April 20, 2024, 03:44:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Korigovanje Ishrane  (Pročitano 1177 puta)

Van mreže PetarL

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Korigovanje Ishrane
« poslato: Februar 28, 2023, 02:51:56 posle podne »
Pozdrav ljudi, posle poprilicno duge pauze od teretane koja je trajala nekih 5 godina i jurenja karijere, napokon sam nasao vremena ponovo za trening pa bih voleo da dobijem neki savet u vezi ishrane, i da li treba jos nesto da se doda ili oduzme.
Cilj mi je dobijanje mase. Visok sam 183, 80kg, zeljena kilaza je 85-90kg pa onda ce verovatno da se odradi cut.
Treniram 3 puta nedeljno trenutno, PPL, mada planiram da menjam trening nakon nekih 2 meseca i pocetnih muka sa istim.
 
Ishrana:
1 Obrok: 80g Ovsene+ laneno seme + chia seme + crveno voce
2 Obrok: 2 Cela Jajeta + 2 belanca + Salata sa maslinovim uljem + Hleb integralni ~ 100g
3 Obrok: Piletina/Curetina 200-250g + Pirinac 100g + Salata sa maslinovim uljem
4 Obrok: Tunjevina(samo jednom nedeljno)/Losos/Sardine 200g ili Junetina 200-250g + Batat ili Krompir 300g
5 Obrok: Posni Sir 100g + Bademi + Brazilski Orah + Indijski Orah
I u toku dana izmedju obroka ubacim 1 bananu sa kikiriki puterom

Po mojoj racunici to sve izadje na nekih 2800 kalorija; 160g proteina; 350g UH; 90g Masti.
Planiram da dodam na sve to whey (Yamamoto) 1x dnevno posle treninga jer ga obavljam u 7 izjutra, a pre toga stignem da jedem ovsene samo, i ne ubacim nista u kljun u prvih sat vremena posle treninga.
Tako da bi trebalo da sam na nekih +300 kalorija u plusu trenutno, mada verovatno i vise s obzirom da radim od kuce i ne krecem se mnogo, a pre ovoga sam odrzavao kilazu tako sto sam jeo 2-3 puta dnevno, i to poprilicno lose.

Sta i da li bi trebalo tu nesto da se menja? Svaka kritika je dobrodosla.
Licno mislim da bih mogao mozda malo UH da povecam, i da izbacim taj hleb a stavim pirinac umesto njega, ali nisam siguran.
Pare nisu problem, tako da sto se tice ishrane i suplementacije mogu sve da izfinansiram.

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Korigovanje Ishrane
« Odgovor #1 poslato: Februar 28, 2023, 03:01:55 posle podne »
Zdravo Pero- u prvom obroku moraš imati proteine, drugi pojačaj takođe, nemoj jesti između jel banana nije kompletan obrok, ostalo je korektno za početak. Imaš li neku fotku trenutne situacije?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Korigovanje Ishrane
« Odgovor #2 poslato: Februar 28, 2023, 03:14:22 posle podne »
mozes da alteriras nekada pirinac nekad integralni pogotovo ako je masa u pitanju no biggie... Bananu ne bas stalno pogotovo u toj kombinaciji sa mastima, to ce verovatno poceti u nekom trenutku da dize bf nekontrolisano, ali definitivno mozes pojacati slozene uh jer ti telo ocigledno trazi i ako se ne zamascuje!

Od supsa EAA i kreatin dodaj! Whey ubaci 30 grama uz taj dorucak sa ovsenim umesaj i dobar si !