April 27, 2024, 08:06:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: bulk ili cut  (Pročitano 1357 puta)

Van mreže lejco123

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
bulk ili cut
« poslato: Jun 21, 2023, 07:13:43 posle podne »
https://ibb.co/LgRPv9X
https://ibb.co/RH9VWWW

pravio sam pauzu od 2 meseca osecam se mrsavo ne znam dali odratiti bulk ili cut

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: bulk ili cut
« Odgovor #1 poslato: Jun 21, 2023, 08:50:20 posle podne »
Vise mesa, ali clean bulk... Jbg... Pa posle ces lakse i trimovati visak... Ovako ces ici teze i do nizeg bf a, a posle i poreskoca da se izadje iz minusa jer hormoni u kurcu. Samo treninzi moraju biti za dve klase od ovoga sto trenutno radis

Van mreže lejco123

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: bulk ili cut
« Odgovor #2 poslato: Jun 21, 2023, 08:55:53 posle podne »
Vise mesa, ali clean bulk... Jbg... Pa posle ces lakse i trimovati visak... Ovako ces ici teze i do nizeg bf a, a posle i poreskoca da se izadje iz minusa jer hormoni u kurcu. Samo treninzi moraju biti za dve klase od ovoga sto trenutno radis
a do koje granice bulkati koliko vremenskk period na sta obratiti paznju?
i kako mislis treninzi da budu u dve klase?
i radim 5 treninga tjedno dali da smalim na 4  za da imam vise vremena za oporavak ?
« Poslednja izmena: Jun 21, 2023, 08:58:58 posle podne lejco123 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: bulk ili cut
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2023, 06:26:28 pre podne »
Moraju da budu za dve klase bolji od ovoga sto trenutno radis, nedovoljan stimulans za rast, kada god si ovoliko flat, nemas ni malo dubine, scapule i trapsi atrofirani, klavikule strce, tanke podlaktice, kvadove dupe i zadnju lozu verovatno ni nemas... To su uvek pokazateljivdacse ne druzis dovoljno sa tegovima, treba ti jedno 2,3 meseca dobrog rada i teretani da uopste razmiljas u kom ces pravcu dalje ici... Svima briga klopa i suplementacija, hemija, a svi treniraju da ne kazem ko sta...

Van mreže lejco123

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: bulk ili cut
« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2023, 10:34:48 pre podne »
Moraju da budu za dve klase bolji od ovoga sto trenutno radis, nedovoljan stimulans za rast, kada god si ovoliko flat, nemas ni malo dubine, scapule i trapsi atrofirani, klavikule strce, tanke podlaktice, kvadove dupe i zadnju lozu verovatno ni nemas... To su uvek pokazateljivdacse ne druzis dovoljno sa tegovima, treba ti jedno 2,3 meseca dobrog rada i teretani da uopste razmiljas u kom ces pravcu dalje ici... Svima briga klopa i suplementacija, hemija, a svi treniraju da ne kazem ko sta...
dobro promenicu trening
stavicu 4 puta tjedno ali kvalitetno cu odraditi
Uper
Lat Pulldown   4   8-10
Bench Press   4   6
Reverse grip Lat Pulldown   4   8-10
Incline Bench Press   4   8-10
V-bar Lat Pulldown   4   8-10
Dips   4   Max
Dumbbell Curl    4   10-12
Dumbbell Skull Crusher      10-12

noge i ramo
Squat    4   6
Leg Press   4   8-10
Bulgarian Split Squat   4   10
Leg Extension   4   10-12
Standing Dumbbell OHP   4   10
Lateral Raise    4   10-12
Seated Rear Delt Fly   4   10-12

upper
Dumbbell Bench Press   4   6-8
Barbell Row   4   6
Incline Dumbbell Press   4   8-10
Cable Row   4   10
Dumbbell Chest Fly    4   10
Single Hand Dumbbell Row   4   10
Hammer Curl   4   10-12
Triceps Rope Pushdown   4   10-12

noge i ramo
Deadlift    4   5
Dumbbell Rom. Deadlift   4   10
Hamstring Curl   4   10
Arnold Press   4   8-10
Lateral Raise    4   10-12
Face Pull   4   10-12

Da treniniram 2-3 mjeseca da vidim na sta sam pa tek onda li krenuti lean bulk ili jos sada da krenem sa bulkom

ishrana za bulk bi bila



1   100g zobenih   30g wheya   1 banana   50g orašastih plodova
2   200g pilećeg filea   150g riže   100g povrća
3   200g pilećeg filea   150g riže   100g povrća
4   4 jaja   50g raženog kruha   100g povrća


kcal 2800
proteini 185
masti 70
Uh 355




Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: bulk ili cut
« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2023, 11:22:42 pre podne »
Vidi ovo, imam neku vezbu, sta znam lat masina npr. I sad odradim prve dve serije 8 - 10 repsa neku kilazu recimo 50 kg
 Znaci ja sigurno mogu 60 kg da povucem 4,5 puta ali u naredne dve serije pravim pauzu da mi ciljan reps bude ko sa 50 kg, pa sada dal cu tu sam ili sa partneeom da probijam, ili neka druga metoda nebitno. (kod vuce ekscentricni deo pokfeta bitan). Onda predjam na recimo australijski zgib i tu odradim 3 radne serije dokle god imam striktnu formu, ali opet dajem sve od sebe. Za kraj sebe castim sa dve opadajuce serije donjeg kotura ili t bara.
Posle toga triceps bench uski hvat, ista prica. Posle toga sklek ovi 3 radne, i za kraj dovatis konopce na sajli. Eto prosto samo treba da se ODRADI VAN KONFORT ZONE.
Za kraj mozes odraditi uvek trbusnjake umesto kardija.
Sta ces posle jesti? Pa jesces koliko ti treba i koliko ti telo trazi. To ne znaci da sada treba da pobrstis picerije, pekare, rostilje. Ne. Nego ako mi se jede koja snicla vise, ili kojibkrompir vise, pojescu brate iako mi ne pise u obroku. Isto to i u sledecem. Ako vidis da u nekom trenutku pocinje da preliva mozda, to nije zato sto si ti nwsto zajebao sa hranom, nego da treniras i dalje ko picka. Jbg to nije uvreda nego iskustvo, jednostavno nakon jakoh i dobro odradjenog treninga tebi hrana nema gde da ide osim u muscle. Prica jednostavna. A ako sam recimo na nekom deloadu, da malo odmorim cns taj dan ali necubda preskocim trening, pa sigurno opet necu jesto ko stoka, nego onoliko koliko trosim, povecati mozda proteinski unos, b vitamin kompleks itd, vrlo prosto. Robujete jelovnicima i brojkama i to u stadijumima u kojima ste daleko od te sitne kalkulacije... Jaaako daleko.

Van mreže lejco123

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: bulk ili cut
« Odgovor #6 poslato: Jun 23, 2023, 06:29:42 posle podne »
Vidi ovo, imam neku vezbu, sta znam lat masina npr. I sad odradim prve dve serije 8 - 10 repsa neku kilazu recimo 50 kg
 Znaci ja sigurno mogu 60 kg da povucem 4,5 puta ali u naredne dve serije pravim pauzu da mi ciljan reps bude ko sa 50 kg, pa sada dal cu tu sam ili sa partneeom da probijam, ili neka druga metoda nebitno. (kod vuce ekscentricni deo pokfeta bitan). Onda predjam na recimo australijski zgib i tu odradim 3 radne serije dokle god imam striktnu formu, ali opet dajem sve od sebe. Za kraj sebe castim sa dve opadajuce serije donjeg kotura ili t bara.
Posle toga triceps bench uski hvat, ista prica. Posle toga sklek ovi 3 radne, i za kraj dovatis konopce na sajli. Eto prosto samo treba da se ODRADI VAN KONFORT ZONE.
Za kraj mozes odraditi uvek trbusnjake umesto kardija.
Sta ces posle jesti? Pa jesces koliko ti treba i koliko ti telo trazi. To ne znaci da sada treba da pobrstis picerije, pekare, rostilje. Ne. Nego ako mi se jede koja snicla vise, ili kojibkrompir vise, pojescu brate iako mi ne pise u obroku. Isto to i u sledecem. Ako vidis da u nekom trenutku pocinje da preliva mozda, to nije zato sto si ti nwsto zajebao sa hranom, nego da treniras i dalje ko picka. Jbg to nije uvreda nego iskustvo, jednostavno nakon jakoh i dobro odradjenog treninga tebi hrana nema gde da ide osim u muscle. Prica jednostavna. A ako sam recimo na nekom deloadu, da malo odmorim cns taj dan ali necubda preskocim trening, pa sigurno opet necu jesto ko stoka, nego onoliko koliko trosim, povecati mozda proteinski unos, b vitamin kompleks itd, vrlo prosto. Robujete jelovnicima i brojkama i to u stadijumima u kojima ste daleko od te sitne kalkulacije... Jaaako daleko.
bio si upravo danas kad sam uradio trening video sam da mogu mnogo vise i sa kilazama i mogu vise da izdrzim

kosi bench radio sam za 50 kila sad sam stavio 70 za prvi put
samo jedino me interesuje  kad nema niko u teretani kad treniram sam kako izvaditi max od bench od kosi bench cucanj
dali raditi super serije ili kako? drugo je kad ima neko da pomaze
i nisi mi odgovorio dali je bolje 4x tjedno trening ili da ostanem na 5?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: bulk ili cut
« Odgovor #7 poslato: Jun 23, 2023, 07:24:47 posle podne »
Ne mogu na svaku glupost jbg dam ti smernicevoa vidi... Maksimiziraj na masini, na skleku, superset svakako ako das sve od sebe, kljucno je sve od sebe i pametno, tako ne stalno