April 23, 2024, 09:13:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana - deficit tokom ciklusa  (Pročitano 1544 puta)

Van mreže Shoxy

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Ishrana - deficit tokom ciklusa
« poslato: April 26, 2023, 04:17:24 posle podne »
 8)Pozdrav svima.

Trenutna kilaza 83.3kg, visina 178cm, godine,hmm 40+

Obroci se sastoje od 60% proteina iz hrane i whey-a, UH samo zdrab 30%ovas, kuvsni krompir ili hot-air priprema.
Tako se radi i sa piletinom, nema ulja, sva mast iz mesa ide u posudu za hvatanje ulja. Masti 10%
Uglavnom, ishrana je na nivou, kalorijski unos je 1600kcal (1589 ako cepidlacimo 😊).

Ono što me najviše interesuje jer radim cut - da li problem akomse umesto obroka uxmu 2 ilin3 merice wheya solo ili zamuceno sa Ella sirom?
Tj, pošto sam praktično bez katabolizma na ciklusu, kako deluje ovaj scenario?

Znači više whey-a nekim danima umesto obroka. Da li je neko radio nešto slično?

P.S. Gledam da uzmem zzasebno Hlutamin, EEAA I BCAA i napravim koktel pre treninga i u toku istog, te pred spavanje.

Hvala unapred na odgovorima! ✌️
« Poslednja izmena: April 26, 2023, 04:21:14 posle podne Shoxy »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #1 poslato: April 26, 2023, 04:30:55 posle podne »
ako ti ne smeta probavno toliko praška onda što da ne

Van mreže Shoxy

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #2 poslato: April 26, 2023, 04:51:54 posle podne »
Nemam problem sa praškom, verovao ili ne, više sam prd*o od čistog isolata nego od Amino whey-a. Digestvni sistem mi je totalno u redu kao i probava.
Uvek sam išao sa osnovim da je hrana kao nešto što jedeš i variś u stomaku je cigla koja te gradi.

Ovaj put bih probao cut sa manje hrane a više praška. Odatle i pitanje.

Takođe, whey sam doživljavao kao dodatak isharni a sada bih napravio nešto poput ishrsne gde je mala količina hrane suplement prašku.
To je cela ideja, mogu da gladujem nekada, nije mi problem.

Još jedna stvar - pijem 5 litsra vode dnevno -navika koja trsje više od 20 godina.

Znači pirate, što bi rekli -udri! 😇
« Poslednja izmena: April 26, 2023, 04:54:17 posle podne Shoxy »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #3 poslato: April 26, 2023, 05:05:59 posle podne »
to samo znaci da nemaš problema sa laktozom ništa više...

Citat
Ovaj put bih probao cut sa manje hrane a više praška. Odatle i pitanje.

ne bih to uradio da sam na tvom mestu, na bulku da, ali na definiciji ne... takođe rokati hemiju na cut-u isto nije način... trošenje anabolnog vremena na sagorevane masti umesto hipertrofiju ali tvoj izbor...

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #4 poslato: April 26, 2023, 05:35:02 posle podne »
Ja moram da prenesm licno, kao i iskustva "velikih " ljudi ovog sporta tj i npr MIlosa Sarceva, a neke ljude koji isto rade ne bih sponjiao posto nemam njihovu dozvolu, a kao i uvek i da ne bude da se ja nesto "kitim" sa nekim ili necim. Uglavnom, radi se o vrlo poznatim ljudima kako kod nas tako i preko.

U svakom slucaju,

ja sam nekada jeo 1 kg mesa, 30 belanaca i veoma malo praska. Razloga tome je bilo nekoliko, a glavni i osnovi su bile FINANACIJE (nisam imao para i nisam mogao da si priustim praskove, a hranu sam dobijao na "ler", odlozeno ili kako god vec..)...

Medjutim, s godinama doslo je i do proemna kako u i na mom telu, tako i u stopi bazalnog metabolzima.
ali da skratim
Licno danas ne jedem ni 200 gr mesa ( tu i tamo po neki dan, ali kada je bifteek bas svez). Piletinu ne mogu da ocima gledam, a tunjeivnu iz konzerve jedem, do 2 kom na dan
Trenutno imam 103 kg i moje slike su kod mene na FB ,a i nemam problem da ih objavim ovde naravno ali mi se unos B svodi na 150 / 180 gr whey praska + eaa+  sve ostalo pred u toku i posle treninga.

Ovo nema AMA BAS NIKAKVE VEZE sa tim sto se bavim prodajom, a gore pomenute ljude sam namerno naveo iz razloga sto smo u istom problemu i ti ljudi rade ISTO, cak sta vise, momak cije ime necu da spomjniem jer nemam dozvolu, cak dnevno ne jede ni 100 gr mesa ali unosi i do 250 gr praha- naravno, ovo sve govorim iz prve ruke, jer sam mu trebao biti jednom sponzor pa smo pricali na temu itd itd itd itd, a i znam da je u kontaktu sa Milosem te mu je ovaj nesto slicno i rekao.Razlog je isti kao i kod mene! Decko se uspesno takmcio pretprosle godine u teskoj kategoriji, odlicna forma, odlican takmicar, odlican znalac i poznavlac materije bilo da je trening, ishrana, hemija ili suplementacija u pitanju.
 Ja samo zelim da navedem da pored ovoga svega gore, danas tu i tamo pojedem 10-12 belanaca na sve ovo, ili jaja spremljena ne tefolonu (ovisno od dijete). Uglavnom, radi se o tome da moze da svira qc-u ko god hoce i da sere i prica sta god hoce i ne radi se ovde o tome da li je neko idiot pa misli da ce sa nekim retaridranim pisanjima i svojim nekim stavovima (nebitno da li su ipsravni ili ne) unistiti multi milajrersdku industriju jer to samo govori o tome koliko taj neko- bilo ko, ima mozga u glavi kada smatra da to moze da uradi, pa sve da se radi licno i o Roni Colmenu, a uostalom, jedan Ronaldo se popisao po Coca Coli na press confernece, deonice drugi dan pale za 20% ali u narednih nekoliko meseci su prosale za 40% - BOARD se javno zahvalio Ronaldu koji od toga nije imao nista, ali eto....Dakle, Ronaldo kao pojam u sportu i ne postoji coasak na ovoj planeti da da ne znaju za njega, nije naneo brendiu kao sto je coca cola nikakvu stetu, cak sta vise...mozda sam bzvze poredio dva segmenta i dva sporta koja su svermiskim miljama daleko, ali samim to sto je upravo tako- glupo je da neko razmislja upste na taj nacin.

Pirat, ovde ne mislim na tebe aposlutno da ne pomislis nesto

Dakle,

stvar je jednostavna. Dodaci ishrani i samo IME IM GOVORI jesu dodaci i ne moze HRANU da zameni nista
ALi ti dodaci nisu osmisljeni da bi se Pedja ili Pirat ili Jay BUDZILI vec su to dodaci ishrani koji su osmisljeni u druge svrhe, a populacija lbodi bildera je KRJANJI KORISNIK U 9% svetske prodaje!! BASTA AND kraj!! mislim da je i glupom jasno.

Ja ovde ne govorim da neko treba da radi ono sto ja radim li pero ili zika vec prenosim licno iskustva kako svoja, tako i od ljudi za koje znam i tvrdim da rade isto i imaju isti "problem"

Da li neko ko moze da pojede 1 kg mesa na dan treba da pije 200 gr praska- NARAVNO DA NE!! JEDI MESO i ne kenjaj

ali da li neko treba da se nateze na 1 kg mesa iz razloga sto je MASA MAMA pa da 15 od 24h bude pokretni trupac i da vecinu energije trosi na razmisljanje kada, sta, kako, koliko i da vecinu BAZALNE ENERGIJE trosi na prezivanje - NO NO!!

Ponavljam
ako mozes da JEDES- JEDI HRANU
ako ne mozes....ima nacin

80% ljudi ne moze da ispostuje ono sto je potrebno da bi se bilo ono sto se zeli

evo moje fotke od juccer

deda ko deda

hemija naravno
kao i sto sam napisao

300 mg propionat
500 mg primobolan
30 mg anavar ( na svakih 12 sati /15 mg)
3 IU GH
Ne jedem NISTA jer drzim vodu u donjem delu ledja i prednjem listu! Ovo ce biti moja godina- znam! 😂

« Poslednja izmena: April 26, 2023, 05:37:00 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #5 poslato: April 26, 2023, 05:51:26 posle podne »
Na defci većini ljudi želudac traži hranu, ja razumem da je whey superfood ali i ne traže različiti gabariteti isti unos makrosa, što znači da bi neko hipotetički manjeg frame maltene batalio čvrst obrok ... good luck with that...

Van mreže Shoxy

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #6 poslato: April 26, 2023, 06:07:05 posle podne »
@Pedja - WOW,  emam reci, zaista i više nego odgovor.

Ideja je došla nakon čitanja teksta o EAA, BCAA i Glutamina, zajedno sa whey-om. Apsolutno sam svestan da ništa ne menja hranu. Jedem pilenca organska,nabavka na svake dve nedelje, imam sve nutrijente.
Ja u ovom rezimu imam apsolutno dobitak na masi a istovremeno skidam preostalu mast. Cilj mi je da narednih 8 nedelja skinem BZf na 10% ili još malo ispod.

Ciklus je Test prop EOD 150mg ponedeljak, s t eda i petak. Winstrol 2x25mg na 12h.

Unprilici sam da uradim sa svojim telom maksimalno zategnuto telo i ne odustajem od toga. Što se e anabolizma tiče, jampravim krux nakon ciklusa sa galenikom 125mg 2x na 5 dana (250mg nan10 dana).

Prašak cuda koristim maksimalno kroz jelo i u mix-u sa hranom.

Izuzetno sam zahvalan za sve gore napisano od tebe Zpedja. Pirat - takođe hvala na odgovorima.

U treningu sam svakzko, nisam koristio previše dodatke ishrani sem bcaa i whey-a. Ovaj pit i ciklus sam umprilici da odradim muški i to je to.

Uneti 1 50 do 200 grama isolata mi nije nikakav problem. Želim samo što manje ali jako kvalitetne hranenuz prašak da unesem. Prosto.

Ako negde gresim6, rado prihvatam svaku ispravku.

Živi bili ljudi!!! 🤗
« Poslednja izmena: April 26, 2023, 06:09:13 posle podne Shoxy »

Van mreže Shoxy

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #7 poslato: April 26, 2023, 06:29:37 posle podne »
Evo i slike, skontso sam kako da je okačim 😊

Svaki savet je dobrodošao 😊
« Poslednja izmena: April 26, 2023, 06:52:44 posle podne Shoxy »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #8 poslato: April 26, 2023, 06:44:23 posle podne »
Šta praškovi rade, nek vidi neuk narod  ;D ;D ;D

Van mreže Shoxy

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #9 poslato: April 26, 2023, 06:51:56 posle podne »
Hahahahahaahaha pirateeee brate 😂😂😂😂

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #10 poslato: April 26, 2023, 07:11:30 posle podne »
@Pedja - WOW,  emam reci, zaista i više nego odgovor.

Ideja je došla nakon čitanja teksta o EAA, BCAA i Glutamina, zajedno sa whey-om. Apsolutno sam svestan da ništa ne menja hranu. Jedem pilenca organska,nabavka na svake dve nedelje, imam sve nutrijente.
Ja u ovom rezimu imam apsolutno dobitak na masi a istovremeno skidam preostalu mast. Cilj mi je da narednih 8 nedelja skinem BZf na 10% ili još malo ispod.

Ciklus je Test prop EOD 150mg ponedeljak, s t eda i petak. Winstrol 2x25mg na 12h.

Unprilici sam da uradim sa svojim telom maksimalno zategnuto telo i ne odustajem od toga. Što se e anabolizma tiče, jampravim krux nakon ciklusa sa galenikom 125mg 2x na 5 dana (250mg nan10 dana).

Prašak cuda koristim maksimalno kroz jelo i u mix-u sa hranom.

Izuzetno sam zahvalan za sve gore napisano od tebe Zpedja. Pirat - takođe hvala na odgovorima.

U treningu sam svakzko, nisam koristio previše dodatke ishrani sem bcaa i whey-a. Ovaj pit i ciklus sam umprilici da odradim muški i to je to.

Uneti 1 50 do 200 grama isolata mi nije nikakav problem. Želim samo što manje ali jako kvalitetne hranenuz prašak da unesem. Prosto.

Ako negde gresim6, rado prihvatam svaku ispravku.

Živi bili ljudi!!! 🤗

NE GRESIS nigde
veoma, veoma korektno je ovo
Pusti brata Piarata....on "ebe i ne vadi :D...to je nas brat
Nem"o samo mLogo da ga nerviras, jer ...HASAN SECKATI

salim se malo
elem

ono sto treba da radis je da PRATIS i PISES progres!!
Svaki dan PISES i pratis i radis check na 2 nedelje.
ako ne ide u ok smeru- MENJAJ./.....sta ces da menjas. To ces znati kada budes znao sta si radio prethodne dve ned
Ako se oslonis na secanje, tipa - ma zapamitit cu itd itd - od toga nema nista

Ps
s obzirom na cenu IZOLATA trenutnu, nemas potrebe da se izlazes tolikom trosku - najiskrenije.
Dry look je svakako kod tebe, i tebi ne smeta nista ni neki dobar wpc ili nesto slicno.


« Poslednja izmena: April 26, 2023, 07:13:15 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Shoxy

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #11 poslato: April 26, 2023, 07:21:37 posle podne »
Hvala Pedjos, vidim da je pirat dezurni zaj3bant. No, dobar!!

Pratim, imam my fitness pal aplikacijj, unosim sve sto jedem i pratim. UH ostaju za sada u igri za ssnagu i energiju, kad spustim 4kg dole, videćemo šta i kako dalje.

Whey-a ima i vise6nego što treba, jos Nzo dobar, BCAA i Glutamin. To mu dođe to.

Ovo na slici je, čisto mladi da znaju, manje više konstantan trening od 15te godine. AAS sam probao prvi put sa 28, dbol i deka 8 nedelja. Naposim i galenika, xsxexe... Naraslo se fino,ostalo možda 40% mišića, bilo se mlado i nije se mnogo znalo... Od tada je prošlo 15 godina. I od tada ništa do pre 10 nedelja.
 🧐
Čisto da ljudi imaju predstavu koliko rada treba pre upotrebe AAS (koje nikome ne preporučujem)niti želim da neko pomisli da je samo AAS jedini cilj za dobro telo.

Hvala Zpedjos za savete, svakako ću pratiti progres, treba na vreme stići do Grčke xexe 😎
« Poslednja izmena: April 26, 2023, 07:24:41 posle podne Shoxy »

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #12 poslato: April 27, 2023, 07:32:29 pre podne »
Hvala Pedjos, vidim da je pirat dezurni zaj3bant. No, dobar!!

Pratim, imam my fitness pal aplikacijj, unosim sve sto jedem i pratim. UH ostaju za sada u igri za ssnagu i energiju, kad spustim 4kg dole, videćemo šta i kako dalje.

Whey-a ima i vise6nego što treba, jos Nzo dobar, BCAA i Glutamin. To mu dođe to.

Ovo na slici je, čisto mladi da znaju, manje više konstantan trening od 15te godine. AAS sam probao prvi put sa 28, dbol i deka 8 nedelja. Naposim i galenika, xsxexe... Naraslo se fino,ostalo možda 40% mišića, bilo se mlado i nije se mnogo znalo... Od tada je prošlo 15 godina. I od tada ništa do pre 10 nedelja.
 🧐
Čisto da ljudi imaju predstavu koliko rada treba pre upotrebe AAS (koje nikome ne preporučujem)niti želim da neko pomisli da je samo AAS jedini cilj za dobro telo.

Hvala Zpedjos za savete, svakako ću pratiti progres, treba na vreme stići do Grčke xexe 😎

Nema na cemu

brat Pirat ima fantasticne savete ali realno, svakojakih ljudi ima ovde i onda zaista ali ZAISTA treba imati zivce kao konj jer ono...tri puta pored teretane, i odmah trener sa znanjem o SVEMU....jbg...ili kada dodju momci koji godinama nazad pokusavaju bilo sta da urade, i naravno ne uradi se nista, ali onda krece napusavanje svih i svja na osnovu "studija" koje eto. niko nije znao da postoje dok on ( nebitno ko i bilo ko) nije ih proasao i dosao da prosvetli neuk narod.....jbg..irtira to sve skupa ali ajd

Van mreže Shoxy

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Ishrana - deficit tokom ciklusa
« Odgovor #13 poslato: April 27, 2023, 10:54:14 pre podne »
Hehe, klasika, uvek bilo tako… i ostslo, nažalost 😕

Naručen upravo kod tebe Casein + Glutamin akcija, sada imam sveeeee... Praškoveeee 😁✌️

Rokamo dalje!!! 💪