April 27, 2024, 10:11:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa UH i kalorijama  (Pročitano 1078 puta)

Van mreže wrk_j

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Problem sa UH i kalorijama
« poslato: Avgust 03, 2023, 10:00:46 pre podne »
Pozdrav svima,

Sjajan forum, pun saveta i ljudi koji hoce da pomognu.

Ja imam jedan speicifican problem koji ne mogu da resim sam.

Imam 31 godinu (M) , 180cm i 77 kg - i dijabeticar sam na insulinu.

Treninram 4x nedeljno. Power Jogu 2x (~450kcal gimnasticarskog treninga trosi ova joga je dosta teska) i teretanu 2x tegovi jedan dan je pull jedan push.

Imam problem sa ishranom, nikako da ukompnujem sve da se dobro osecam - stalno sam umoran posle treninga i mislim da nesto ne radim dobro -kilaza mi ne opada, a voleo bih da se spustim na 74kg.

Ja jedem 4 obroka dnevno, i konstantiste UH / P / M jer mi je lakse zbog insulina.

Ne znam koji je problem, i sludjen sam jer mi jedni pricaju da mi vise UH treba, drugi da mi ne treba, treci da mi kalorija vise treba itd. Imam stomak manji, nisam zategnut i imam sa strane. Voleo bih da skinem, ali isto tako voleo bih da sam energican vise.

Voleo bih da mi pomognete ako je moguce da ovo optimizujem.


DORUCAK

Shejk | 2 banana velike | Borovnice | leblebije | Merica proteina | Kokosova mast | zelena salata

82uh | 34 P | 28 M

Rucak

Pirinac | salata | meso piletina 170 gr

75UH | 50 P | 25 M

Posle 3h ide trening - na jogi se oseacam umornije posle nego teretani, i pokusavam da zakljucim zasto


Vecera

Pasta \ sir \ meso 170gr (piletina, curetina, junetina)

70uh | 45 P | 30M


i pred spavanje pojedem

voce u jogurtu

30uh / 6P / 15M


Total izadje
~240 UH | 140 P | ~90M


Gde gresim? Sta radim pogresno. Vrlo sam otvoren za vase savete da sredim ishranu.


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Problem sa UH i kalorijama
« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2023, 10:31:15 pre podne »
e pa to je sada vrlo specificno jer koristis insulin, Stevdza?

Van mreže wrk_j

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Problem sa UH i kalorijama
« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2023, 10:34:53 pre podne »
Pozdrav,

Da koristim Insulin, zato pokusavam da uzimam manje UH jer mi je lakse da kontrolisem secer tako.

Nema neke velike razlike od zdravog coveka kada drzim pod kontrolom dijabetes, a drzim ga. :)

Dodam insulin i jedem kao ostali.


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Problem sa UH i kalorijama
« Odgovor #3 poslato: Avgust 03, 2023, 11:19:59 pre podne »
ima razlike, i to ogromne jer covek koji nema dijabetes ima reakciju pankreasa na glukozu u krvi, a ti imas vestacki unos koji ne znamo kojom se brzinom i kako metabolise. To bi trebalo da ti znas najbolje s ozbirom na tajming unosenja i koji insulin koristis konkretno na brzinu delovanja. Ali eto recimo taj poslednji obrok pred spavanje , to sranje sa jogurtom je cisti secer kojim se roknes, ti ako pokrpis insom nemas problema, a nedijabeticar bi trebalo to da izbegava u sirem pojasu itd itd jer mu secer pred spavanje treba ko trece oko u glavi... Tako da mislim da bi ti najbolje legla konsultacija sa nekim sportistom dijabeticarom, oni znaju sve cake i kako da dodju do sto boljih rezultata. Drugacije se ponasaju i glikogenski depoi... to stvarno treba neko sa iskustvom u sportu
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2023, 11:23:42 pre podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem sa UH i kalorijama
« Odgovor #4 poslato: Avgust 04, 2023, 07:27:36 pre podne »
ima razlike, i to ogromne jer covek koji nema dijabetes ima reakciju pankreasa na glukozu u krvi, a ti imas vestacki unos koji ne znamo kojom se brzinom i kako metabolise. To bi trebalo da ti znas najbolje s ozbirom na tajming unosenja i koji insulin koristis konkretno na brzinu delovanja. Ali eto recimo taj poslednji obrok pred spavanje , to sranje sa jogurtom je cisti secer kojim se roknes, ti ako pokrpis insom nemas problema, a nedijabeticar bi trebalo to da izbegava u sirem pojasu itd itd jer mu secer pred spavanje treba ko trece oko u glavi... Tako da mislim da bi ti najbolje legla konsultacija sa nekim sportistom dijabeticarom, oni znaju sve cake i kako da dodju do sto boljih rezultata. Drugacije se ponasaju i glikogenski depoi... to stvarno treba neko sa iskustvom u sportu


Braca Rajic
Dijabetes Revolucija na IG

momci su mi drugari, na zalost obojica imaju dijabetes ali su naucili da zive, da kontroisu i fantasticno izgledaju!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Problem sa UH i kalorijama
« Odgovor #5 poslato: Avgust 04, 2023, 08:54:54 pre podne »
eto, sustinski to je najbolje od takvih ljudi primiti info iz prve ruke!