April 19, 2024, 02:00:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Kako pogoditi biceps, a ne brachialis  (Pročitano 2677 puta)

Van mreže VladimirrrrDj

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Kako pogoditi biceps, a ne brachialis
« poslato: Jun 15, 2022, 10:43:18 posle podne »
Pre svega nov sam na forumu i izvinjavam se unapred ukoliko negde vec postoji ova tema.
Problem je sledeci, kada radim dumbell curls, osecam pumpu samo i iskljucivo u donjem delu bicepsa blizu tetive, dakle u brahialisu, naravno kada se brachialis naduje to mi ogranicava pokret i tesko mi je da ispruzim ruku narednih par minuta. Probao sam sve, cak sam radio curlse sa 6kg (savrsena forma, lakat zakucan u mestu, radim i negative i trudim se da stegnem biceps na kraju pokreta), ali ne vredi i dalje osecam pumpu samo i iskljucivo u brahialisu. Moze li neki savet kako ovo da ispravim, da li ima neki polozaj lakta u nekoj drugoj vezbi gde mogu da maksimalno iskljucim upotrebu brachialisa? Cilj mi je da osetim upalu i pumpu celom duzinom bicepsa sve do gore.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Kako pogoditi biceps, a ne brachialis
« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2022, 11:27:50 posle podne »
ravna sipka ili ez , 5 repsa do 90 stepeni pregiba, 5 repsa od 90 do 180 i za kraj punih od 0 - 180 5 repsa to je jedna cela serija od 15 repsa!

strech pregib sedeci na klupi pod uglom od 30 stepeni 3 radne serije po 8repsa

za kraj koncentracioni pregib 3x8 i demolirao si bidzu