April 27, 2024, 10:37:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko pocetnog plana ishrane..  (Pročitano 1028 puta)

Van mreže alexbroly

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Pomoc oko pocetnog plana ishrane..
« poslato: Jul 24, 2023, 10:12:44 pre podne »
Pozdrav drugarii,

potrebna mi je pomoc posto sam relativno nov u ovom svetu teretane i vezbanja. Imam 30 god, 186cm-a visine i 98kg-a. Previse bf-a na sebi a od misicne mase nemam bukvalno nista XDD. Malo sam citao po forumu i generalno stvorio neku sliku o tome kako plan ishrane otprilike treba da izgleda, mada sam siguran da ce tu trebati nekih korekcija.
Plan je sledeci:
07.00  dorucak: 60g ovsenih i 3-5 belanaca
08-09  trening
11.30  uzina1  : 30 g badema
13-14  obrok1 : 300g belog i 60g pirinca
15.00  uzina2  : 30g badema
17.00  obrok2 : 300g belog i 60g pirinca
19.00  vecera  : konzerva tune i 3-4 rice cake-a

Vredno je napomenuti da su mi pauze na poslu bas u ovim periodima kada sam stavio obroke jer cu tu imati vremena da to sve pojedem. Za uzine nemam toliko vremena pa bas iz tog razloga sam i stavio bademe, jer njih ipak na brzinu mogu da zgutam jbg.. Ovaj plan iznad sam izracunao da staje otprilike oko 1.8-2k. kalorija, ali i to bih prilagodio u zavisnosti sta mi preporucite da prvo radim, skidam masti ili izgradnju misica.

Za suplemente bih imao neki solidan budzet. Uzeo bih whey, kreatin , bcaa, EAA, glutamin i neki multivitamin. Whey bih onaj amino hydro koji vidim da se cesto sugestuje, a za ostalo bi mi dobrodosle neke preporuke. Uostalom ako mi pak kazete da sam ja kao pocetnik odmah na tacki "diminishing returns-a" u pogledu suplementa, nije problem da se preskoce i da se ustedi novac xD.

Evo i slike trenutnog stanja.
https://ibb.co/bFggcyQ
« Poslednja izmena: Jul 24, 2023, 10:15:36 pre podne alexbroly »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Pomoc oko pocetnog plana ishrane..
« Odgovor #1 poslato: Jul 24, 2023, 10:19:10 pre podne »
korektno, u ovom trenutnom stanju ne bih bacao pare na ak i kreatin. Stekuj se umesto toga sa dve kante wheya nekog dobrog izolata, Aminowhey je mesavina nije cist izolat, imas na sajtu i primere cistiih izolata

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Pomoc oko pocetnog plana ishrane..
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2023, 10:35:01 pre podne »
Ma uloži u ishranu, u pravu je Pirat. I budući da si početnik, ja bih se fokusirao na izgradnju snage i mase pre svega. Fali tu mesa, a mislim da sa 1800 kalorija teško da će se izgraditi.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Pomoc oko pocetnog plana ishrane..
« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2023, 12:30:00 posle podne »
mora malo da se sredi bf i isrhana pred masu, masno je ovo da bi krenuo sada u suficit, makar 5 % dole