Mart 29, 2024, 09:30:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Friteza (Air Fryer)  (Pročitano 3021 puta)

Van mreže NikolaBeograd

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Friteza (Air Fryer)
« poslato: Maj 17, 2022, 01:51:15 pre podne »
Pozdrav svima, nisam nasao na forumu da se o ovome pisalo pa rekoh da otvorim novu temu ovde...



Ukratko, da li neko koristi Fritezu za pripremu pilecen i juneceg mesa kod kuce?
Mnogo bi mi vremena ustedelo u poredjenju sa klasicnim pripremanjem mesa u tiganju.

Interesuje me najvise kakvog je ukusa meso i da li je zdravo na taj nacin pripremati.



Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Friteza (Air Fryer)
« Odgovor #1 poslato: Maj 17, 2022, 07:24:17 pre podne »
na taj nacin hrana postaje jako teska za varenje, i natoljena bespotrebno uljem pa bih zaobisao

Van mreže -Uroš

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Friteza (Air Fryer)
« Odgovor #2 poslato: Maj 17, 2022, 01:56:56 posle podne »
Air Fryer radi po principu ventilatora koji je iza grejaca, s toga kao neki fen, i hrana se moze spremati bez ulja potpuno, imas razlicitih modela, u sustini obicno pisti da se hrana okrene na drugu stranu, ako si voljan da svaki obrok spremas neposredno pre konzumiranja, onda je i okej, imam ga ali i dalje mi je lakse da pripremam hranu u tiganju, dok moja devojka samo u tome priprema, individualno je.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Friteza (Air Fryer)
« Odgovor #3 poslato: Maj 17, 2022, 06:22:48 posle podne »
Friteza nije isto sto air fryer, on je pitao za ftitezu

Van mreže -Uroš

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Friteza (Air Fryer)
« Odgovor #4 poslato: Maj 17, 2022, 09:36:17 posle podne »
Friteza nije isto sto air fryer, on je pitao za ftitezu
Naslov teme glasi Friteza (Air Fryer). Obicno se i reklamira kao Friteza na vruc vazduh (Vazdusna friteza)...
Logicno da obicna uljana friteza nema veze s vezom.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Friteza (Air Fryer)
« Odgovor #5 poslato: Maj 17, 2022, 09:41:41 posle podne »
ja sam navikao da je friteza na ulje al sta znam...

Van mreže NikolaBeograd

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Odg: Friteza (Air Fryer)
« Odgovor #6 poslato: Maj 18, 2022, 03:33:04 pre podne »
Mislio sam da je to jedno te isto. Prvi put sam se zainteresovao za fritezu zapravo tako da sam mislio da je to isto samo engleski naziv.

Naravno, nisam napomenuo da bih meso pripremao bez klasicnog ulja, tj uzeo bih air fryer u kome moze hrana da se priprema bez ulja. Eventualno nekoliko kapi maslinovog ulja

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Friteza (Air Fryer)
« Odgovor #7 poslato: Maj 18, 2022, 09:45:55 pre podne »
pa nekada je friteza bila samo na ulju sada imas i eto na vazduhu

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Friteza (Air Fryer)
« Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2022, 04:08:50 posle podne »
Pisao sam ja o tome. Ja sam se prebacio skroz na to pripremanje hrane. Ali nema veze sa fritezom to je u sustini isto kao konveciona rerna (obicna rerna i ukljucis ventilator unutra). Samo je mnogo brze jer ne cekas da se zagreje kao rerna jer je manja zapremina. Samo ubacis meso podesis temperaturu i vreme i udri. Pisti sama kad zavrsi kao mikrotalasna i ne mozes ni da je zaboravis. Bukvalno plug and play fazon :).

U sustini mala zapremina prostora jak grejac i ventilator koji duva u hranu. Dosta zavisi priprema od debljine mesa ali ja sam uhvatio fazon i nekih 14min na 200c mi je mera za belo meso. Spremam i junetinu mlevenu formiranu u pljeskavice. Ona moze i malo krace od toga da bude socna.

Iskreno genijalna stvar ne prljam kuhinju a stize meso za cas. Ranije sam po vise mesa spremao pa drzim u frizideru sad isto nema potrebe jer je za 15min gotovo jedem vruce i sveze.

Od mene topla preporuka svima. Malo bacite pogled na youtubu kako i sta spremaju ljudi. Mozete na kuvarskim kanalima da pogledate ne vezano za bodybuilding.