April 26, 2024, 05:30:50 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Prsa, benč, letenja, razvlačenja  (Pročitano 1375 puta)

Van mreže Son Goku

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Prsa, benč, letenja, razvlačenja
« poslato: Maj 04, 2023, 03:46:25 posle podne »
Ubacio sam u svoj trening za prsa letenja i razvlačenja bučicama iz raznih uglova, tako vežbam mesecima, benč isto dižem ali sam ga smanjio na 5 serija u 7 dana. Nažalost ne vidim nikakav napredak, čak su mi prsa bolje izgledala kada sam radio samo benč. Pa me zanima da li se uopće isplate ta letenja i razvlačenja ili je bolje da se držim samo benča i češće ga radim?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Prsa, benč, letenja, razvlačenja
« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2023, 05:20:22 posle podne »
Citat
razvlačenja bučicama iz raznih uglova
ovo definitivno ne, samo na ravnoj klupi ili na podu ako su slobodni tegovi, gde imas safety, takođe sajle su najkompletnija aktivacija pri izolaciji ako imas dobru tehniku

Citat
čak su mi prsa bolje izgledala kada sam radio samo benč.

to i sajle , ubaciš tu na kosoj klupi bucice potisak i imaš komplet trening za grudi, takođe eksperimentiši sa putanjom šipke, imaš nekoliko opcija pogledaj na netu... push day se može recimo lako iskoncipirati da favorizuje pek ako ti zaostaje


Van mreže Son Goku

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Prsa, benč, letenja, razvlačenja
« Odgovor #2 poslato: Maj 04, 2023, 06:13:51 posle podne »
Citat
razvlačenja bučicama iz raznih uglova
ovo definitivno ne, samo na ravnoj klupi ili na podu ako su slobodni tegovi, gde imas safety, takođe sajle su najkompletnija aktivacija pri izolaciji ako imas dobru tehniku

Citat
čak su mi prsa bolje izgledala kada sam radio samo benč.

to i sajle , ubaciš tu na kosoj klupi bucice potisak i imaš komplet trening za grudi, takođe eksperimentiši sa putanjom šipke, imaš nekoliko opcija pogledaj na netu... push day se može recimo lako iskoncipirati da favorizuje pek ako ti zaostaje
Ma probao sam ja raditi i tako kako ti kažeš, letenja sa bučicama na ravnoj klupi plus ravni benč pres i kosi benč pres, znači te 3 vežbe, ali opet nisam video neke promene niti na prsima niti uopšte na izgledu mog gornjeg dela tela. Gornja prsa su mi bukvalno ostala ista. Osećao sam da manje dižem na klasičnom ravnom benču jer sam smanjio serije na njemu. Verovatno bi bilo bolje da radim samo taj ravni benč za prsa, ionako dižem samo 100 kg. Kada bi radio ponedeljak 5 serija ravnog benča i petak još 5 serija verovatno bi kroz par meseci dizao barem 110 kg pa bi mi samim tim prsa bolje napredovala jer ipak veće težine su sinonim za mišićnu masu. Ne znam. Videću. Uostalom gledao sam videosnimke kako onaj poznati bokser Entoni Jošua trenira. On radi ravni benč, mrtva dizanja, čučanj, vojnički potisak iznad glave, zgibove i to je to. Nisam primeteo letenja i razvlačenja za prsa u njegovom trening niti bilo kakve kose ili kontrakose benčeve. Pa svejedno ima prsa kao Superman.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Prsa, benč, letenja, razvlačenja
« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2023, 02:29:37 pre podne »
Okaci neku sliku pre i posle