General Bodybuilding Discussion > Kardio trening

HIIT U Svrhu Spustanja Pulsa

(1/1)

motorbike33:
Pozdrav ljudi,skoro sam saznao da postoji i druga vrsta kardio treninga a to je HIIT.Do sam sam radio samo low intensity cardio,nisam znao ni da on ima svoje ime.
Naime puls u mirovanju mi je 65-75,cuo sam da sto je nizi u mirovanju i dok spavamo,to se telo bolje oporavlja.
Procitao sam da nije dovljno da se radi samo low intensity cardio nego mora da se ubaci i HIIT u svrhe zdravlja srca i obaranja pulsa.
Do sad sam pesacio dnevno 10-12km(15.000 koraka) u tu brojku ulazi i 25min brzi hod uzbrdo to je 2km (130-140 puls) to mi je uvek posle tegova ili posle posla deonica do kuce...
OD skoro sam ubacio HIIT 10min zagrevanje brzi hod uzbrdo(130-140)puls,Nakon toga u 5 serije  1min trcanje uzbrdo(170-180)puls nizbrdo 2min... I tako 5 puta...
Da li je ovo dobar primer hiit treninga? Radim ga 2-3 puta nedeljno.Izuzetno uzivam u ovim kardio treninzima i bas mi prijaju sto psihicki sto fizicki,i u toku njih i nakon.Ali ako vec radim nesto hteo bi da ima nekog smisla pa me zanima vase misljenje,i da li su potrebne neke korekcije.

Pirat:

--- Citat ---cuo sam da sto je nizi u mirovanju i dok spavamo,to se telo bolje oporavlja
--- Kraj citata ---

gluposti si cuo, tokom sna puls padne, ako ne padne i imas neki problem na tu temu neces spavati, simple as that


--- Citat ---Naime puls u mirovanju mi je 65-75
--- Kraj citata ---

normalan puls


--- Citat ---Procitao sam da nije dovljno da se radi samo low intensity cardio nego mora da se ubaci i HIIT u svrhe zdravlja srca i obaranja pulsa.
--- Kraj citata ---

preopterecenost pulsom... puls mora biti u optimalnim vrednostima, ako ti je povisen moze recimo znaciti pretreniranost npr.ali sa druge strane ni sportska bradikardija nije najpozeljnije stanje, tako da juriti tu neke cifre i raditi kardio radi montiranja pulsa, je u najmanju ruku debilno...

--- Citat ---Da li je ovo dobar primer hiit treninga?
--- Kraj citata ---

ne, zapravo nije najoptimalniji, za hiit ti ipak treba masina koja ce te drzati u preciznijim vrednostima, naravno setnje su uvek pozeljne kao vid kardija, ali ako govorimo o namenskom treningu gde ti treba nesto da odradis u odredjenom terminu, namenski recimo posle treninga - traka, aribike, nordijsko skijanje...   

motorbike33:
U redu hvala,razumeo sve.
Ipak cu zasad da ostanem na mojoj stazi u sumi.Za sad mi odgovara,i deff je bolje nego samo da radim low intensity,eventualno mogu da ubacim 1min trcanje uzbrdo pa 2min pesacenje uzbrdo umesto nizbrdo...i tako da pravim neke kombinacije...

Pirat:
Trcanje u prirodi svakako

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju