Jun 15, 2024, 03:38:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu  (Pročitano 1692 puta)

Van mreže Code01

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« poslato: Januar 28, 2022, 01:05:11 pre podne »
Imam pitanje no ne znam gdje bi ga točno svrstao pa se izvinjavam ako sam promašio dio na forumu. :)
Kratko o meni. Dobar dio srednje škole i moje dvadese sam proveo u teretani.
Nakon toga sam se prebacio na biciklizam i sva ona masa je naravno otišla s godinama na biciklu (doslovno sve pošto biciklo na duge staze pojede čovjeka).
U vrijeme kada sam bio u teretani, ne sjećam se što sam sve uzimao od dodataka prehrani, no bila je klasika tipa whey, casein, amino, creatine, vitamini, minerali i sl.
Od ostaloga Galenika test, naposim, deca, winstrol, test propionat, omnadren, test suspenzija, efedrin, proviron, nolvadex, clomid, HCG, neko kratko vrijeme inzulin (ne znam koliko ciklusa sam odradio i vjerojatno sam zaboravio neke stvari koje sam uzimao).
Prošle jeseni sam imao nekih problema sa zdravljem i tu sam zbog toga morao uzeti pauzu od sporta pošto sam jedva hodao.
U tih par mjeseci sam se malo udebljao (sa 69-70kg na svojih 177cm došao sam na 72kg).
Sada idem tek dva tjedna u teretanu i odjednom mi je kilaža skočila na 75kg, no nije to problem, problem je što sam dobio salo oko trbuha i to ne malo sala.
Znači, u dva tjedna mi se trbuh počeo tresti kada hodam. :)
Što se prehrane tiče, npr. danas sam za doručak pojeo zobene i whey, nakon treninga whey i jedna banana, za ručak pečena pileća prsa, samo prokuhane mahune u vodi s par kapi maslinovog ulja, malo češnjaka, malo soka od limuna (koristim limun umjesto octa pošto ocat ne mogu podnijeti u jelu) i skoro ništa kruha, za večeru pileća prsa, posni sir i pola šnite kruha.
Sutra ujutro opet zobene, whey i možda stavim malo chie, nakon treninga whey, ručak riba i kuhana brokula, večera posni sir i borovnice.
Od dodataka prehrani uzimam whey, vitamine i minerale, l-arginine (imam ga kod kuće pa ga pijem 1000mg prije treninga i 1000mg prije spavanja).
Imam još kod kuće ALC u prahu, L-carnitine, coffeine u tabletama pa mogu i to piti.
Imam i Scitec Nutrion Collagen Liquid kojega pijem vožnji pa ne znam treba li mi i za teretanu?
E da, imam i Scitec Oatmeal, no ne sviđa mi se baš njegov sastav pa ga ne pijem (no mogu ga piti ako treba).
Već par mjeseci imam i kantu Scitec Nutrition Protein Ice Cream, no nisam je isprobao i ne znam kada bi uopće u danu pojeo sladoled od proteina.
Pitanje je kako to da mi se odjednom izbacilo salo na trbuhu?
Možda se to napravilo u ovih par mjeseci kako nisam trenirao pa se sada izbacilo van kada sam počeo s teretanom iz nekog razloga?
Što se teretane tiče, na treninzima sam pet puta tjedno. Četiri dana u tjednu treninzi utezima, i jedan dan samo kardio. 
U teretani se ne zadržavam dugo, cijeli trening mi traje max sat vremena (možda nekada par minuta više ako ubacim malo bicikla na kraju treninga s utezima).
Brine me uistinu to salo koje mi se izbacilo van pošto ne izgleda najbolje i čini mi se kao da nešto nije ok.
Mogu prehranu prilagoditi ako treba (to mi je najmanji problem) i mogu uzeti ako bilo što treba od dodataka prehrani (nikakav problem).
Volje i discipliniranosti definitivno imam pa tu nema nekih problema.
Izvinjavam se na dugačkoj poruci, ali me uistinu brine taj trbuh i ne znam kako se sada ponašati prema tome? Nastaviti dalje s ovakvom prehranom, treninzima, dodacima prehrani ili nešto mijenjati?

Hvala!


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.568
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2022, 08:34:28 pre podne »
ne znam iskreno koliko to vizuelno 2 kg moze predstavljati coveku problem , ali ajd da kazemo i da ti je sve otislo u stomak, mozda malo da pojacas lateral raise za ramena ?

Van mreže Code01

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2022, 10:02:35 pre podne »
ne znam iskreno koliko to vizuelno 2 kg moze predstavljati coveku problem , ali ajd da kazemo i da ti je sve otislo u stomak, mozda malo da pojacas lateral raise za ramena ?

Uistinu, samo mi se izbacilo salo na trbuhu. Doslovno se trese salo kada hodam. :) Em izgleda odvratno, em se osjećam odvratno kada to vidim.
Probati ću pojačati lateral raise za dvije serije više (inače sam ih radio po tri serije) ili misliš da ih radim više od pet serija?
Znam da je dva tjedna u teretani jako malo, no odmah sam došao ovdje pitati pošto sam zabrinut da se ne bi to s tim salom nastavilo dalje kako vrijeme ide.
S time da nemam nikakvih problema sa slatkim i sl. glupostima, a i od voća eventualno pojedem jednu bananu dnevno (nekada ni to) i nekada popodne kao poslasticu pojedem malo grčkog jogurta i unutra stavim malo svježih borovnica (ali to su tako male količine da je zanemarivo).
Ne znam, zabrinulo me to salo toliko da već par dana konstanto razmišljam o tome i vjerujem da ljudi ovdje to razumiju.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.568
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2022, 10:08:30 pre podne »
ne znam iskreno koliko to vizuelno 2 kg moze predstavljati coveku problem , ali ajd da kazemo i da ti je sve otislo u stomak, mozda malo da pojacas lateral raise za ramena ?

salim se naravno malo, jer pricamo o kilogramima koji nisu nimalo alarmantni ali dobro dacu ti konkretan odgovor d aposle ne bih morao...

uzrok tih par kg kod osobe i koja nija toliko hemijala(mislim konkretno na insulin) moze biti : pauza-> usporavanje metabolizma-> atrofija misica u nekoj meri, potom neadekvatan kal unos u tom periodu itd...
kada si se vratio treningu kilaza uvek ide odmah gore, i kod skroz neaktivne osobe, ona mora se popeti je misicu vuku vodu, to ce se kroz nedelju dve stabilizovati...

ti bi trebalo da se drzis 3-4 treninga sa tegovima, full body 2 nedelje bez kardija, trenutno ti kardio samo zadrzava to salo..., potrebno ti je vracanje misicnog tonusa, ne gubitak...
potom da se vratis na svoj split, ako si se vratio na svoj split onda ok , izbaci  taj kardio, a pozabavi se kuhinjom, ako hoces brze rezultate, znaci ne moras odmah uci u kalorski deficit , ostani u kalorijskom odrzavanju, 2-3 nedelje kako bi vratio misicni tonus, pa onda skini dnevno lli na nedeljnom nivou koliko hoces kalorija da udjes u deficit

ako sve bude dobro isplanirano i sa malo strpljenja, tih 2-3 kg ce otici ubrzo... naravno to bez slike ne mozemo ni znati dal je to uopste salo ili voda i kakvo je prethodno stanje bilo...  ovo je nekakv generalni pristup, pogotovo sto se biciklizam specifican sport i ako si dugo u njemu telo se navikava na drugaciji rezim... nije neretko pogotovo kod rekreativaca da vuku to malo sala na stomaku, a ubijaju se na traci ili nekoj kardio spravi... te sprave jedu misice a oni su motori za sagorevanje masti!
« Poslednja izmena: Januar 28, 2022, 10:13:04 pre podne pirat »

Van mreže Slobodan

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2022, 01:43:47 posle podne »
Pirat sve rekao, samo bih ja na tvom mestu uradio analize hormona ( šitaste žlezde, estrogena i testa+ alt, ast ...) za svaki slučaj.

Van mreže Slobodan

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2022, 01:45:34 posle podne »
Ali kuhinja je majka... osnova, baza za sve ostalo...

Van mreže Code01

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2022, 02:04:27 posle podne »
Danas sam odradio full body pa ću se držati toga dva tjedna i vidjeti kako to ide.
Ako bude sve ok, kasnije se opet vratim na split.
Zaboravio sam napisati da sam imao prije i ciklus u kojemu je bio i insulin, no davno je to bilo.
Vjerojatno su mi s godinama neki mišići artrofirali pošto sam ipak godinama bio samo na biciklu i sada sam malo šokirao organizam s utezima.
Izračunati ću danas koliko kalorija sada dnevno unosim, ali mislim da to nije baš neki veliki broj.
Prilagodim još prehranu ako bude trebalo, to mi je najmanji problem.
Ubacio sam danas opet i ALC i l-carnitine.
Danas sam do sada pojeo za doručak malo zobenih s wheyem, nakon treninga whey, za ručak riba uz kuhanu brokulu i kuhanu cvjetaču, a kasnije ću pojesti ili sve isto kao za ručak ili posni sir + borovnice.

---

Mogu napraviti i te pretrage, nije problem.
Ako se to ne povuče, otići ću svakako to odraditi.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.568
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2022, 02:35:26 posle podne »
Struktuiraj bolje unos makrosa, karnitin u te svrhe bacanje love

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2022, 02:44:56 posle podne »
Moje neko misljenje je da se previse oslanjas na suplemente a najmanje na ono sto treba ''ishrana i trening''.
Nije ti masa otisla s biciklizmom vec sa losom ishranom.
I ljudi ne bojte se hrane. Jaka hrana + jak i dobro osmisljen trening = dobitna kombinacija. Naravno i adekvatan odmor.
Prosto i jednostavnije ne moze biti.

Van mreže Code01

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2022, 03:25:09 posle podne »
ALC i l-carnitine imam kod kuće, nisam to sada kupovao pa rekoh idem to popiti kada već imam. Pogotovo ALC-a imam poprilično puno.
Koje omjere da isplaniram proteina, ugljikohidrata i masti (bar nešto okvirno)?
Da gledam nekih 2000 kcal dnevno, oko 2 grama proteina?
--

@midzi

Sve je to moguće kako si rekao, no nisam iskreno ni tražio neku masu na biciklu tj. uvijek mi je bilo bolje (kao i svima u cestovnom biciklizmu) biti što lakši.
Teško je držati neku masu kada radiš poprilično tisuća kilometara svake godine na biciklu, no nije to stvarno sada važno.
Što se odmora tiče, imam ga uistinu dovoljno tj. cca osam sati svaku noć.
Da mogu spavao bi više, ali jednostavno se nakon nekih osam sati sna budim i više ne mogu ni sekunde spavati.

Apsolutno prihvaćam sve savjete, zato sam i došao ovdje s pitanjima.
« Poslednja izmena: Januar 28, 2022, 03:52:24 posle podne Code01 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.568
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2022, 03:55:03 posle podne »
odlicno , ja ti dam onda na koji  racun da uplatis, pa dobijes jos saveta :) sedi i iscitaj malo forum..

Van mreže Code01

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Problem sa stvaranjem sala na trbuhu
« Odgovor #11 poslato: Januar 30, 2022, 09:21:26 pre podne »
Bila je očito voda pošto danas više nema ništa. Baš čudna stvar pošto nisam u životu tako navukao vodu.
Nisam baš vodu navlačio ni na kombinaciji depo + napisim pa me ovo sada baš zbunilo.
Probati ću natural gurati koliko god bude išlo, a kasnije ću vidjeti koje kombinacije ću ubaciti.
Sada narednih mjeseci samo hrana, trening i suplementi.