Mart 28, 2024, 06:24:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementacija-hemoterapija  (Pročitano 1936 puta)

Van mreže animalpak

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Suplementacija-hemoterapija
« poslato: Novembar 18, 2022, 12:29:00 posle podne »
Pozdrav kolege,

Hteo bih da se posavetujem sa vama. Caletu mi je dijagnostikovan karcinom zeluca. Krenuo je sa hemoterapijama, medjutim imamo problem jer dosta gubi na tezini jer mu je apetit smanjen. Trazimo nacin da sprecimo gubitak misicne mase. U bolnici su mu savetovali da koristi napitak koji se zove Supportan, koji se daje u takvim slucajevima. Medjutim jedna flasica kosta oko 500 dinara, ako bi pio  2-3 dnevno to bi bilo finansijski neizdrzivo. Pogledao sam sastav toga, radi se o proteinima mleka, pritom ne pise da li je micelarni kazein ili kalcijum kazeinat, pretpostavljam da je ovo drugo. Tome su dodali, omegu 3 i MCT, dodati vitamini, minerali i to je otprilike to.

Tako da sam mislio da umesto toga kupim protein i da mu pravim. Prvo sam razmisljao whey izolat da uzmem jer se najlakse vari, ali mislim da je bolji izbor neki protein sa postepenim oslobadjanjem. Da li je micelarni kazein dobar izbor? Pre svega pitam zbog varenja?

P.S. Nisu mu dali nikakav poseban rezim ishrane, osim sto mora da jede kasasto. Dakle, nisu mu nista zabranili.
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2022, 12:45:49 posle podne animalpak »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Suplementacija-hemoterapija
« Odgovor #1 poslato: Novembar 18, 2022, 12:39:51 posle podne »
Kazein zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca, on moze da bude jako tezak za varenje i da se razvlaci dugo po dig.traktu do te mere da bih ga svrstao pod kategoriju - zaobici. Ako izolat pomesas sa vlaknima i nekim zdravim mastima mozes dobiti to sto si zeleo.  Stim sto bih pre u ovoj situaciji kupio dobar Nutribulet i SAM odredjivao izvore hrane koje cu da sameljem u kasu...

Ne treba sada da juris suplemente koje cale nikada u zivotu nije pio, treba mu dati hranu kkju je inace dobro podnosio samo u kasastoj formi, to je cela poenta, a sada da dajes coveku nesto samo zato sto je suplement, cista glupost i oni jedu govna sa tim sto si naveo od 500 rsd, znaju oni kurac moj sta se nalazi u toj bocici , znaci hrana koju je covek dobro podnosio ranije , naravno zdravije varijante u Nutribulet i melji
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2022, 12:48:56 posle podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija-hemoterapija
« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2022, 03:45:59 posle podne »
Kazein zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca, on moze da bude jako tezak za varenje i da se razvlaci dugo po dig.traktu do te mere da bih ga svrstao pod kategoriju - zaobici. Ako izolat pomesas sa vlaknima i nekim zdravim mastima mozes dobiti to sto si zeleo.  Stim sto bih pre u ovoj situaciji kupio dobar Nutribulet i SAM odredjivao izvore hrane koje cu da sameljem u kasu...

Ne treba sada da juris suplemente koje cale nikada u zivotu nije pio, treba mu dati hranu kkju je inace dobro podnosio samo u kasastoj formi, to je cela poenta, a sada da dajes coveku nesto samo zato sto je suplement, cista glupost i oni jedu govna sa tim sto si naveo od 500 rsd, znaju oni kurac moj sta se nalazi u toj bocici , znaci hrana koju je covek dobro podnosio ranije , naravno zdravije varijante u Nutribulet i melji

sve tacno i PLUS NA SVE TO, kancer tj celija kancera se hrani sa PROTEINIMA ili BELANCEVNIMA
najveca glupost je davati osobi oboljeloj od karcinoma bilo sta proteoinsko - naravno, govorim iskreno i ovo svakako ne ide u korist nikome ko se bavi prodajom suplementacije, i naranvo ni meni.


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Suplementacija-hemoterapija
« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2022, 03:55:52 posle podne »
da tu treba biti oprezan sa ishranom, moze da pravi znacajnu razliku... ali eto burazere, nadji mi danas gde povrce i gde zitarice gde... useravaju se kako stignu u proizvodnju, postacemo svi poljoprivrednici i vraticemo se na selo u jednom momentu, jebala ih industrijska proizvodnja, ovo je katastrofa

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija-hemoterapija
« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2022, 03:59:56 posle podne »
da tu treba biti oprezan sa ishranom, moze da pravi znacajnu razliku... ali eto burazere, nadji mi danas gde povrce i gde zitarice gde... useravaju se kako stignu u proizvodnju, postacemo svi poljoprivrednici i vraticemo se na selo u jednom momentu, jebala ih industrijska proizvodnja, ovo je katastrofa

apsosolutno!!!

znam preko 10 primera. ljudi gde su usled tesko dijagnostivanih oblika kancera, jednostvno digli ruke, i otisli u planinu ili na selo da na miru umru, tamo se malo vise posvetili Bogu, molitvama, ishranu izmenili iz korena (bazirano sve na maltene veganstvu)- NE PROPAGIRAM da neko ne pomisli, i nakon xx vremena, snimak metastaza i samog oblika kancera je bio zaprepasucujce dobar....cak sta vise, izlecenje..........

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Suplementacija-hemoterapija
« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2022, 04:17:43 posle podne »
da kapiram sta hoces da kazes, daleko bilo...