April 23, 2024, 09:43:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Loš napredak, low test?  (Pročitano 1777 puta)

Van mreže marerema

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Loš napredak, low test?
« poslato: Maj 18, 2023, 09:09:11 posle podne »
Pozdrav, treba mi pomoć jer iskreno vise ne znam sta da radim.
Imam 18 godina u teretani treniram malo više od 2 godine, ali prvih par meseci bilo je sa losim izborom vežbi, lošom ishranom i ne toliko ozbiljno. Posle toga krecem da se više interesujem za teretanu, ucim o ishrani, kao i treniranju, i rekao bih da sam sad na nekom solidnom nivou znanja.
Problem koji imam je da sta god radio, na koliko god kalorija bio, u teretani nemam napredak i u toku dana osećam se umorno. Sličan problem imao sam i pre prošlog leta, tada jos gore, dolazio bih u teretanu skoro umirao, hladan znoj bas loše al ono nisam prestajao, i onda kada je doslo leto, raspust u školi situacija se sama poboljšala i tokom prošlog leta sam fino napredovao, ali opet početak škole septembar još bilo dobro i od oktobra pa evo sve do sada maj sledece godine ja stojim sto se tice teretane, nisam napredovao ni kilogram ni na jednoj vežbi, održao sve kilaže.

Očekujem pitanja vezana za spavanje i ishranu i mislim da je na poprilicno zavidnom nivou u poredjenu sa vecinom ljudi.
Spavam u proseku 9 sati, trudim se da jedem sto zdravije/jednostavnije, obroci mi se u glavnom sastoje iz:
proteini
Jaja
Belo meso
Junetina
Tunjevina
Druga riba
Whey

hidrati
hleb
testo
pirinac
krompir
ovsene
voće

pored toga jedem i kikiriki, bademe i seznonsko povrće, naravno i druge stvari, ali ovo je 90% vremena.

Od suplemenata aktivno uzimam kreatin, cink, sada sam poceo vitamin B zbog nekog problema sa kožom i riblje ulje.

Nisam do sada radio hormone, ali vadio sam krv ono osnovno i sve je bilo kako treba, ne želim da tvrdim da mi je problem u nivou testosterona, ali ne znam više šta drugo može biti, ne vidim kako sedenje u školi 4-5h dnevno može da me umori do tog nivoa da ne mogu nista drugo da radim.

Hvala unapred na odgovorima i izvinjavam se na lose napisanom postu, prvi put da pisem nesto na forumima.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Loš napredak, low test?
« Odgovor #1 poslato: Maj 18, 2023, 09:17:19 posle podne »
Pij multivitamine, minerale, stavi po po obavezno kao suplementaciju. Multivitamin, vitamin D3, C 1000mg, b kompleks i tako to....

Van mreže marerema

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Loš napredak, low test?
« Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2023, 09:34:13 posle podne »
Pozdrav, hvala na brzom odgovoru, sta podrazumevas pod minerale, sta mislis da je najbitnije od njih? I imas li neku preporuku za brendove, gde nabavljati i da li je to uopste bitno?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Loš napredak, low test?
« Odgovor #3 poslato: Maj 18, 2023, 11:02:45 posle podne »
Pa i nije, samo gadjaj neki mid ili high end, ne moras bas ove sumece tab sranja tipa biofarm itd.. Ostalo sve ok gledaj lilly, benu, laurus apoteke oni imaju sirok dijapazon za svaciji dzep na tom polju... Ne znam dal imas i dalje yamamotto, twinlab.. To sve ok kada uzimas supse, da ne udes na vise mesta
« Poslednja izmena: Maj 18, 2023, 11:04:54 posle podne pirat »

Van mreže Andjelko94

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Loš napredak, low test?
« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2023, 09:18:19 pre podne »
Ne bih rekao da ce sad neki mineral i vitamin da te digne toliko da ti napravis cudo a i sa ovom ishranom ne bi trebalo da manjka toliko vitamina i minerala. Uzmi malo magnezijuma. Nesto tu drugo ne stima.
Raspored obroka, trening, tehnika izvodjenja vezbi, mozda nemas volje za trening a mislis da imas, ne dajes maksimum sebe...
Ja dok sam cepao malo ozbiljnije jedva sam sastavljao 6 sati sna i dolazio mrtav sa posla na trening ali rezultati nisu izostajali, a nisam koristio hemiju i vitamine, minerale. Ali su posle dosle povrede jer sam hteo vise nego sto sam mogao...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Loš napredak, low test?
« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2023, 10:22:02 pre podne »
Mikronutritijenti su krucijalno bitni koliko i makro. To ti je kao da si rekao da hoces vecu misicnu masu a da ti unos proteina  bude nizak.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Loš napredak, low test?
« Odgovor #6 poslato: Maj 24, 2023, 09:53:14 pre podne »
Citat
Ne bih rekao da ce sad neki mineral i vitamin da te digne toliko da ti napravis cudo a i sa ovom ishranom ne bi trebalo da manjka toliko vitamina i minerala

nisu to sintentski hormoni da te dizu, ono ubodes u bulju i onda te vozi i ti si onda super do jaja  ;)... stvar je u tome da se kroz znoj izbacuje nekada previse, tokom stresa dolazi do pada nivoa, a onda itekako ces osetiti sve cari pretreniranosti od umora i loseg sna pa sve do nesnosnih grceva u misicima... preko hrane tesko da ces to nadomestiti u kontinuitetu... mozda eventualno bananama K i Na da solis malo jace sto nije najpogodnije... Ali zn, hrom, vitamin D, C , A ne znam bas kako ces... bas sam skoro osetio cari deficita, trebalo je ranije da primetim sta je...

Van mreže Andjelko94

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Loš napredak, low test?
« Odgovor #7 poslato: Maj 24, 2023, 10:13:10 pre podne »
Slazem se sa tobom. Nisam ja nikakav strucnjak po tom pitanju da sad nesto mudrujem i izmisljam toplu vodu. Samo dajem svoje misljenje na osnovu nekog skromnog iskustva. Ja sam taj koji je gurao preko maksimuma svoje telo i osetio sve cari pretreniranosti. Jbg nisam znao sta i kako a uvek hteo vise. Poremecaj sna mi je najteze pao. Probudim se u pola noci a srce bije kao da sam trcao maraton...
Mislim da decko ima neki drugi problem. Hrana je ok, san mu je ok jedino ostaje trening(intenzitet, volumen, frekvencija, izbor vezbi tehnika, pristup) ili volja. Ne sprema se on za Mr. Olimpia pa da sad tu trenira dva puta i da mu treba sve dodatno da unosi.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Loš napredak, low test?
« Odgovor #8 poslato: Maj 24, 2023, 12:04:04 posle podne »
to sa nocnim budjenjem moze biti hiljadu razloga... i to jeste razlog da se popale lampice

Citat
Ne sprema se on za Mr. Olimpia pa da sad tu trenira dva puta i da mu treba sve dodatno da unosi.

do zamora materijala moze doci na hiljade i jedan nacin.... bitno je znati to prepoznati i to na vreme. Ti i sa 3 treninga nedeljno, ako ne znas da doziras mozes da se unistis.