April 16, 2024, 07:50:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: Trening svaki drugi dan  (Pročitano 5177 puta)

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Trening svaki drugi dan
« poslato: Maj 26, 2022, 10:42:16 posle podne »
Pozdrav pošto mogu zbog posla da treniram svaki drugi dan da li je dobra opcija ponedeljak grudi i biceps sreda ledja i triceps i petak noge i ramena.Inače treniram godinu dana

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #1 poslato: Maj 27, 2022, 09:01:27 pre podne »
Pozdrav pošto mogu zbog posla da treniram svaki drugi dan da li je dobra opcija ponedeljak grudi i biceps sreda ledja i triceps i petak noge i ramena.Inače treniram godinu dana
Odabir splita tj rasporeda treninga ce ovisiti o vremenu koje imate za trening jer svaki trening split je efikasan onoliko koliko ga se vi mozete konzistentno drzati.
Nakon toga bitno je sagledati realno da li ste pocetnik ili napredan vezbac. Pocetnici trebaju manju kolicinu treninga da bi napredovali, sto postajete napredniji to vam je vise treninga (volumena) potrebno da bi napredovali.
Vise treninga automataki ne znaci vise rezultata. Pametno osmisljen trening 3x nedeljno ce dati vise rezultata od 6x nedeljno s losim planom ili bez njega.
Moj predlog ako je trening 3x nedeljno ici Full Body 💪

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #2 poslato: Maj 27, 2022, 10:07:57 pre podne »
Pozdrav pošto mogu zbog posla da treniram svaki drugi dan da li je dobra opcija ponedeljak grudi i biceps sreda ledja i triceps i petak noge i ramena.Inače treniram godinu dana

Skroz ok varijanta, samo cepaj!

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #3 poslato: Maj 27, 2022, 08:55:04 posle podne »
Hvala

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #4 poslato: Maj 28, 2022, 04:47:30 posle podne »
Pozdrav pošto mogu zbog posla da treniram svaki drugi dan da li je dobra opcija ponedeljak grudi i biceps sreda ledja i triceps i petak noge i ramena.Inače treniram godinu dana

Skroz ok varijanta, samo cepaj!
Iskren da budem Pirat ocekivao sam malo duzi odgovor 😁💪

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #5 poslato: Maj 28, 2022, 05:06:40 posle podne »
zato sto ni tebi nije jasno sta radis al ajde... ima vremena naucices...

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #6 poslato: Maj 28, 2022, 05:34:25 posle podne »
zato sto ni tebi nije jasno sta radis al ajde... ima vremena naucices...
Upravo. I to si u pravu ucim i dalje.
Ako je dokazano da misici rastu 1-3 dana nakon treninga, to znaci da trenirajuci misic 1x nedeljno propustamo priliku za rast.
Biceps, zadnje rame, triceps i slicno se oporave vec nakon 1 dana.
💪

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #7 poslato: Maj 28, 2022, 06:27:01 posle podne »
Ja sam pokusavao ranije full body 3 pa i 4 puta nedeljno i mnogo su mi losiji treninzi, pumpa i sam osecaj posle treninga nego kad udarim neki bro split. Meni jednostavno treba veci volumen u jednom treningu. Verovatno je to i individulana stvar. Kako ko reguje na odredjeni stimulans. Ali sto se mene tice bro split pa sve ostalo. Samo kad miaicna partija ima svoj dan mozes da odradis trening da stvarno ubijes misic. Za trening celog tela imas jednu do dve vezbe po partiji i jednostavno ne moze da se pogodi kako treba i duzi je trening jer sve treba da predjes. To je neko moje skromno misljenje.

Plus to ne znaci da si samo jedan dan radio taj misic jer on radi i indirektno kad radis druge partije. Meni je podeljeno ovako.
Ponedeljak: Grudi-biceps
Utorak:       Noge
Cetvrtak:    ledja
Petak:        ramena-triceps

Sto znaci da sam u ponedaljak direktno radio grudi i biceps ali sam zbog toga indirektno zakacio triceps i rame. Isto kad uradim ledja ne mogu da ne zakacim biceps. Tako da sve pogadjam vise puta nedeljno i ako ne radim full body.

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #8 poslato: Maj 28, 2022, 06:54:31 posle podne »
Ja sam pokusavao ranije full body 3 pa i 4 puta nedeljno i mnogo su mi losiji treninzi, pumpa i sam osecaj posle treninga nego kad udarim neki bro split. Meni jednostavno treba veci volumen u jednom treningu. Verovatno je to i individulana stvar. Kako ko reguje na odredjeni stimulans. Ali sto se mene tice bro split pa sve ostalo. Samo kad miaicna partija ima svoj dan mozes da odradis trening da stvarno ubijes misic. Za trening celog tela imas jednu do dve vezbe po partiji i jednostavno ne moze da se pogodi kako treba i duzi je trening jer sve treba da predjes. To je neko moje skromno misljenje.

Plus to ne znaci da si samo jedan dan radio taj misic jer on radi i indirektno kad radis druge partije. Meni je podeljeno ovako.
Ponedeljak: Grudi-biceps
Utorak:       Noge
Cetvrtak:    ledja
Petak:        ramena-triceps

Sto znaci da sam u ponedaljak direktno radio grudi i biceps ali sam zbog toga indirektno zakacio triceps i rame. Isto kad uradim ledja ne mogu da ne zakacim biceps. Tako da sve pogadjam vise puta nedeljno i ako ne radim full body.
Naravno potrebno je manipulirati volumenom, intenzitetom i varijacijama vezbi.
Trening bi trebao biti inteligentan proces koji bi s vremena stavljao telo pod veci stres koji bi izazivao nove adaptacije, a od kojega se telo moze adekvatno oporaviti.
Trening ne treba biti samo ''razvaljivanje'' tela s nadom da ce to dati rezultate.


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #9 poslato: Maj 28, 2022, 07:02:23 posle podne »
zato sto ni tebi nije jasno sta radis al ajde... ima vremena naucices...
Upravo. I to si u pravu ucim i dalje.
Ako je dokazano da misici rastu 1-3 dana nakon treninga, to znaci da trenirajuci misic 1x nedeljno propustamo priliku za rast.
Biceps, zadnje rame, triceps i slicno se oporave vec nakon 1 dana.
💪

zavisi kako ga pogodis... drugo te misicne partije rade korelativno uz potiske, vuce, stabilizacije... sve sto si naveo osim tridze se jako tesko izoluje, full body je dobar za vracanje treningu, ali tu ne mozes mnogo ni radnih serija ni vezbi po partijama da ubacis, vrlo brzo mora split ili push pull kako se telo adaptira, posle fb mozes za neki deload npr. takodje reci da se nesto oporavlja ovom ili onom brzinom je notorna glupost, kao i brzina hipertrofije, ti jbt citas neka jako pogresna stiva, ne samo pogresna nego i nebitna, to znaci da ako svaki drugi dan radim biceps ima da mi bude ruka 70 cm a nece ;) to sve zavisi od tvojih hormona , ishrane, odmora, i kako radis noge ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #10 poslato: Maj 28, 2022, 07:06:28 posle podne »
Ja sam pokusavao ranije full body 3 pa i 4 puta nedeljno i mnogo su mi losiji treninzi, pumpa i sam osecaj posle treninga nego kad udarim neki bro split. Meni jednostavno treba veci volumen u jednom treningu. Verovatno je to i individulana stvar. Kako ko reguje na odredjeni stimulans. Ali sto se mene tice bro split pa sve ostalo. Samo kad miaicna partija ima svoj dan mozes da odradis trening da stvarno ubijes misic. Za trening celog tela imas jednu do dve vezbe po partiji i jednostavno ne moze da se pogodi kako treba i duzi je trening jer sve treba da predjes. To je neko moje skromno misljenje.

Plus to ne znaci da si samo jedan dan radio taj misic jer on radi i indirektno kad radis druge partije. Meni je podeljeno ovako.
Ponedeljak: Grudi-biceps
Utorak:       Noge
Cetvrtak:    ledja
Petak:        ramena-triceps

Sto znaci da sam u ponedaljak direktno radio grudi i biceps ali sam zbog toga indirektno zakacio triceps i rame. Isto kad uradim ledja ne mogu da ne zakacim biceps. Tako da sve pogadjam vise puta nedeljno i ako ne radim full body.
Naravno potrebno je manipulirati volumenom, intenzitetom i varijacijama vezbi.
Trening bi trebao biti inteligentan proces koji bi s vremena stavljao telo pod veci stres koji bi izazivao nove adaptacije, a od kojega se telo moze adekvatno oporaviti.
Trening ne treba biti samo ''razvaljivanje'' tela s nadom da ce to dati rezultate.

to sa stresom je glupost nevidjena koju je Arnold prodavao u svojim bajkama, kako on iznenadjuje misic itd.. misic nema mozak i nije inteligentan proces, postoje dva nacina na koji ga mozes stimulisati - to je povecavanjem opterecenja i metabolickim opeterecenjem, sto se moze objediniti i u jednom treningu ako coveku tako pase, Jogzy ti je to fakticki jos bolje objasnio
« Poslednja izmena: Maj 28, 2022, 07:17:56 posle podne pirat »

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #11 poslato: Maj 28, 2022, 07:36:17 posle podne »
zato sto ni tebi nije jasno sta radis al ajde... ima vremena naucices...
Upravo. I to si u pravu ucim i dalje.
Ako je dokazano da misici rastu 1-3 dana nakon treninga, to znaci da trenirajuci misic 1x nedeljno propustamo priliku za rast.
Biceps, zadnje rame, triceps i slicno se oporave vec nakon 1 dana.
💪

zavisi kako ga pogodis... drugo te misicne partije rade korelativno uz potiske, vuce, stabilizacije... sve sto si naveo osim tridze se jako tesko izoluje, full body je dobar za vracanje treningu, ali tu ne mozes mnogo ni radnih serija ni vezbi po partijama da ubacis, vrlo brzo mora split ili push pull kako se telo adaptira, posle fb mozes za neki deload npr. takodje reci da se nesto oporavlja ovom ili onom brzinom je notorna glupost, kao i brzina hipertrofije, ti jbt citas neka jako pogresna stiva, ne samo pogresna nego i nebitna, to znaci da ako svaki drugi dan radim biceps ima da mi bude ruka 70 cm a nece ;) to sve zavisi od tvojih hormona , ishrane, odmora, i kako radis noge ;)
Ukupni nedeljni volumen ostavis jednakim, ali da se podeli na 2 ili vise treninga. Npr ako smo radili 20serija u treningu za kvadriceps da se odrade 2 treninga. Jaca treninga

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #12 poslato: Maj 28, 2022, 07:45:27 posle podne »
jbt gde citas ta sranja  ? ok ako se radi full body ali pisao sam ti , telo se brzo adaptira, pisao ti je i Jogzi, potreban ti je taj volumen u splitu NE da ga delis.  Noge mozes raditi 2 puta ned sa jednim akcentom na kvadove a drugim tr na zadnju lozu, ne znam zasto ovo pisem...

razmisli o sledecem => aktivacija miscnih vlakana pri manjem i vecem volumenu, promena uglova i vezbi u svrsi aktiviranja sto vise vlakana , kako jedna otkazuju u radu druga preuzimaju... to ne mozes sa malim volumenom ili da prckas tako podeljeno, ti bi da jebes a da ne svrsis ali bukvalno...
« Poslednja izmena: Maj 28, 2022, 07:48:17 posle podne pirat »

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Trening svaki drugi dan
« Odgovor #13 poslato: Jun 05, 2022, 10:28:02 pre podne »
Hvala vam na odgovorima