April 27, 2024, 03:36:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Gde kupiti micro plates u srbiji, ili ti frakcionalne tegove  (Pročitano 1299 puta)

Van mreže Lestraa

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Gde kupiti micro plates u srbiji, ili ti frakcionalne tegove
« poslato: Septembar 03, 2023, 07:27:31 pre podne »
Pozdrav, koliko vidim ovakvog pitanja na forumu do sada nije bilo. Kao što naslov kaže potrebni su mi mali tegovi (250g, 500g) kako bih brže razvio snagu u OHP i benču koja su mi najslabija dizanja. Nisam nigde uspeo da nađem u standardnoj 50mm veličini osim u eu gde se prodaju profesionalni competition ready gde ceo set (250g-2.5kg) košta 100+ evra što mi za manje od 10kg tegova baš i ne odgovara. Da li je neko uspeo da nađe takve tegova ovde ili dzabe lutam? Palo mi je na pamet da mi strugar izradi tegove iz čelika ali samo komplikujem stvari tako. Poz i hvala unapred

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Gde kupiti micro plates u srbiji, ili ti frakcionalne tegove
« Odgovor #1 poslato: Septembar 03, 2023, 08:43:24 pre podne »
Ne pravi se tako snaga, zato taj proizvod neces videti ni naci da koriste ljudi. Ti opet i ako stavis te manje tegice imas komponente na koje moras da obratis paznju:

- celokupan pokret u liftu

- u kom delu lifta si najslabiji

- s obzirom da se radi o visezglobnim vezbama, da li postoji slabost u nekom delu kinetickog lanca, da li neke misicne partije cine slabiju kariku ( sto opet mozes videti iz celokupnog pokreta na liftu), da li postoji neki disbalans L/D strane

- jacanje kora i misica stabilizatora

- tehnika pri dizanju

A onda u zavisnosti kada sve to detektujes postoje vezbe i pristupi kako da ti liftovi skoce gore, inace krcajuci bilo koju tezinu za probijanje platoa koji stoji tu duze vreme, rizikujes povredu, kao sto i ta logika stavicu malo da bi digao vise ne radi posao, nas CNS jednostavno tako ne reaguje na stimulans. Ideja kao ideja je ono logicno razmisljanje, da laganom progresijom dodjem do zeljene kilaze  ;D i to je normalno da ljudi tako prvo dodju do zakljucka, ali u praksi to je skoro nemoguce jer taj sitni stimulans nije dovoljan da napravi razliku i da se ugradi u misicni impuls. Pokusao sam jednom davno da to objasnim jednom clanu koji je imao istu ideju kao ti, pre svega nemoj misliti da ti ovo pricam napamet... sve je to vec probano i stavljeno u recycle bin... odavno..