April 19, 2024, 04:47:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Koliko kilograma?  (Pročitano 5163 puta)

Van mreže yahhoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Koliko kilograma?
« poslato: Novembar 05, 2021, 05:20:46 posle podne »
Pozdrav, imam jedno pitanje. Naime koristim plasticne bucice za vezbu. Koji bi bio gornji limit kg sa istim? Ne idem u teretanu jer je ovde nema gde sam ja. Kad sam poceo, krenuo sam sa 3kg, 5kg i sad sam na 7kg. I pocelo je da mi bude lako da vezbam. Pretpostavio sam da to nevalja pa sam sa 10 ponavljanja pojacao na 15. I sad je malo teze. Ali kad se naviknem, moracu vece tezine. Pa bi da znam koliki je gornji limit sa bucicama u kg. Hvala

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Koliko kilograma?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2021, 05:46:47 posle podne »
Plasticne bucice su katastrofa za vezbanje. Mnogo su glomazne i onda sta god da radis zakacinju jedna u drugu i udarasas sebe. Ja imam i vezbao sam kad su teretane bile zatvorene znaci ne pricam napamet. Moje mogu da se napakuju do 30kg po bucici. Znaci 60kg ukupno ali su onda ne upotrebljive koliko su glomazne bukvalno. Mnogo ti je bolja varijanta da krenes u teretanu. Samo ces da bacis pare na nesto sto ce da ti stoji posle kuci i skuplja prasinu.

Imam cak i set powerlifting guma sa kojima sam vezbao isto dok je bilo sve zatvoreno i cak mi je to mnogo bolja opcija nego plasticni tegovi. Jer mozes da ih koristis kao sajle sto koritis u teretani a nije glomazno i ne zauzima puno prostora. A i kad se otvorile teretane korisne su da se ponesu u teretanu. Opet kazem kreni u teretanu imas dosta clanarina za te pare sto bi bacio na te gluposti jer ce da ti na kraju samo stoje kuci. A teretana imas na svakom cosku...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Koliko kilograma?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2021, 08:02:36 posle podne »
Thomas Inch bucica, tezi 78 kg

Van mreže yahhoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Koliko kilograma?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2021, 08:11:34 posle podne »
Moje bucice su iz jednog dela. A nazalost ovde u mom mestu, em je los prevoz(skup), em nema teretane pa moram da inprovizujem...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Koliko kilograma?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2021, 08:15:29 posle podne »
pogledaj ovu, izgooglaj je, vidi samo kolika je i koliki hvat ima, neverovatan fi, ako te ta ne zadovolji, onda ne znam koja bi... naravno ti uvek mozes zgotoviti sebi i vecu ako se potrudis.

Van mreže yahhoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Koliko kilograma?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 05, 2021, 08:36:13 posle podne »
Znas kad cu ja to moci da dignem? Nikad  :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Koliko kilograma?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2021, 09:26:30 posle podne »
kad je dignes vikni "yahhoo" :)

Van mreže yahhoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Koliko kilograma?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2021, 08:44:33 pre podne »
...

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Koliko kilograma?
« Odgovor #8 poslato: Novembar 06, 2021, 12:33:35 posle podne »
Pozdrav, imam jedno pitanje. Naime koristim plasticne bucice za vezbu. Koji bi bio gornji limit kg sa istim? Ne idem u teretanu jer je ovde nema gde sam ja. Kad sam poceo, krenuo sam sa 3kg, 5kg i sad sam na 7kg. I pocelo je da mi bude lako da vezbam. Pretpostavio sam da to nevalja pa sam sa 10 ponavljanja pojacao na 15. I sad je malo teze. Ali kad se naviknem, moracu vece tezine. Pa bi da znam koliki je gornji limit sa bucicama u kg. Hvala
Imas jos nekoliko opcija tipa tempo rad
Ravni benc bucke tempo 4-1-1
Ravno razvlacenje bucke 4-2-1
Jos jedna opcija su supersetovi tipa
Kosi sklek sirok hvat + razvlacenje lezeci
Uski sklek standardni + triceps sa cela bucke