April 24, 2024, 06:51:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetak transformacije  (Pročitano 1077 puta)

Van mreže Veljko93

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pocetak transformacije
« poslato: Maj 17, 2023, 12:15:38 posle podne »
Pozdrav ljudi,

verujem da sam definitivno osoba koja ne treba da bude ovde, ali citao sam zadnjih nedelja blogove i zaista ste toliko puni znanja i pomoci prema ostalim clanovima, tako da se nadam da mozete i meni pomoci.

Imam 30 godina, 183cm i 99kg.  Da neko ne pomisli slucajno, nikako nisam bilder niti u formi, ali cilj mi je da licim (kroz 5 godina realisticno, ali sto pre to bolje haha) na vecinu vas. Verujuci biometrijskoj vagi imam oko 30% masti, a BMI mi je isto oko 30.
Zadnjih god i po dana sam se ugojio gotovo 15kg, izgubio oca, posao mi je da sedim 8h dnevno (realisticno oko 12h sa dodatnim poslom) i izuzetno sam bio depresivan. Kao sto mozete da zamislite, ovo je uzasno uticalo na kvalitet zivota, ne interesovanje za seks, nemotivisanost, ma sve tako ne zabavne stvari.

Kao neko ko je imao vec depresiju, ovo je drugacije imao osecaj. Osecao sam se kao da mi nesto nije ok sa telom, pa sam zato pricao sa trenerom iz teretane (skoro se vratio laganijem vezbanju) i rekao mi je da proverim testosteron.
Rezultat me je poprilicno sokirao, jer sam imao 3,07 ug/L, a referentne vrednosti su od 2,6 do 8,5 za muskarce 18-30g. Kapiram da nisam klinicki ispod granice, ali definitivno nije gde bih zeleo.

Dijetu sam sredio na nekih 2000cal dnevno (3 obroka, zdrave masti, slozeni ugleni hidrati i lean protein), 4 puta nedeljno trening (3 dana tegovi i 1 dan kardio). Predlog tenera iz teretane je da pocnem da uzimam testosteron, jedan ciklus barem (12 nedelja, po 500mg nedeljno), da li testosteron depo ili sl verziju.

Ranije jesam uzimao i protein i kreatin, ali ovo je poprilicno nova teritorija. Nimalo nemam problem ni sa iglama, bodenjem, niti se brinem nesto za potomstvo ili sl, samo me zanima vase misljenje. Sta je pametno raditi?

P.S. Izvinjavam se na ovolikom tekstu, ali barem da dam neki siri kontest price. Hvala vam unapred na odgovorima i pomoci!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pocetak transformacije
« Odgovor #1 poslato: Maj 17, 2023, 01:21:38 posle podne »
Merenje hormona zato sto si imao porodican gubitak je poprilicno retardirano i reci fitnes treneru da jede govna jer je poremecena stoka. Iza toga se krije uvek agenda da ce te on vratiti  na zivotni put tako sto ce da ti uzme PARE. A ne daj boze ima toliko bolesnih ljudi koji ce hteti da ti utrpaju i hemiju kako bi ti preobelo gubitak u porodici i da ti vrate referentne vrednosti Za takve degenerike i jajare poseban krug pakla da gore na raznju duuugoooo dugooooo  ;D  ;D zapamti to su najveci klosari bez ikakvog etickog i moralnog preseka koji ce svemu naci opravdanje ako treba kad je lova u pitanju. Tako da sto dalje od njih.

A sada sto se tice tvoje situacije, stvar je vrlo prosta. Tuga je neizbezan proces koji svako normalno zivo bice mora da prodje. Tako da ne mozes ocekivati da ces biti napaljen ko bik a do skora si doziveo tako nesto. To je pre svega psiholoski cin i stoga je potrebno psihi da se smiri. Treba vremena! Ali vremenom ces se i ti osecati bolje! Pa ce i hormonski status da ti bude bolje.
3 treninga nedeljno full body je sasvim ok. Koliko ti prija, tempo, tezine, umerena fizicka aktivnost. I gledaj da sredjujes polako i postepeno ishranu, svaki korak je znacajan, ma koliko mali i bitan.
Poz

Van mreže Veljko93

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pocetak transformacije
« Odgovor #2 poslato: Maj 17, 2023, 03:36:44 posle podne »
Hvala puno, mada nije skorasnji gubitak, hocu reci skoro pre godinu dana, ali sam primetio da je i od tada drasticno pocelo da se gomila i salo, stres i ostalo. Naravno, razumem da sam i jeo osecanja i sve ostalo, ali evo vec neko vreme prosto ne mogu da nikako dodjem sebi. Ni fizicki, a ni emocionalno jer zaista se osecam kao da nesto nije u radu samnom. Mozda samo jos vremena treba...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pocetak transformacije
« Odgovor #3 poslato: Maj 17, 2023, 03:55:31 posle podne »
To je intimna stvar koliko je ko bio vezan za roditelje i faze koje prolazi da preboli gubitak. Svako ali SVAKO je fizicki pao kada su takvi stresovi u pitanju, samo je pitanje u kojoj meri. E sada ako si ti ovca da te neki fitness kurac šiša na konto tvoje nesrece, onda jbg i treba da te ošiša. Ti i takvi kao ti ste savršena podloga za tako nešto i dok ne shvatiš da treba proaktivno da rešavaš probleme i smanjis te samoanalize, nema pomoci...

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetak transformacije
« Odgovor #4 poslato: Maj 19, 2023, 09:22:25 pre podne »
Testosteron je ovde korektan i NIJE problem

pirat je ostalo napisao
kvalitetan terning, kvalitetna suplementacija, kvalitetan odmor i mani se igala itd