April 24, 2024, 07:11:42 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Neck harness ili neck weight i preporuke.  (Pročitano 6460 puta)

Van mreže Tris_Ta

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Neck harness ili neck weight i preporuke.
« poslato: Jul 28, 2022, 05:09:23 posle podne »
Title. Volio bih malo da ojačam vrat, pa me interesuje koristi li neko neck harness i/ili neck weigths, i šta uopšte tražim kod takve opreme.

Hvala unapred.
Zašto biti depresivan i ružan sam, kada možeš biti depresivan i ružan u teretani? 😂

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.543
Odg: Neck harness ili neck weight i preporuke.
« Odgovor #1 poslato: Jul 28, 2022, 07:29:26 posle podne »
Vratni deo kicme je malo nezgodan za vezbanje, neck harness koriste bokseri koliko znam i generalno borci, ono sto sigurno radi bez rekvizita, je stabilizacija i pravilna forma kod push vezbi i vrat ce pratiti ostatak ramenog pojasa. Prvo se pobrini da je retrakcija skapula i spustanje ramena dobra kao osnova za pocetak,  ali isto tako popularni "majmuni" ce donekle gadjati vrat sa gornjim trapezom, letenje sa celom na klupi recimo...  Nemoj ako ne moras da stavljas opterecenje na vrat jer te vrste glavobolji ne zelis, a ako bas moras, imas one vezbe sa malim plocama i neki peskir pa rokaj samo oprezno doziraj.

Van mreže Tris_Ta

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Neck harness ili neck weight i preporuke.
« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2022, 04:41:48 posle podne »
U potpunosti se slažem da je vrlo nezgodno za trenirati vrat. (čak i za ljude koji nisu pencil necks kao ja) Inače imam 2 vježbe izolacione za trapezius, i nadao sam se da će to da mi bude dovoljno. (plus što ionako stežem vrat inače kada se naprežem na big 3) Ali sada kada gledam na to, izgleda da nije ni približno dovoljno. A evo i objašnjenja zašto.

Prije 5-6 dana sam naišao na ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=gimeRpdqWQw
Bukvalno sam pratio samo ovo zagrijavanje, nisam ni stigao da "pravog workouta". Sledeći dan čitav zadnji dio vrata mi je gorio, a bogami i prednji je bio pod blagom upalom. Dakle definitivno sam zapostavio čitav taj region koji je inače prepun mišića, što je iskreno sramota za muško.

Sada ovo što kažeš da probam sa pločama i peškirom, iskreno rado bih to radio, ali me malo sramota da zauzimam benč u teretani za to. Uopšte ne znam u koji dan bih ubacio, i ionako je teretana prepuna kad god da dođem da čekam na red za to. (Možda da koristim bučice koje imam kod kuće umjesto ploča pa da radim kući? XD)

Ipak, neck harness mi se čini mnogo praktičnijim, a ne bih da uzimam neko sranje koje će da pukne poslije 3-4 korišćenja, pa mi zato treba preporuka.
Zašto biti depresivan i ružan sam, kada možeš biti depresivan i ružan u teretani? 😂

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.543
Odg: Neck harness ili neck weight i preporuke.
« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2022, 06:46:01 posle podne »
Millitary press, high rows, letenja, majmuni i bices ok samo treba vremena, kao i za ramena, androgene regije, mozes imati jako debeo vrat i kugle na ramenima samo na hemari  ;)

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Neck harness ili neck weight i preporuke.
« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2022, 10:35:23 posle podne »
christian.thibaudeau.thibarmy imas kod njega na instagramu pa baci pogled.
Trening vrata i podlaktica.

Van mreže Tris_Ta

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Neck harness ili neck weight i preporuke.
« Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2022, 07:40:48 posle podne »
Pogledao, hvala.
Zašto biti depresivan i ružan sam, kada možeš biti depresivan i ružan u teretani? 😂