April 27, 2024, 06:22:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Upper/lower split kod kuće  (Pročitano 1662 puta)

Van mreže duki92ks

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Upper/lower split kod kuće
« poslato: Novembar 22, 2022, 09:32:14 posle podne »
Pozdrav svima, kako sam posavetovan da otvorim svoju temu, pisaću ovde.

Voleo bih da dobijem neki savet oko treninga, imam 30 god, kancelarijski posao, i radim na poboljšanju svog tela. Kao klinac sam išao godinu dana u teretanu, vežbao  2x nedeljno grudi/triceps, 2xleđa/biceps i 1x ramena/trbušnjaci (i sam se sada užasavam toga ali nisam znao bolje od toga tafa), par meseci 4x nedeljno (1x grudi/triceps, leđa/biceps, noge/ramena), pre 3 godine sam vežbao 3-4 meseca  takođe 4x nedeljno (1x grudi/triceps, leđa/biceps, noge/ramena). Počeo sam kao ekstremno mršavi klinac od 50 i kusur kg, tako da mi je to pomoglo iako sam sada svestan grešaka koje sam pravio. Danas imam 90kg, 20-25% body fat pre  4 i po meseci sam počeo da vežbam ponovo, prvo bodyweight vežbe i HIIT, zatim 3x nedeljno full-body oko 2 meseca i poslednjih 2 meseca 4x nedeljno Upper/lower split.  Za ovo vreme sam primetio lep napredak po pitanju snage, kondicije i mišićne mase.
Vežbam kod kuće, od opreme sem tegova imam bučice (podesive), šipku i klupu.  Trenutno nemam mogućnosti za zgibove.

Program koji trenutno pratim je u osnovi https://www.muscleandstrength.com/workouts/dumbbell-only-upper-lower-workout-routine uz par izmena, tipa potisak iznad glave šipkom umesto bučicama, biceps šipkom umesto bučicom itd, zbog jednostavnosti itd.

Pre svega bih voleo da dobijem neki savet, da li bi nešto promenili u samom struktuiranju i odabiru vežbi u mom treningu? Pre svega me buni 2x nedeljno straight leg deadlift u ovom programu, da li je možda bolja varijanta da jednom nedeljno radim romanian deadlift? Imam utisak da ne treniram dovoljno zadnje rame, do sada sam radio trapez 2x nedeljno, jednom šipka, jednom bučice, kao u programu, da li bi bilo dobro da jednom nedeljno radim Hip Huggers, vežba koja je kako sam razumeo pre svega vežba za zadnje rame uz dodatnu aktivaciju trapeza?
Takođe, imam problema sa levim kolenom i koliko god želim i pazim, ne uspevam da radim iskorake bez bola u kolenu, a probao sam i prednje i zadnje i iskorake u stranu,  pa sam odustao od njih i ubacio step-ups umesto toga. Da li je ovo dobar izbor s obzirom na celu strukuru treninga ili bi bilo bolje da ubacim neku drugu vežbu?
 Ne bih menjao prelazio sa upper/lower split na neki drugi program, mislim da mi ovaj trenutno najviše odgovara zbog vremena,obaveze i same činjenice kako mi telo odgovara na njega, samo bih hteo da izvučem najbolje iz njega.

Unapred hvala svima na savetima.

Moju rutinu možete videti ovde, u formi vežba/broj serija i ponavljaja i na kraju težine, koje sam napisao da bi imali uvid da li možda postoji neki disbalans u snazi među grupama mišića.


Day 1: Dumbbell Upper Body Workout
Exercise
Sets
Reps


1. Bent Over Barbell Row
4 x8-10
Šipka + 2x25kg
2. Dumbbell Bench Press
4x8-10
Bučica + 20kg
3. Dumbbell Lateral Raise
3x8-12
Bučica + 4kg
4. Dumbbell Pullover
3x8-12
Bučica + 16.5kg
5. Barbell Bicep Curl
2x8-12
Šipka+2x6.5kg
6. Dumbbell Tricep Extension
2x8-12
Bučica + 18.5kg
7. Barbell Shrug
2x12-15
Šipka + 2x13kg na 2x15


Day 2: Dumbbell Lower Body Workout
Exercise
Sets
Reps


1. Zercher Squat
4x8-10
Šipka + 2x17.5kg
2. Dumbbell Stiff Leg Deadlift
4x8-10
Šipka + 2x20kg FORMA!
3. Dumbbell Plie Squat
3x8-12
Bučica + 45kg juri 3x12 forma!
4. Dumbbell Hamstring Curl
3x8-12
Bučica + 10kg juri 3x12
5. Standing Dumbbell Calf Raise
3x8-12
Bučica + 10kg juri 3x12
6. Plank

3x45s

 
 
Day 3: Dumbbell Upper Body Workout
Exercise
Sets
Reps


1. Naslonjen One Arm Dumbbell Row
4x8-10
Bučica + 24kg
2. Military Press
4x8-10
Šipka +2x12kg
3. Incline Barbell Bench Press
3x8-12
Bučica +15kg
4. Underhand Barbell Row
3x8-12
Šipka + 2x22.5kg FORMA, uspori
5. Dumbbell Hammer Curl
2x8-12
Bučica+10kg 12,10 ponavljaja
6. Skullcrusher
2x8-12
Šipka + 2x6kg juri 12 ponavljaja
7. Hip Huggers
2x12-15
Bučica +15kg

 
 
Day 4: Dumbbell Lower Body Workout
Exercise
Sets
Reps


1. Dumbbell Stiff Leg Deadlift
4x8-10
Šipka + 2x20.5 FORMA!
2. Step ups
4x8
15kg teg, forma, uspori
3. Dumbbell Hip Thrust
4x8-10
Šipka + 2x20.5kg,
4. Dumbbell Split Squat
3x8-12
Bučica + 7.5kg,
5. Seated Dumbbell Calf Raise
3x8-12

6. Planks

3x45s

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Upper/lower split kod kuće
« Odgovor #1 poslato: Novembar 23, 2022, 09:18:00 pre podne »
Pozdrav svima, kako sam posavetovan da otvorim svoju temu, pisaću ovde.

Voleo bih da dobijem neki savet oko treninga, imam 30 god, kancelarijski posao, i radim na poboljšanju svog tela. Kao klinac sam išao godinu dana u teretanu, vežbao  2x nedeljno grudi/triceps, 2xleđa/biceps i 1x ramena/trbušnjaci (i sam se sada užasavam toga ali nisam znao bolje od toga tafa), par meseci 4x nedeljno (1x grudi/triceps, leđa/biceps, noge/ramena), pre 3 godine sam vežbao 3-4 meseca  takođe 4x nedeljno (1x grudi/triceps, leđa/biceps, noge/ramena). Počeo sam kao ekstremno mršavi klinac od 50 i kusur kg, tako da mi je to pomoglo iako sam sada svestan grešaka koje sam pravio. Danas imam 90kg, 20-25% body fat pre  4 i po meseci sam počeo da vežbam ponovo, prvo bodyweight vežbe i HIIT, zatim 3x nedeljno full-body oko 2 meseca i poslednjih 2 meseca 4x nedeljno Upper/lower split.  Za ovo vreme sam primetio lep napredak po pitanju snage, kondicije i mišićne mase.
Vežbam kod kuće, od opreme sem tegova imam bučice (podesive), šipku i klupu.  Trenutno nemam mogućnosti za zgibove.

Program koji trenutno pratim je u osnovi https://www.muscleandstrength.com/workouts/dumbbell-only-upper-lower-workout-routine uz par izmena, tipa potisak iznad glave šipkom umesto bučicama, biceps šipkom umesto bučicom itd, zbog jednostavnosti itd.

Pre svega bih voleo da dobijem neki savet, da li bi nešto promenili u samom struktuiranju i odabiru vežbi u mom treningu? Pre svega me buni 2x nedeljno straight leg deadlift u ovom programu, da li je možda bolja varijanta da jednom nedeljno radim romanian deadlift? Imam utisak da ne treniram dovoljno zadnje rame, do sada sam radio trapez 2x nedeljno, jednom šipka, jednom bučice, kao u programu, da li bi bilo dobro da jednom nedeljno radim Hip Huggers, vežba koja je kako sam razumeo pre svega vežba za zadnje rame uz dodatnu aktivaciju trapeza?
Takođe, imam problema sa levim kolenom i koliko god želim i pazim, ne uspevam da radim iskorake bez bola u kolenu, a probao sam i prednje i zadnje i iskorake u stranu,  pa sam odustao od njih i ubacio step-ups umesto toga. Da li je ovo dobar izbor s obzirom na celu strukuru treninga ili bi bilo bolje da ubacim neku drugu vežbu?
 Ne bih menjao prelazio sa upper/lower split na neki drugi program, mislim da mi ovaj trenutno najviše odgovara zbog vremena,obaveze i same činjenice kako mi telo odgovara na njega, samo bih hteo da izvučem najbolje iz njega.

Unapred hvala svima na savetima.

Moju rutinu možete videti ovde, u formi vežba/broj serija i ponavljaja i na kraju težine, koje sam napisao da bi imali uvid da li možda postoji neki disbalans u snazi među grupama mišića.


Day 1: Dumbbell Upper Body Workout
Exercise
Sets
Reps


1. Bent Over Barbell Row
4 x8-10
Šipka + 2x25kg
2. Dumbbell Bench Press
4x8-10
Bučica + 20kg
3. Dumbbell Lateral Raise
3x8-12
Bučica + 4kg
4. Dumbbell Pullover
3x8-12
Bučica + 16.5kg
5. Barbell Bicep Curl
2x8-12
Šipka+2x6.5kg
6. Dumbbell Tricep Extension
2x8-12
Bučica + 18.5kg
7. Barbell Shrug
2x12-15
Šipka + 2x13kg na 2x15


Day 2: Dumbbell Lower Body Workout
Exercise
Sets
Reps


1. Zercher Squat
4x8-10
Šipka + 2x17.5kg
2. Dumbbell Stiff Leg Deadlift
4x8-10
Šipka + 2x20kg FORMA!
3. Dumbbell Plie Squat
3x8-12
Bučica + 45kg juri 3x12 forma!
4. Dumbbell Hamstring Curl
3x8-12
Bučica + 10kg juri 3x12
5. Standing Dumbbell Calf Raise
3x8-12
Bučica + 10kg juri 3x12
6. Plank

3x45s

 
 
Day 3: Dumbbell Upper Body Workout
Exercise
Sets
Reps


1. Naslonjen One Arm Dumbbell Row
4x8-10
Bučica + 24kg
2. Military Press
4x8-10
Šipka +2x12kg
3. Incline Barbell Bench Press
3x8-12
Bučica +15kg
4. Underhand Barbell Row
3x8-12
Šipka + 2x22.5kg FORMA, uspori
5. Dumbbell Hammer Curl
2x8-12
Bučica+10kg 12,10 ponavljaja
6. Skullcrusher
2x8-12
Šipka + 2x6kg juri 12 ponavljaja
7. Hip Huggers
2x12-15
Bučica +15kg

 
 
Day 4: Dumbbell Lower Body Workout
Exercise
Sets
Reps


1. Dumbbell Stiff Leg Deadlift
4x8-10
Šipka + 2x20.5 FORMA!
2. Step ups
4x8
15kg teg, forma, uspori
3. Dumbbell Hip Thrust
4x8-10
Šipka + 2x20.5kg,
4. Dumbbell Split Squat
3x8-12
Bučica + 7.5kg,
5. Seated Dumbbell Calf Raise
3x8-12

6. Planks

3x45s
Vidi ako ti je cilj opste zdravlje i kondicija trening u kucnim uslovima sa limitiranom opremom moze se reci da je ok, ali ne ocekuj toliko progres.

Van mreže duki92ks

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Upper/lower split kod kuće
« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2022, 03:48:28 posle podne »
Moraće da ostane u kućnim uslovima, najbliža teretana mi je na 10km i finansijski i vremenski mi je neizvodljivo.
Planiram da osposobim šipku za zgobove, a nabavio sam već stalak za šipku, samo moram još da ga prepravim, da mogu da ubacim bench i prednje/zadnje čučnjeve, ako mi koleno bude dozvolilo.
Svakako se trudim da se pridržavam svih ostalih načela ishrane, progressive overload, itd. pa bih eventualno posle nekog vremena promenio i program, samo za sad gledam kako najbolje da ga iskoristim.

Zašto kažeš da ne očekujem progress? Misliš da opterećenje nije dovoljno, da ne pogađam sve mišiće tela ili?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Upper/lower split kod kuće
« Odgovor #3 poslato: Novembar 25, 2022, 09:30:56 posle podne »
Dusane, nadji makar vremena 2 meseca da te neko provede kroz trening ili budi i teretani da ti neko LICNO SVOJIM PRUSUSTVOM pokaze neke osnove, osnovne liftove, putanje sipki, polozaji tela itd... Pa onda vezbaj kod kuce eksperimentisi mind muscle... Isplati se, jer nema niceg zalosnijeg kada vidis u gym u da neko sve vreme dok radi ledja, zapravo cepa biceps, ili gura tricepsima i prednjim ramenom bench press i slicno... 2-3 meseca... MORA
nije mi jasan taj mentalitet prečica, ako hoces da vezbas sa samo slobodnim tegom kod kuce, moras da dooobro izucis tehniku... Za samo veslanje u pretklonu nekima treba da se uhodaju i po 4 meseci, da pocnu da osecaju misic u tom položaju dok je z. loza nategnuta...