April 29, 2024, 03:35:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Nizak testosteron, pomoc hitna  (Pročitano 3388 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Nizak testosteron, pomoc hitna
« Odgovor #30 poslato: Maj 10, 2023, 01:17:15 posle podne »
Pa sada znas da imaš tendenciju ka tome genetski i da ne treba da se igras na bilo koji nacin sa hormonima, visok prolaktin ti moze znacajno smanjiti kvalitet zivota... Poz

Van mreže Tris_Ta

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Nizak testosteron, pomoc hitna
« Odgovor #31 poslato: Maj 14, 2023, 12:34:55 posle podne »
Pozdrav, imam 26 godina, visok oko 191, tezak 120kg, treniram 3-4x nedeljno, vise rekreativno nego nesto ozbiljno. Osecao sam osetljivost u bradavicama, pa sam proverio hormone, i rezultati su katastrofalni.
Najveci problem pravi prolaktin, koji me unistava, jako je tesko psihicki u poslednje vreme, tako da molim za neki savet i pomoc.

Prolaktin: 530 - ref. vrednost 55-280
testosteron: 2.63 - ref. vrednost 2.59-8.16

Radio sam i Krvnu sliku (holesterol, secer...) ni jedna stavka nije povisena, sve u normali.

Kakvi su Vasi saveti? Da li probati testosteron depo, cisto neku kolicinu da mi ukupan test ode bar na 5-6. Uskoro idem na magnetnu rezonancu glave, cisto da proverim da li je sve u redu sa hipofizom. Ali ceo zivot mislim da imam nizak testosteron, jer nemam bradu, i tako neke sitnice koje dolaze sa visokim testosteron. Inace imam dosta snage ovako, i nisam ni malo sitan, niti mek, ali me ovo psihicki bas ubija. Hvala unapred, i izvinite ako je problem jer su vec bile slicne teme kao ova.

Hej, znam da je neugodno o tome pričati, i još ružnije pretpostavke praviti bez pravih podataka. Ali imaš 120kg na 191cm. Pretpostavljam da si ovako jače konstrukcije kao ja, u prevodu debeo. Ako je to istina, onda je vrlo moguće, pogotovo ako si bio još deblji nekad, ili debeo za vrijeme puberteta da imaš ginekomastiju.

Gina je mala kurvica na dva fronta. Em izgleda odvratno, em žljezdano tkivo dojke može da stvara prolaktin, esteogen, aromatiše testosteron, itd. A onda ti isti hormoni, kod tebe prolaktin, onda koče hipofizu da stimuliše produkciju testosterona. Ja bih prvo to provjerio.
Zašto biti depresivan i ružan sam, kada možeš biti depresivan i ružan u teretani? 😂

Van mreže GRODT17

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Nizak testosteron, pomoc hitna
« Odgovor #32 poslato: Maj 16, 2023, 07:26:38 posle podne »
Endrikonolog kod kojeg idem je trenutno nedelju dana na odmoru, tako da mi treba savet.
Sacekati nju, ili ici kod urologa? Odradio sam dosta testova koji su postavljeni gore, i 90% da je od stresa i od anksioznosti, jer se dosta nerviram toko dana, i sitnice znaju bas da me iznerviraju i da mi unesu veliku nelagodu. Beadavice pocnu da me iritiraju kad se iznerviram prethodni dan, ili kad sam generalno pod stresom, isto tako i glava boli.

Da li mozda uzeti neki lek na svoju ruku kako bih spustio prolaktin? Plasim se da ce ginekomastija bas da se pogorsa ako prolaktin nastavi da bude ovako visok (duplo iznad granice, radio 4x test, svaki put u razlicitoj klinici)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Nizak testosteron, pomoc hitna
« Odgovor #33 poslato: Maj 16, 2023, 07:36:14 posle podne »
Sacekaj endokrinologa, bez nervoze... 3 full body ja moze da se odradi za  7 dana btw  ;)

Van mreže GRODT17

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Nizak testosteron, pomoc hitna
« Odgovor #34 poslato: Jun 09, 2023, 02:45:10 posle podne »
Pozdrav, za ovo vreme sam isao 4x kod endrikonologa, 2x kod urologa, i odradio ultrazvuk bukvalno celog tela, odradio sve moguce analize, i dalje se ne zna razlog povisenog prolaktina, verovatno stres.
Odradio opet testosteron, i opet isto, jedva u normalnim vrednostima, tako da ne znam sta da radim.

Da li probati clean food, trening i neki trt busteri ili mozda uzeti testosteron cisto da podignem malo vrednosti i olaksam ceo postupak?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Nizak testosteron, pomoc hitna
« Odgovor #35 poslato: Jun 09, 2023, 03:11:29 posle podne »
Normalan zivot bez kompleksa i tolikog opterecivanja samim sobom inace ti je sledeca stanica kod psihica... Nikakve gluposti i drkalice hormona... Gubljenje vremena.. Idi u teretanu i dizi te tegove i radi tacno ono sto su ti endokrinolozi i strucna licencirana lica rekli.

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Nizak testosteron, pomoc hitna
« Odgovor #36 poslato: Jun 09, 2023, 04:49:26 posle podne »
A mozda da se promeni i sport? Ja od kad sam zajebo bb i powerlifting pristup, osecam se nikad bolje.A provalio sam da ja volim da vezbam u gymu a ne toliko da izgledam lepo,pa da moram da pratim sve zivo u sitnice i da jurim nesto.I od tad jedva cekam da idem u gym,a uzivam u svakom treningu,jer treniram samo ono sto volim...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Nizak testosteron, pomoc hitna
« Odgovor #37 poslato: Jun 09, 2023, 04:58:12 posle podne »
Pa generalno sranja nastaju kada pregori cns, moras pametno dozirati napor

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nizak testosteron, pomoc hitna
« Odgovor #38 poslato: Jun 10, 2023, 06:40:14 pre podne »
Pa generalno sranja nastaju kada pregori cns, moras pametno dozirati napor


x 2