Mart 28, 2024, 08:18:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje  (Pročitano 2255 puta)

Van mreže 888

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pitanje
« poslato: Maj 21, 2023, 09:57:55 posle podne »
Zdravo, imam 18 godina planiram da ponovo krenem u teretanu i trazio bih savet u vezi treniranja.
Uglavnom vecina moje tezine ide u noge, butine, i gluteus kada god bih odlucio da jedem vise da pocnem da se gojim ode tezina na pomenuta mesta.
To mi pravi razliku izmedju gornjeg i donjeg dela tela koja me strasno nervira, pa bih trazio savet da se nekako izjednaci.
185cm 70kg.

Van mreže 888

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pitanje
« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2023, 10:09:14 posle podne »
I zaboravio sam da kazem da sam u velikom problemu jer mi je veca desna ruka vidljivo ako se zagledas i 2x jaca, upopastih se...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pitanje
« Odgovor #2 poslato: Maj 22, 2023, 02:25:49 posle podne »
Okaci sliku da se vidi ta razlika, asimetrija se resava sama od sebe trenigom, podjednakim opterecivanjem obe strane, mlad si ti dosta da bi se opterecivao time, to se pooravlja samo od sebe, retko kada je potrebno da nesto spec. Radis po tom pitanju

Van mreže 888

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pitanje
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2023, 08:29:09 pre podne »
Ne bih da saljem, ali na primer na benchu tesko izjednacim ruke dok desna nema problema leva posustaje.
Razlika u velicini nije tolika bez flexa ali se primecuje.
Razlika u snazi je ogromna, obarao ruke sa drugarom kod koga su skoro pa identicne obe ruke kako u snazi tako u izgledu i desnom smo tu negde, ali levom kad smo obarali izgubim gotovo momentalno fazon 3 sekunde i to je to.
Ali nadam se sa ce duzim treningom bez prekidanja i pauza se izjednačiti..
Podizanje bučica isto mogu dosta vise u desnoj.