Mart 28, 2024, 09:44:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana i plan  (Pročitano 1838 puta)

Van mreže Iwanjezi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Ishrana i plan
« poslato: Decembar 14, 2021, 01:42:16 posle podne »
Evo opet da zapocnem svoju temu. Visoka 168., 65 kg. Cilj mi je da skinem masne naslage i dobijem kvalitetnu misicnu masu koliko se to moze. Prosle godine sam bila u deficitu pola godine, dobila trbusne, postotak masti nizak, ali nisam bila upucena u detalje, tj nisam znala sta posle. Plasila sam se svakog povecanja kalorija itd. Nisam znala ni za reverse ni nista. Onda vise nisam izdrzalq jer sam 6 meseci bukvalno jela clean (nisam merila ali dalo je rezultate i ocigledno bilo malo  ::) ) cim sam krenula da jedem junk pocelo je da se lepi, nisam mogla da zaustavim glad, kad probam secer DOPAMIN lvl 1000000000  ;D i popravim se ja tako 10 kila. Imala sam 58Kg. E posto o svemu ovome znam samo ono sto procitam ovdje, a citala sam jako mnogo i tako sebi sastavila neki plan ishrane. Rotacija hidrata i smrsala sam za dve nedelje 2 kg. Ishrana:
Obrok 1:
3 bjelanca 1 zumance povrce mix + 100g piletine
(Ovo je kad su mi najnizi) inace jedem 100 g ovsenih i 70g visanja, dva koluta banane kako kad
Obrok 2:
150g piletine + povrce / salata + saka badema (kad je najnizi i srednji dan)
Kad je najveci dodam i 100 g rize
Obrok 3:
150g piletine + povrce
Obrok4;
Tunjevina i jaja kuvana 2 i saka badema



E sad imam par pitanja. Rszumijem da treba da idem cisto dok ne skinem ono sto je visak. Moje pitanje je, znam da me nece ubiti junk itd ali gledam da ako NE TREBA onda ne treba. Kad je neophodno uvesti, prosle godine ste mi pominjali da ce mi poneki junk dati cvrsci izgled itd, ali posto idem na to da gradim kvalitetnu misicnu masu, treba da se usredsredim na kvalitetne UH. Jos jedna stvar kad mogu pojesti npr pastu. Znam isto da mi nece biti nista ako zamijenim rizu jednom, ali me zanima neophodnost tog postupka. Kad se krece sa kockom crne cokolade, kikiriki putera. Opet ponavljam znam da me male kolicine ovoga nece ubiti sve dok se uklapaju u kalorijski deficit ali me zanima neophodnost svega toga i koliko treba da prodje da razmisljam o alternativama poput tih brzih uh i ovih dodataka. Hvala. Imajte na umu da SAMO OVDJE O OVOME CITAM i ne zamerite ako ne znam nesto.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ishrana i plan
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2021, 02:08:24 posle podne »
Nemoj junk dok si na deficitu, jer ce i kalorijski cesto a i zbog toga sto su to uglavnom kombinacije brzih secera i masti, da ti uspori metabolizam. E sada ti si zapravo napravila najcescu gresku kada si dovela sebe u dobru formu, a to je da se lako prepustimo dopaminskoj hrani, i u proseku tu negde oko 2 meseca organizam ima prozor gde to tolerise (kod nekoga i krace) i posle toga svaki takav zalogaj ide u salo. Znaci nema tu neke filozofije, sledeci put kontrolisi unos junka, pojacaj trening kada treba, nekada se celu nedelju hrani cisto i to ti je. 
Sto se tice bulkovanja kod zena, to ide zaista tesko i bez hemije skoro nemoguca misija. Pre ce uslediti neka povreda u tom procesu ili dirty bulk cije se posledice tesko posle saniraju.  Ako redovno dizes teg, planiras kratke suficite sa jakim treningom, imaces zadovoljavajuce rez...

Ps punjenje glikogena secerom je druga prica i to je ok opcija ali moras osetiti i nauciti kada tebi to odgovara...
« Poslednja izmena: Decembar 14, 2021, 02:10:40 posle podne pirat »

Van mreže Iwanjezi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Ishrana i plan
« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2021, 07:41:05 posle podne »
Dakle, sad za sad, da drzim cisto. Hvala ti na odgovoru. Ne bih ja sad da nesto budem bulk ne znam ni ja, ali da ne budem kao prosle godine, izdefinisana ali fali masa. Mislim, znam ja sam se tu izglupirala. Ali dobro. E zanima me to punjenje. Pasta i to nista za sad? Je l ima na forumu tema? Hvala jos jednom! Treniram 4-5 puta nedeljno, dizem tegove.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ishrana i plan
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2021, 08:13:16 posle podne »
Moze pasta, neka salatica uz to, meso, riba itd kao jedan obrok samo ne treba forsirati svaki dan takve uh.
Ma samo lagano, bices u formi opet kroz dva tri meseca, budi u fazonu sto cistije ishrane i redovno trening. Ne vidim tu nikakvih problema i ne opterecuj se misicnom masom.

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Ishrana i plan
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2021, 08:17:05 posle podne »
Moze pasta, neka salatica uz to, meso, riba itd kao jedan obrok samo ne treba forsirati svaki dan takve uh.
Ma samo lagano, bices u formi opet kroz dva tri meseca, budi u fazonu sto cistije ishrane i redovno trening. Ne vidim tu nikakvih problema i ne opterecuj se misicnom masom.
Pitanje Pirat. Koje uh predlazes?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ishrana i plan
« Odgovor #5 poslato: Decembar 14, 2021, 08:27:43 posle podne »
Na definiciji integralni pirinac, ovas kome ne smeta, slatki krompir... Posle treninga je dobra opcija obican krompir, kus kus, obican pirinac... Sada zavisi od obroka... Recimo za dorucak sam danas imao jajca/kriska integralnog masline/saku badema..... Rucak belo, kupus(sirce, maslinovo) , posoljen pirinac, vecera ce biti mleveni ovas, cimet i tri merice whey a sa kokosovim mlekom... In da blenda.
Uzina je pala neka integralna tortilja sa tunom, ellom i icebergom
« Poslednja izmena: Decembar 14, 2021, 08:30:09 posle podne pirat »

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Ishrana i plan
« Odgovor #6 poslato: Decembar 14, 2021, 08:51:11 posle podne »
Na definiciji integralni pirinac, ovas kome ne smeta, slatki krompir... Posle treninga je dobra opcija obican krompir, kus kus, obican pirinac... Sada zavisi od obroka... Recimo za dorucak sam danas imao jajca/kriska integralnog masline/saku badema..... Rucak belo, kupus(sirce, maslinovo) , posoljen pirinac, vecera ce biti mleveni ovas, cimet i tri merice whey a sa kokosovim mlekom... In da blenda.
Uzina je pala neka integralna tortilja sa tunom, ellom i icebergom


Jedno pitanje za kus kus samo. Ja jedem cesto ali ga racunam kao testeninu. Na ovom sto sam ja kupovao pise durum psenica isto kao sto pise na testeninama koje kupujem. Meni je samo jos laksi za spremanje od testenine. A iz poruke sam zakljucio da je bolji nego testenina ili nisam dobro razumeo?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ishrana i plan
« Odgovor #7 poslato: Decembar 14, 2021, 09:04:10 posle podne »
Pa to je sitno seckana neka testenina u sustini i griz valjda jebem li ga, poprima ukus hrane skojom jedes, obicno to otrsim sa tunjevinom i polijem maslinovog preko. Dodje kao nesto izmedju testenine i integralne testenine. U svakom slucaju pase mi ali ne toliko cesto u rotaciji...

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Ishrana i plan
« Odgovor #8 poslato: Decembar 14, 2021, 09:08:37 posle podne »
Jasno jasno tako sam i mislio. I isto ga jedem sa tunjevinom poliveno maslinovim ;D. Hvala Pirat

Van mreže Iwanjezi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Ishrana i plan
« Odgovor #9 poslato: Decembar 15, 2021, 11:42:04 pre podne »
Hvala na odgovoru! Divan si ;D