April 24, 2024, 02:38:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: HIIT U Svrhu Spustanja Pulsa  (Pročitano 2042 puta)

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
HIIT U Svrhu Spustanja Pulsa
« poslato: Maj 20, 2023, 07:07:32 posle podne »
Pozdrav ljudi,skoro sam saznao da postoji i druga vrsta kardio treninga a to je HIIT.Do sam sam radio samo low intensity cardio,nisam znao ni da on ima svoje ime.
Naime puls u mirovanju mi je 65-75,cuo sam da sto je nizi u mirovanju i dok spavamo,to se telo bolje oporavlja.
Procitao sam da nije dovljno da se radi samo low intensity cardio nego mora da se ubaci i HIIT u svrhe zdravlja srca i obaranja pulsa.
Do sad sam pesacio dnevno 10-12km(15.000 koraka) u tu brojku ulazi i 25min brzi hod uzbrdo to je 2km (130-140 puls) to mi je uvek posle tegova ili posle posla deonica do kuce...
OD skoro sam ubacio HIIT 10min zagrevanje brzi hod uzbrdo(130-140)puls,Nakon toga u 5 serije  1min trcanje uzbrdo(170-180)puls nizbrdo 2min... I tako 5 puta...
Da li je ovo dobar primer hiit treninga? Radim ga 2-3 puta nedeljno.Izuzetno uzivam u ovim kardio treninzima i bas mi prijaju sto psihicki sto fizicki,i u toku njih i nakon.Ali ako vec radim nesto hteo bi da ima nekog smisla pa me zanima vase misljenje,i da li su potrebne neke korekcije.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.543
Odg: HIIT U Svrhu Spustanja Pulsa
« Odgovor #1 poslato: Maj 20, 2023, 07:37:07 posle podne »
Citat
cuo sam da sto je nizi u mirovanju i dok spavamo,to se telo bolje oporavlja

gluposti si cuo, tokom sna puls padne, ako ne padne i imas neki problem na tu temu neces spavati, simple as that

Citat
Naime puls u mirovanju mi je 65-75

normalan puls

Citat
Procitao sam da nije dovljno da se radi samo low intensity cardio nego mora da se ubaci i HIIT u svrhe zdravlja srca i obaranja pulsa.

preopterecenost pulsom... puls mora biti u optimalnim vrednostima, ako ti je povisen moze recimo znaciti pretreniranost npr.ali sa druge strane ni sportska bradikardija nije najpozeljnije stanje, tako da juriti tu neke cifre i raditi kardio radi montiranja pulsa, je u najmanju ruku debilno...
Citat
Da li je ovo dobar primer hiit treninga?

ne, zapravo nije najoptimalniji, za hiit ti ipak treba masina koja ce te drzati u preciznijim vrednostima, naravno setnje su uvek pozeljne kao vid kardija, ali ako govorimo o namenskom treningu gde ti treba nesto da odradis u odredjenom terminu, namenski recimo posle treninga - traka, aribike, nordijsko skijanje...   

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: HIIT U Svrhu Spustanja Pulsa
« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2023, 01:18:47 posle podne »
U redu hvala,razumeo sve.
Ipak cu zasad da ostanem na mojoj stazi u sumi.Za sad mi odgovara,i deff je bolje nego samo da radim low intensity,eventualno mogu da ubacim 1min trcanje uzbrdo pa 2min pesacenje uzbrdo umesto nizbrdo...i tako da pravim neke kombinacije...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.543
Odg: HIIT U Svrhu Spustanja Pulsa
« Odgovor #3 poslato: Maj 21, 2023, 02:59:27 posle podne »
Trcanje u prirodi svakako