April 29, 2024, 06:37:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u Ramenima .  (Pročitano 543 puta)

Van mreže crnajasmina

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Bol u Ramenima .
« poslato: Januar 10, 2024, 08:51:14 posle podne »
Pozdrav svima i sretna nova godina.
Javljam se sa temom o kojoj je vec pisano vise puta ali eto odlucio sam da pokrenem novu.

Znaci bol u oba ramena koja se pojavila bez povrede , samo odjednom, iskljucivo kod vjezbi Benchpressa (kosog i ravnog) . Overhead sa bucicama i sa sipkom ne smijem ni pomisliti jer se javlja bas bol da jednostavno nisam u stanju sa po 2kg u svakoj ruci napraviti seriju. Tako da osim treninga sa ramenima problem je i u treningu sa prsima jer sve sta ide preko ramena stvara bol, mislim da se radi o tom Rotator misicu tocno.

Uglavnom tu bol sam imao 2 tjedna I nisam se osvrcao puno iza jer sam iza imao operaciju i nisam trenirao 2 puna mjeseca i kontao sam da ce se to oporaviti i da cu moci nakon 2mj normalno sve trenirati. Medutim evo nakon 2mj danas na treningu grudi opet ista stvar ista bol isto sve. Sta da radim ?
Hvala.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Bol u Ramenima .
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2024, 09:42:22 posle podne »
Pa jedna opcija je da vidis prvo sta je, mri dijagnoza. Ocigledno je nesto sto je preslo u hronicno... ako nisu neka teza ostecenja, nego nesto tipa upala tetiva itd... rehab vezbi imas koliko hoces za rotatorne manzetne, ALI isto tako moras menjati ili tehniku dizanja ili cak alternativnu vezbu... pa tako recimo sipku zamejis bucicama, laktove drzis na manjem uglu, putanja pokreta itd... dok se to ne stabilizuje... mozda si cak sve vreme imao losu tehniku kod pressova pa sad to uzelo danka...

Van mreže crnajasmina

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Bol u Ramenima .
« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2024, 05:25:21 posle podne »
Losa tehnika definitivno dosla na naplatu, nikad se ni zagrijava nisam a kilaze bile pre visoke. I zadnji mjesec prije toga sam ubacio 1 dan gdje sam samo ramena radio ( inace bi ih 2 puta po manje radio) i tu sam to zakacio.
Probat cu sad prvo ka sta si reka promjenit tehniku i radit te vjezbe za rehab, pa cu vidit. Ili  da napravim tu dijagnozu vidit cu di se moze i koliko triba cekat...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Bol u Ramenima .
« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2024, 08:42:56 posle podne »
prvo rehab vezbe, pa onda radi na tehnici, u oba slucaja sve sto radis mora biti bez bola... smanji kilaze, posveti dosta vremena tehnici kada se obezboli rame