April 29, 2024, 04:50:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Krvna analiza, hemija da ili ne  (Pročitano 1093 puta)

Van mreže Kide1999crk

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Krvna analiza, hemija da ili ne
« poslato: Jul 17, 2023, 04:39:33 pre podne »
Pozdrav. Vuce me da uzmem testosteron. Ceo zivot sam u sportu. Imam 23 godine... Poceo sam da radim samo nocne smene i tada je progres poceo da mi opada. Zaista sam na odlicnom nivou utreniranosti u teretani i dugo generalno i idem u teretanu. Vadio sam estrogen, test i kortizol i ovo su vrednosti a ja ne znam kako da ih protumacim, jer svuda gde gledam na internetu su izrazene u nekim drugim jedinicama...Koje je vase misljenje?

Van mreže Tris_Ta

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Krvna analiza, hemija da ili ne
« Odgovor #1 poslato: Jul 17, 2023, 08:57:35 pre podne »
Obavezno: Lipidni status, hematokrit, kreatinin, bilirubin, AST, ALT, CRP, fibrinogen.

Poželjno: elektroliti, T3/T4, TSH, prolaktin.

Pišem sa telefona. I vjerovatno sam nešto i zaboravio. Mada će se javiti neko da dopuni siguran sam.
Zašto biti depresivan i ružan sam, kada možeš biti depresivan i ružan u teretani? 😂

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Krvna analiza, hemija da ili ne
« Odgovor #2 poslato: Jul 17, 2023, 09:15:58 pre podne »
Pozdrav. Vuce me da uzmem testosteron. Ceo zivot sam u sportu. Imam 23 godine... Poceo sam da radim samo nocne smene i tada je progres poceo da mi opada. Zaista sam na odlicnom nivou utreniranosti u teretani i dugo generalno i idem u teretanu. Vadio sam estrogen, test i kortizol i ovo su vrednosti a ja ne znam kako da ih protumacim, jer svuda gde gledam na internetu su izrazene u nekim drugim jedinicama...Koje je vase misljenje?

Sve u najboljem redu, sve je u referentnim vrednostima.
Nocne smene su same po sebi uzasan uticaj na hormonski balans, poremecaj metabolizma secera, funkcije tiroide itd... Na to ti sve ne treba i drkanje prirodnog lucenja testa, imas dobre sanse da se zacementiras za sva vremena. Umesto toga gledaj da te nocne smene ne budu trajno resenje novcanog prihoda i da traju dok si jos iole mlad covek. Zdravlje je najbitnije, a ego i kompleksi mogu poprilicno da ti ga naruse

Van mreže Kide1999crk

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Krvna analiza, hemija da ili ne
« Odgovor #3 poslato: Jul 17, 2023, 09:03:45 posle podne »
Jasno, hvala na savetu. Odredjeni prijatelji koji koriste steroide su mi rekli da je estrogen malo nizi nego sto bi trebao da bude. Ja vidim da su mi rezultati u referetnim vrednostima. Samo me zzanima da li je to lupetanje gluposti i recimo testosteron ti ne nizak s obzirom kako izgledas.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Krvna analiza, hemija da ili ne
« Odgovor #4 poslato: Jul 17, 2023, 10:40:48 posle podne »
nisam te najbolje razumeo, kod tebe je sve ok... test je samo jedna od stavki koje odredjuju izgled

Van mreže Kide1999crk

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Krvna analiza, hemija da ili ne
« Odgovor #5 poslato: Jul 18, 2023, 02:30:39 posle podne »
Da li mi je estrogen nesto nizi tako mi je reklo par ljudi? Znam da je on u referenti ali pise < (ispod) a ne odakle dokle

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Krvna analiza, hemija da ili ne
« Odgovor #6 poslato: Jul 18, 2023, 02:58:33 posle podne »
ne sve je po ko zna koji put ok... ali opet te nocne smene, one mogu da te sjebu poprilicno, prirodan san po bioloskom satu je krucijalan za normalno funkcionisanje hormona...  tako da konacan odgovor je hemija NE, a trazenje drugog posla DA