Jun 16, 2024, 11:46:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: DIGESTIJA - GOLUBOVI - PRDC  (Pročitano 2019 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
DIGESTIJA - GOLUBOVI - PRDC
« poslato: Januar 31, 2022, 02:28:53 posle podne »
PROCITAJTE - NEM"O DA VAS MRZI!

Digestija, gasovi, "golubovi"... i ostalo..

Želuca kiselina, želudacni sok ili želuca kiselina, je digestivna tecnost u želucu koja se sastoji od hlorovodonicne kiseline, kalijum hlorida i natrijum hlorida.

• Kiselina igra kljucnu ulogu u varenju belancevina, aktiviranjem digestivnih enzima i pravljenjem ingestiranih proteina kako bi digestivni enzimi razbili dugacke lance amino kiselina.

• Pijaca voda uz obrok ce razblažiti svoju hlorovodonicnu kiselinu.

• Hlorovodonicna kiselina vrsi digestiju vaše hrane i takoder se bori sa bilo cim lošim ili toksicnim koji ide u vaš stomak.

• Nema kvasca, nema parazita, nema mutacija, nema bakterija, nema virusa koji može proci kroz visoko kiseli stomak.

• Želite da se uverite da je vaš stomak "kisel" i da ne verujete onima koji kažu da bi trebao biti alkalni!

• Nema patogena koji mogu da žive u kiseloj sredini i jedina stvar u vašem telu koja bi trebalo da bude alkalna je vaša krv.

• Ako pijete tecnost sa obrokom, necete varati svoj protein, jer ce obrok plivati ??na vrhu razblažene hlorovodonicne kiseline u želucu, uciniti je neefikasnom.

• Enzimi ne mogu da obavljaju svoj posao zato što ste "zalili" svoju hlorovodonicnu kiselinu, a rezultat je to što ces da se osecas naduto, imati ces gasove (moguce), i osecati mucninu itd jer si se nalivao vodom pre i u toku obroka.

• Trebalo bi da pijete tecnosti pola sata prije i pola sata posle vaših obroka, a ne izmedu i ako želite osigurati da se hrana koju konzumirate potpuno apsorbuju, uzmite citav spektar digestivni enzima.

• Drugim recima, rezultati kojima tezimo mogu biti laksi i toliko veci ako imamo dovoljne nivoe digestivnog enzima kako bismo osigurali ispravnu apsorpciju hrane koju jedemo.

• Cak i uz pravilnu ishranu, možda necemo dobiti dovoljno probavnih enzima za razbijanje nutrijenata potrebnih za optimalan mišicni oporavak i popunu glikogena.

• Digestivni enzimi se prirodno proizvode u našim telima i nalazimo ih (ili bar tako cesto mislimo) u hrani koje jedemo.

• Zašto onda imamo tolike probleme sa probavom i ne možemo pravilno da apsorbujemo hranu?

• Geneticke razlike (intolerancija laktoze i glutena) i sve slabiji kvalitet hrane koju jedemo i kuvanje, koji efikasno uništavaju enzime koji su tu da bi omogucili laksu apsorbciju, cine nas deficitarnim u važnim enzimima.

• Sveže voce i povrce mogu biti nacin za povecanje nivoa digestivnog enzima, ali cak i ovaj pristup može biti pogrešan u raspoloživosti, nutritivnom kvalitetu i optimalnoj kolicini hranljivih materija.

• Sve obradene namirnice su potpuno lišene varijabilnih enzima, a sirove "zdrave" namirnice cesto ne sadrže dovoljno.

• I ako sve ovo nije bilo dovoljno zabrinjavajuce, stomacna kiselina koju proizvodimo za razgradnju hrane moze stvarno dektivirati enzime koje ova hrana zahteva za pravilno varenje..

*Zbog toga su nam potrebni dodaci ishrani koji se sastoji od sledecih sastojaka ili svih njih u jednom a to su: od amilaze, proteaze, glukoamilaze, lipaze, celulaze, laktaze i pektinaze uz dodane enzime bromelain, papain i alfa galaktozidazu!

*Svaka od njih ima specificnu ulogu: neke razbijaju masnoce, neke su specijalizovane za "rasturanje" ugljenih hidrata, dok trece deluju na proteine...

Bakadaaabummmmm 💣

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.568
Odg: DIGESTIJA - GOLUBOVI - PRDC
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2022, 08:28:14 pre podne »
hahahah ajooooj sto je najgore, kad sam bio mali deca, ovo sa jajetom na oko, uobicajena stvar, i mozda bih opalio jednog malo jaceg goluba i nastavio dalje, danas bi to bila od sobe gasna komora

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: DIGESTIJA - GOLUBOVI - PRDC
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2022, 08:41:58 pre podne »
Ovo je pravi obrok, samo fali kim odozgo i bombardovanje u najavi ;D

Van mreže Lee Priest

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: DIGESTIJA - GOLUBOVI - PRDC
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2022, 09:42:39 posle podne »
Da li mozete da mi preporucite neke digestivne enzime? Vidim da je ponuda na nasem trzistu dosta slaba kada je rec o ovim proizvodima.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DIGESTIJA - GOLUBOVI - PRDC
« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2022, 04:48:13 pre podne »
Da li mozete da mi preporucite neke digestivne enzime? Vidim da je ponuda na nasem trzistu dosta slaba kada je rec o ovim proizvodima.

da
konstatacija je na zalost TACNA
licno, uzimam NEURFLOR od Yamamoto
Gde se nalaze i pro i prebiotici, sa 56mil aktvnih biolf tj bakterija itd itd itd

Uskoro cu da ga registrujem i biti ce dostupan i kod nas.


Van mreže Lee Priest

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: DIGESTIJA - GOLUBOVI - PRDC
« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2022, 04:31:42 pre podne »
Hvala na odgovorima.

Licno nikad nisam uzimao enzime, probiotike jesam ali retko. Generalno sam uvek imao jako dobar digestivni sistem. Velika kolicina vlakna uz svaki obrok, vitamini i minerali, dobra hidratacija. 250P, 70-100M i 200-400 UH, vec godinama ide super sto se tog dela tice.

Problem, ako mogu tako da ga nazovem, je nastao pre jedno mesec dana. Krenuo sam sa poslom koji zahteva 8h sedenja, sastriktnim radnim vremenom i naravno dodatnim stresom koji izazivaju nadredjeni, nesto sa cime se nisam susretao. Radio sam od kuce i poslove koji ne zahtevaju toliko konstantnog sedenja.

Hrana je ostala ista, nisam nista menjao, trening takodje. Medjutim u toku radnih dana imam veliku nadutost
Nevezano za obroke, znaci budim se nadut i lezem nadut. Hranu koliko primecujem, apsorbujem ok, nemam dodatnih poteskoca od nadutosti, stolica je ok. Kako dodje vikend i slobodni dani, nadutost nestane i sve se vrati u normalu  ;D Ozbiljan sam.

Razumem da je sve ovo za telo sok, da se u digestivnom sistemu nalazi ogroman broj nervnih zavrsetaka, da je potrebni vremena da se organizam privikne na stres kada je izasao iz zone konfora...Ipak mislim da bi kombinacija nwkog proizvoda koji sadrzi prebiotike i probiotike, kao i enzime, na to sam ubrzao proces.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DIGESTIJA - GOLUBOVI - PRDC
« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2022, 02:15:40 posle podne »
Hvala na odgovorima.

Licno nikad nisam uzimao enzime, probiotike jesam ali retko. Generalno sam uvek imao jako dobar digestivni sistem. Velika kolicina vlakna uz svaki obrok, vitamini i minerali, dobra hidratacija. 250P, 70-100M i 200-400 UH, vec godinama ide super sto se tog dela tice.

Problem, ako mogu tako da ga nazovem, je nastao pre jedno mesec dana. Krenuo sam sa poslom koji zahteva 8h sedenja, sastriktnim radnim vremenom i naravno dodatnim stresom koji izazivaju nadredjeni, nesto sa cime se nisam susretao. Radio sam od kuce i poslove koji ne zahtevaju toliko konstantnog sedenja.

Hrana je ostala ista, nisam nista menjao, trening takodje. Medjutim u toku radnih dana imam veliku nadutost
Nevezano za obroke, znaci budim se nadut i lezem nadut. Hranu koliko primecujem, apsorbujem ok, nemam dodatnih poteskoca od nadutosti, stolica je ok. Kako dodje vikend i slobodni dani, nadutost nestane i sve se vrati u normalu  ;D Ozbiljan sam.

Razumem da je sve ovo za telo sok, da se u digestivnom sistemu nalazi ogroman broj nervnih zavrsetaka, da je potrebni vremena da se organizam privikne na stres kada je izasao iz zone konfora...Ipak mislim da bi kombinacija nwkog proizvoda koji sadrzi prebiotike i probiotike, kao i enzime, na to sam ubrzao proces.


obrisao sam gluposti nepotrebne

"lenjost" creva bude prouzrokovana sa faktorom A kao sto je kod tebe (sedenje, neaktivnost u vecini dana i slicno) ili godnima, kada i po defaultu dolazi do smanjivanja stope bazalanog metabolzima,a. samim ti i lenjost creva je "gratis"

Da bi telo stvaralo enzime odnosno da bi se u nedostatku adekvatnog broja bakterija, oddatno unosiili pro i prebiotici koji su prekusori enzimskog okruzenja, stvar je vrlo jasna

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.568
Odg: DIGESTIJA - GOLUBOVI - PRDC
« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2022, 02:27:52 posle podne »
@Lee Priest

probaj... videces i sam... isto kao i ona prica za laktozu... druga je stvar da ti ne treniras, da se hranis lose i slicno...
« Poslednja izmena: Februar 06, 2022, 02:58:30 posle podne pirat »