April 27, 2024, 10:35:10 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Back on track- gde smo ali gde bi išli  (Pročitano 4399 puta)

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Back on track- gde smo ali gde bi išli
« Odgovor #30 poslato: Jul 03, 2023, 08:03:24 posle podne »
Slave, izlasci, rođendani, svadbe, nove godine i slično...

To nikad neće prestati, niti je to loše ako imate disciplinu i umerenost.

Mnogo je lako prejedati se u takvim momentima i tako kvariti napredak koji ste do tada napravili.

U takvim situacijama imate sjajnu priliku da vežbate umerenost i uzdržanje, te neverovatne vrline...

Tako ćete razvijati pobednički način razmišljanja i mentalnu čvrstinu. Ne svodi se život samo na jedenje, prejedanje i pijenje.

Bolji smo od toga.

💪

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Back on track- gde smo ali gde bi išli
« Odgovor #31 poslato: Jul 03, 2023, 08:12:03 posle podne »
^^^ Sve se slazem ali Ne svodi se zivot na vezbanje,merenje,dizanje,slikanje  ;D Bolji smo od toga  ;D

Van mreže FatDoc

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Back on track- gde smo ali gde bi išli
« Odgovor #32 poslato: Avgust 18, 2023, 03:44:10 pre podne »
Znam da mi je pirat predlozio da savetujem neko strucniji i iskusniji ali ipak sam resio da idem do kraja sam sa eksperimentima. Ako nista barem cu nauciti kako mi reaguje psiha i tjelo.

Ono sta sam probao na pocetku rezultirao je sa neuspjeh zato sto, karakterno sam covek ko ne zeli da ide nekud bez plana... Tako sam za sve, pa tako sam i za ovo. Vise funkcionisem i dobijam rezultate ako za neku cilj imam plan i znam sta radim, koliko radim, svaki dan.

Zato sam odlucio da napravim jelovnik i da ga postiram ovde pa da ga koregiram sa vasu pomoc.
Uzeo sam pedjinu dijetu kao osovnovu..
UH su 50-50-50-100-100-200-200, probao sam da ispratim sve kako je napisao.

Pon-Uto-Sre  (50 gr UH; 117+ gr B)   Ovde sam isao sa 1.5gr/kg Proteina jel trenutno cekam da mi stigne Whey protein pa kad stigne dodam jos i to

- 80gr ovseni = 50 gr UH
- 300 gr piletinu = 65.4 gr prot
- 4 cela jaja = 52 gr prot (13 gr prot celo jaje)
- sardina/ tunjevina ( nz koliko su bila poakovanja i koliko gr proteina tako da kad kupim vidjet cu)
- 50 gr orahe/bademi

Cet i Pet (112 gr UH; 95.6 gr Prot) Ovde sam isao sa 1 gr/kg proteina

- 80gr ovseni = 50 gr UH
- 300 gr krompir = 62 gr Uh
- 4 cela jaja = 52 gr prot
- 200 gr piletina = 43.6 gr prot
- 50 gr orahe/bademi

Sub i Ned (200+ gr UH; 68 gr Prot)

- 300 gr krompir = 62 gr uh
- 100 gr rizha = 78 gr uh
- neko voče
- 200 gr teletina bez masti = 42 gr prot
- 2 cela jaja = 26 gr prot

Naravno ovde dodajem gomilu salate ali sad to nisam dopisivao da ne bi bilo previse informacija.
Trening cu ostaviti FB, možda ga ponekad uradim kao kružni.

U veza suplementa, vec sam naručio BCAA 8:1:1, Whey i čekam da stignu ali ne planirao ispalo je da dobijem tečni L-Carnitine kao poklon haha. E sad ja nikad nisam koristio suplemente i stvarno ne znam kako da ih rasporedim, pa molim za malu pomoč oko toga.
Meni je stvarno lakše kad imam plan i da se vodim po toga. Sad znam kad sutra ustanem primer jedem X gr od neki proizvod i to je to.

Da čujem vaše kritike sad. Pucajte  ;D ;D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Back on track- gde smo ali gde bi išli
« Odgovor #33 poslato: Avgust 18, 2023, 09:31:09 pre podne »
mnogo kompliikovanja... tebi treba:

1  blag kalorijski deficit

2 unos proteina 1,7 - 2,2 po kg telesne mase

3 tri treninga kvalitetno odradjena nedeljno

4 vreme

sada ako se pogodis varijacijama uh , samo zakucavanje, samo jojo kasnije jer ces razbucati hormone junacki... jbg tebi je zapravo potrebna "samo" disciplina i konstantnost, sigurno jedno  meseca vezana, pa posle gledaj da variras... moras mrdnuti sa mrtve tacke

Van mreže FatDoc

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Back on track- gde smo ali gde bi išli
« Odgovor #34 poslato: Avgust 19, 2023, 11:56:31 posle podne »
. jbg tebi je zapravo potrebna "samo" disciplina i konstantnost, sigurno jedno  meseca vezana, pa posle gledaj da variras... moras mrdnuti sa mrtve tacke

I da znas da si u pravo. Ja cu biti iskren i recicu da meni samo to fali a to je disciplina. Za treninge nikad nisam radio problem, odradim kako treba. Ali disciplina u vezi ishrani je to sto mene drži još na tu mrtvu tačku.
Jako lako padam na ovisnosti stlatkiša i eto ti problem.
I zato sam mislio ako sebi uradim neki jelovnik sa "jedem toliko grama od toga, toliko grama od onoga"  da ce mi biti lakse jel cu imati plan i znam da danas treba toliko da jedem, sutra toliko itd itd

Ali ajde, uradi cu kako ti kažes.

Šta se tiče suplementacije, sta da dodam sad, a sta da dodam tek kad predjem na viši level?
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2023, 11:58:13 posle podne FatDoc »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Back on track- gde smo ali gde bi išli
« Odgovor #35 poslato: Avgust 20, 2023, 12:44:58 pre podne »
Za visi level, vesalica u kajmaku na crnom luku, przeni krompirici, šopska,vrele lepinje offcourse moča style, pivcuga - toceno hladno, ti Skopsko ako nema Hoegarden  :), kobaje i pljeskavica u drugoj i trecoj seriji. Za kraj superset sladoled/palacinka.  Ali pre toga moras jedno 2 meseca 2x nedeljno noge 10 x10, 110 kg dubok jajca na pod cucanj, izmedju airbajk...ma pisao vec.. e da zaboravih plank malo za kraj sa plocama, neko da skida na 30 sec... Stavis peskir da kaplje znoj ispod... posle toga jedino kenjaaaž da se prezivi 🤣😝 ai iskusno laksomucil jedna kesica i probiele i sve sklizne ko mace niz oluk  :)

Van mreže FatDoc

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Back on track- gde smo ali gde bi išli
« Odgovor #36 poslato: Avgust 20, 2023, 11:28:31 pre podne »
Hahahahahahahaha ;D ;D

Al jest dobar ovaj viši level hahahahahahahhahah
Ko one strongmen-e šta jedu  🤣🤣🤣

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Back on track- gde smo ali gde bi išli
« Odgovor #37 poslato: Avgust 20, 2023, 02:30:52 posle podne »
Ne mozes da jedes tako cesto... jako je tesko detoksikovati dopamin od takve ishrane, trening je tezak posle, nema one lakoce u kardiju, mentalne ostrine, vise izbija znoj, fokus pada itd itd..  i jedino o cemu razmisljas je da stpras opet neko sranje u sebe.. jbg

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Back on track- gde smo ali gde bi išli
« Odgovor #38 poslato: Avgust 20, 2023, 04:52:09 posle podne »
Ne znam da li sam dobro video ali napisao si 4 cela jaja 52g proteina - ne znam da li jedeš od guske ili...  ;D ;D inače jaje neko "prosečno" ima 6g proteina i 5g masti, tako da su ta 4 cela u stvari 24g proteina, čisto da se ne zabuniš

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Back on track- gde smo ali gde bi išli
« Odgovor #39 poslato: Avgust 20, 2023, 06:48:24 posle podne »
njegova jaja su ocigledno puna proteina, mozes samo da mu zavidis  ;D