April 28, 2024, 10:30:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Uskoro na steroide  (Pročitano 1810 puta)

Van mreže M.Mil

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Uskoro na steroide
« poslato: Septembar 20, 2023, 10:39:01 posle podne »
Pozdrav svima. I prvo par reci o sebi.
Imam 37 god. 180cm, 86kg. Bf po gruboj proveni negde malo ispod 14%, trenutno sam i dalje na dijeti da spustim bf jos nize koliko moze.
Treniram nekih 2 god 3-4 puta nedeljno, zavisi od obaveza.
Sto se tice ishrane ne merim na grame, ali unosim iskljucivo ciste namirnice: pilece i curece belo meso, govedje meso, jaja, riba(losos, tuna, pastrmka, oslic, skusa, orada, brancin), posni sir, grcki jogurt,
Bareno povrce, ovsene pahuljice, integrane makarone, palenta. Ulje iskljucivo maslinovo. I sada pravim razne kombinacije od tih namirnica. Tako da prednost dajem proteinima.
Junk food 0%, kao ni sokovi, alkohol mozda 1. u mesec-dva i to po jedna rakija(mada mogu i bez toga).
Od suplemenata: whey, bcaa, kreatin.
Svaki daj jos: magnezijum citrat, cink bisglycinat, D3, omega 3, vitamin C i B kompeks.
I jos 3x nedeljno vitamine A,E,B12,B6
E sada planiram da pocnem sa hemijom. Razgovarao sam sa dvojicom koji se bave time i oba su mi rekli da za prvi put izrokam solo test, kreni sa 250 i dizi do 500 ako podnosis, kada keenu negativni efekti ti smanji i drzi se te doze. S' time sto mi je jedan rekao da idem test e 16 nedelja i zadnjih 2 nedelje test p. A drugi mi je rekao 12 nedelja test p. A o ptc-u nisu hteli nista da govore, kao javi se posle kure.
 Narano da sam hteo da platim da sastave kuru i pct, a oni u fazonu sta da tu uzimam pare za solo test.
Ja bih pre isao sa test p.
 I neznam da li nekoliko nedelja da ubacim t-bol ili var?
Ne treba mi neka velika masa, eventualno jos 5-6 kg cistih misica. I da povecam snagu jer vidim da sam slab, benc mi je 1rm 92kg, cucanj 115kg, mrtvo 170kg, sto smatram da je slabo.
Ako sam nesto propustio da napisem napisacu kasnije.

E sada sta mislite o tome da krenem sa test p, 210mg i da dizem do nekih 300-350mg. Da li da dodam jos nesto? Wins nebih zbog zglobova. I sta jos da nabavim za zastitu i pct(tipa nolva, colomid, proviron, hcg)?
P.S sliku cu postaviti kada provalim kako se postavlja🤣


Van mreže M.Mil

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2023, 11:20:10 posle podne »
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2023, 11:21:41 posle podne M.Mil »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2023, 04:38:08 posle podne »
Cao
odlcian natural izged

pitanje

Citat
za zastitu i pct(tipa nolva, colomid, proviron, hcg)?

a od cega da se stitis? i sta bi tacno u tvom slucaju znacio pct?
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2023, 10:07:16 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže nicollam98

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2023, 08:10:54 pre podne »
Pozdrav, imam jedno pitanje za M.Mil što se tiče vitamina b6 pošto si naveo da uzimaš. Da li koristiš b6 piridoksin ili njegovu aktivnu formu p5p? Ukoliko je u pitanju p5p da li možeš da kažeš gde ima da se kupi pošto ja ne mogu nigde da nađem kod nas.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2023, 10:12:14 pre podne »
Pozdrav, imam jedno pitanje za M.Mil što se tiče vitamina b6 pošto si naveo da uzimaš. Da li koristiš b6 piridoksin ili njegovu aktivnu formu p5p? Ukoliko je u pitanju p5p da li možeš da kažeš gde ima da se kupi pošto ja ne mogu nigde da nađem kod nas.

zasto komplikacija oko b6 vitamina?
Cak i da je KOMPLEKS u pitanju, nema razloga za tim

Ljudi nikako da shvate da MAREKTING odreduje nesto
Gledam sada samo pomamamu za Mg bisglycinat. Pre 7 godina Mg oxid - VRH, pa onda Mg citrat- VRH, pa sada Mg bisglycinat -VRH
isto tako i sa zincom od oxida do pidolata....itd itd itd

Ljudi morate da shvatite da su te stvari za nas toliko minorne razlike osim u slucaju ako npr
Mg oxid uzimate u vecim dozama, moze da izazove dijarerju......ali moze i svaki drugi OBLIK. Mozda u nesto vecim kolicnima, ali...stvar apsrobcije nije doza posto je RDA svakako adekvatan, vez stvar bioiskoristiljviosti, a raziike u istoj izmedju nekih stvari o kojima ljudi pricaju su veoma male da bi se pridavalo toliki znacaj

Van mreže M.Mil

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2023, 11:43:51 posle podne »
Cao
odlcian natural izged

Hvala

pitanje

Citat
za zastitu i pct(tipa nolva, colomid, proviron, hcg)?

a od cega da se stitis? i sta bi tacno u tvom slucaju znacio pct?

Mislio sam na zastitu, sta je dobro imati pri ruci u slucaju da krenu negativni efekti. Ipak do sada nisam koristio nista od hemeje, pa neznam kakve ce biti reakcije.
A to sto se tice pct-a mozda se nisam dobro izrazio.

Van mreže M.Mil

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2023, 11:54:05 posle podne »
Pozdrav, imam jedno pitanje za M.Mil što se tiče vitamina b6 pošto si naveo da uzimaš. Da li koristiš b6 piridoksin ili njegovu aktivnu formu p5p? Ukoliko je u pitanju p5p da li možeš da kažeš gde ima da se kupi pošto ja ne mogu nigde da nađem kod nas.
Piridoksin

Van mreže nicollam98

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #7 poslato: Septembar 28, 2023, 08:09:32 pre podne »
Važi, hvala na odg.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2023, 08:34:26 pre podne »
Citat
Mislio sam na zastitu, sta je dobro imati pri ruci u slucaju da krenu negativni efekti.

Pitanje je DA LI ces, kako i kada primetiti nezeljene efekta.
Najbolja opcija je da primetis odmah (tipa pecakanje bradavica i sl), i tada se problem kratkorocno moze resiti sa konzumiranjem arimidexa, ali to ti je znak da ces na dugorocno imati problem jer ocigledno onda nisi tj tvoje telo da ne reaguje adekvatno ( ili bas supurtno, reaguje ADEKVATNO, na strane stvari i reaguje burno, odbacujujuci ih sa rezignitetom).

Ovisino od kure koju radis ( to sa test prop i nije neka ideja ali ajde), a pogtovo nikakvo primadilano podizanje i slicno.
TP na 300 mg solo nece raditi nista osim sto ce u tim godinama u kojima jesi suprestovati tvoj T do kraja i posle ces svakako morati vaditi kestenje iz vatre.

Dakle pitanje je DA LI ti treba "zastita" ili ne jer to samo Bog zna, kako ce tvoje telo da reaguje, a uzimati nesto da "sprecis' je isto kao da uzimas brufen kada ides da pijes sa drugarima, pa uradis to preventivno - mozda cete boleti glava, a mozda i nece. Karikiram naravno, ali ovo je prica o brufenu, a to prica o lekovima koji ce da ti nanesu viste stete ako ih koristis, a da ti nisu porebni.

Tu dolazimo do PCT. Ti se jesi dobro izrazio, samo sto ti u tim godima kada superesujes svoj T, veoma tesko da ces da vratiti na normalu posle. Naravno da se moze, ali za to ce ti trebati vreme, odredjeni protokoli koji svakako nisu bas tipa..uzmi 12 000 iu HCG, uzimaj 1 clomifen pred spavanje i stvar resena- to bas tako ne ide, a i pitanje koliko ce biti usesno i kako ce da se odrazi na tvoju psihu period posle uzimanja tj zlouptrebe lekova.

Ponavljam, forma je odlicna za natural vezbaca, a ako ti je jedini cilj da ojacas na benchu, uz 300 mg propinata, odmah da ti kazem da to neces uraditi, a ne vidim zasto bi tezina na benchu bila jedinica mere bilo cega. Sa izgledom- DEFITIVNO NEMA NIKKAVE VEZE.

Evo ja bench ne radim vec 20 god. MIslim na klasican bench

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #9 poslato: Septembar 28, 2023, 10:16:47 pre podne »
Citat
E sada sta mislite o tome da krenem sa test p, 210mg i da dizem do nekih 300-350mg. Da li da dodam jos nesto? Wins nebih zbog zglobova. I sta jos da nabavim za zastitu i pct(tipa nolva, colomid, proviron, hcg)?

Ne znam dal je to bilo retoricko pitanje, ali misim da ti je to losa ideja, 37 godina je skoro sigurno znacajno sjebavanje prirodne produkcije. Tebi su receptori sigurno dobri. Ali na tvom mestu bih racunao da je to put bez povratka sa te tacke. Tako da dobro razmisli... I ako vec mora, ne bih nikada to sam radio bez nekog pracenja i vodjenja... makar prva 2-3 puta... Takodje proveri uvek stanje kakvo je pre ciklusa, to ti moze dati sliku za buducnost definitivno.  poz

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #10 poslato: Septembar 28, 2023, 10:38:12 pre podne »
Dobro to je sve ok, s ozbirom da si i u deficitu. Mozes cisto radi sebe proveriti kako stoje stvari i kada izadjes iz deficita, pojacas ishranu itd ali ne nuzno, jer je ovo sve ok. Na tebi je svakako, da li dirati nesto sto savrseno dobro radi ili ne.Ali kako stvari stoje na osnovu samo hormona,  mozes da vozis natural pricu i zdrav pristup bez ikakvih problema, dug i sretan zivot sto bi rekli.

Van mreže M.Mil

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #11 poslato: Septembar 28, 2023, 10:41:24 pre podne »
Citat
Mislio sam na zastitu, sta je dobro imati pri ruci u slucaju da krenu negativni efekti.

Pitanje je DA LI ces, kako i kada primetiti nezeljene efekta.
Najbolja opcija je da primetis odmah (tipa pecakanje bradavica i sl), i tada se problem kratkorocno moze resiti sa konzumiranjem arimidexa, ali to ti je znak da ces na dugorocno imati problem jer ocigledno onda nisi tj tvoje telo da ne reaguje adekvatno ( ili bas supurtno, reaguje ADEKVATNO, na strane stvari i reaguje burno, odbacujujuci ih sa rezignitetom).

Ovisino od kure koju radis ( to sa test prop i nije neka ideja ali ajde), a pogtovo nikakvo primadilano podizanje i slicno.
TP na 300 mg solo nece raditi nista osim sto ce u tim godinama u kojima jesi suprestovati tvoj T do kraja i posle ces svakako morati vaditi kestenje iz vatre.

Dakle pitanje je DA LI ti treba "zastita" ili ne jer to samo Bog zna, kako ce tvoje telo da reaguje, a uzimati nesto da "sprecis' je isto kao da uzimas brufen kada ides da pijes sa drugarima, pa uradis to preventivno - mozda cete boleti glava, a mozda i nece. Karikiram naravno, ali ovo je prica o brufenu, a to prica o lekovima koji ce da ti nanesu viste stete ako ih koristis, a da ti nisu porebni.

Tu dolazimo do PCT. Ti se jesi dobro izrazio, samo sto ti u tim godima kada superesujes svoj T, veoma tesko da ces da vratiti na normalu posle. Naravno da se moze, ali za to ce ti trebati vreme, odredjeni protokoli koji svakako nisu bas tipa..uzmi 12 000 iu HCG, uzimaj 1 clomifen pred spavanje i stvar resena- to bas tako ne ide, a i pitanje koliko ce biti usesno i kako ce da se odrazi na tvoju psihu period posle uzimanja tj zlouptrebe lekova.

Ponavljam, forma je odlicna za natural vezbaca, a ako ti je jedini cilj da ojacas na benchu, uz 300 mg propinata, odmah da ti kazem da to neces uraditi, a ne vidim zasto bi tezina na benchu bila jedinica mere bilo cega. Sa izgledom- DEFITIVNO NEMA NIKKAVE VEZE.

Evo ja bench ne radim vec 20 god. MIslim na klasican bench
Da, vise nego jasno sto si napisao.
Naravno da nisam mislio da sa 300mg povecam snagu.
To zato sto su mi ti rekli da je za prvi put dovoljan solo test. Sigurno necu krenuti dok 100% ne budem siguran, konsultujem se jos sa nekim, i uradim ponovo sve analize.

Van mreže M.Mil

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #12 poslato: Septembar 28, 2023, 10:44:09 pre podne »
Dobro to je sve ok, s ozbirom da si i u deficitu. Mozes cisto radi sebe proveriti kako stoje stvari i kada izadjes iz deficita, pojacas ishranu itd ali ne nuzno, jer je ovo sve ok. Na tebi je svakako, da li dirati nesto sto savrseno dobro radi ili ne.Ali kako stvari stoje na osnovu samo hormona,  mozes da vozis natural pricu i zdrav pristup bez ikakvih problema, dug i sretan zivot sto bi rekli.
Hvala na iskrenim savetima.
Samo jos da napomenem da pored dijete, analizu sam radio kasno posle podne, a vece pre toga nisam spavao i vozio celu noc.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #13 poslato: Septembar 28, 2023, 11:16:19 pre podne »
E pa onda je to i vise nego dobar rezultat !!!U tim godinama (barem je to moje razmisljanje), bolje nista ne dirati ako dobro funkcionise, jer previse je onih koji kubure ... ovako treniras, uzivas, nema opterecenja... I nema pre svega razvlacenja po lekarima ako nesto krene naopako... Sve najbolje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uskoro na steroide
« Odgovor #14 poslato: Septembar 29, 2023, 08:20:59 pre podne »
Citat
su mi ti rekli da je za prvi put dovoljan solo test

da ali ne prop