosti da proizvode. dovoljinim kolicinama. Govorim u konktekstu SPORTA, a ne nekog kafandzije na 2 kutije cigrate denveno i flajka rakije.

Smesno (da ne koristim druge reci) je kada neko zbog nemogucnosti kupovne necega, smatra to beskorisno. Ovo je prica o lisici i grozdju, kada nije mogla da dohvati najveci grozd u vinogradu, odmahnuvsi repom je rekla- ma zeleno je 100%

Isti slucaj je i sa ljudima koji iz ovog ili onog razloga nisu dobili sponzorstvo od neke kompanije, pa eto, oni sebe smatraju da mogu da naruse multi milijarerdsku industriju

I imamo one koji se frljaju sa "hrpom" studija. Ali....studija koje nemaju adekvatne recenzije, studija koje su radjene na uzorcima od 10 ili 15 ljudi, studijama koje nisu objavljene ni u jednoj naucnoj publikaciji, i na kraju, studija koje su PLACENE- koje NISU RELEVATNE

Postoje studije, za koje se zna gde su "okacene" i gde se nalaze.Na tkavim mestima, svakako necete naci o tome kako su ESENCIJALNE AMINO KISELINE beskorisne za ljudski orgaznizam, posto i sama recenica zvuci glupo, a ne da se ista stavlja u konetkst nekih ozbiljnih tekstova o toj temi.

Da zakljucim. Ako su aminokiseline  organska jedinjenja koja u svom molekulu pored karboksilne sadrze i amino grupu (-NH2), kao takve onne predstavljaju monomere koji spajanjem u dugacke lance grade polimere - proteine!!! (ovde bi trebalo da je prici kraj)
Zdrav ljudski organizam mose samostalno da sintetiše 10 proteinskih aminokiselina. Ove aminokiseline se nazivaju neesencijalne. Esencijalne aminokiseline predstavljaju proteinske kiseline koje su neophodne za coveka...

Ja mislim da prostije NAPISANO ne moze da bude...tj jednostavnije

Evo malo- edukacije

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,11994.0.html

Prevedeno,

kamo SRECE da svi mogu da uzimaju BCAA ili jos bolje EAK u dovoljnim kolicnima
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2021, 06:19:29 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pitanje
« Odgovor #35 poslato: Novembar 02, 2021, 07:30:57 pre podne »
Moram da pitam  :) Da li je bolje uzimati bcaa ili uzeti jos proteina? Na netu je 50%-50% tj. da treba uzimati bcaa dok neki tvrde da je bcaa bezveze uzimati ako vec pijete whey...

i to sa boljim razmerom u korist leucina, sam leucin da dodas u proteinski sejk videces bolji oporavak... glutamin 15-20 g pred spavanje , 4 x 5 g dnevno bcaa i slicne kombinacije...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje
« Odgovor #36 poslato: Novembar 02, 2021, 12:12:59 posle podne »
Citat
i to sa boljim razmerom u korist leucina, sam leucin da dodas u proteinski sejk videces bolji oporavak... glutamin 15-20 g pred spavanje , 4 x 5 g dnevno bcaa i slicne kombinacije...

naravno, ali to su vec sto se kaze "finese".....ali svakako je top opcija

Van mreže yahhoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #37 poslato: Novembar 02, 2021, 12:20:05 posle podne »
Hvala na odgovoru. Trazio sam bas leucin u solo varijanti ali nema nigde...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje
« Odgovor #38 poslato: Novembar 02, 2021, 12:27:55 posle podne »
Hvala na odgovoru. Trazio sam bas leucin u solo varijanti ali nema nigde...

Slobodno uzmi ESENCIJALNE amino kiseline-ali amino kisleine, ne whey protein u tbl
tebi kao "rekretivcu" leucin u odredjenm % vise ne znaci mnogo u odnosu koliko ti znace esencijalne ak

Van mreže yahhoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #39 poslato: Novembar 02, 2021, 02:27:30 posle podne »
A kao rekretivcu bcaa znaci nesto?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje
« Odgovor #40 poslato: Novembar 03, 2021, 06:21:28 pre podne »
A kao rekretivcu bcaa znaci nesto?

naravno!

Van mreže yahhoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #41 poslato: Novembar 08, 2021, 12:56:14 posle podne »
Da li ovaj whey ima laktozu?

The basic 100% whey protein

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pitanje
« Odgovor #42 poslato: Novembar 08, 2021, 01:32:24 posle podne »
veca verovatnoca da ima... medjutim zavisi dosta od procesa filtracije, imas danas neke proizvode koji su lactose free, tipa kao recimo Moja Kravica jogurt... e sada da li oni dodaju enzim za razbijanje laktoze ili koriste filtraciju (pre ce biti ovo prvo), to vec ne znam zasigurno. Mogu samo da pretpostavim da je enzimsko razbijanje laktoze jer tada se dobije onaj malo slatkasti ukus od viska glukoze... tako da isto tako mozes i surutku da porazbijas enzimom, tj laktozu u njoj. Uvek gledaj taj label lactose free.., ako on stoji na proizvodu, onda znaci da je firma nesto uradila po tom pitanju, inace, moze da ti se desi i da taj sadrzaj laktoze , z obzirom da nije izlistan, varira od kante do kante

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje
« Odgovor #43 poslato: Novembar 08, 2021, 02:14:50 posle podne »
Da li ovaj whey ima laktozu?

The basic 100% whey protein

evo pirat je odg
ali
posto se radi o cistom WPC ( whey protein concenrat), i filtracija je odradjena na max nivou
Protein niji cisti LACTOSE FREE ali je svakako % mogucnosti pravljenja haosa kao neki proteini cija filtacija nije na adekvatnom nivou ili je nus produkt neke "fine" filltracije i kojima primarno nije "skidanje laktoze"...

ali
nemojte bas toliko da tripujete oko te laktoze, glutena i slicnih sranja
Posto je to pomodarstvo. veruj mi da ne bi zeleo da zaista imas problem sa intolenracijom na laktozu, posto je to ALERGIJSKA reakcija, ali danasnje pomodraststvo je dovelo do toga da je obicno "sviranje qc-u"prica oko intoleracnije itd

Naravnio, uvek ima opcija gde bas ljudi koji imaju ekstrmene probleme sa laktozom, koji im izazivaju velike alerg rekacije, koriste resenje u vidu:

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/preparati-za-digestivni-trakt/871-yamamoto-lattasi-30-kapsula.html


ponavljam

da problem postoji onda svakako sladoled ne bi mogao da jedes, a verujem da ti slajs ne predstvlja problem zar ne? 😁

Van mreže yahhoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pitanje
« Odgovor #44 poslato: Novembar 08, 2021, 05:08:14 posle podne »
Cim popijem casu mleka, cuje se brummm. I onda trcanje u wc... A volim mleko  :(