April 27, 2024, 01:49:28 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trening povreda ledja  (Pročitano 745 puta)

Van mreže potkonjak09

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Trening povreda ledja
« poslato: Septembar 11, 2023, 12:23:15 posle podne »
Pozdrav svima...
Imate li ideju kako da uklopim trening, sa bolom u donjim ledjima (sada ne boli posle par treninga za rehabilitaciju), plus osetio sam da su me ledja zabolela na zagrevanju za cucanj sa jako malom tezinom..
Posto mi je cilj trenutno da skinem salo, to mi je bas problem.
Da li ie ok ledja, grudi/triceps, noge ali vezbe sa bucicama i  masinama, i ramena/biceps? Ili da ubacim trening upper/lower,  ili ppl?
Da napomenem nakon povrede stvarno izginem dok radim noge manjim tezinama ali nikakve upale nema. I da me ledja otkad radim ovaj prvi napisani split ne bole, ali ne gubim ni na kilazim, obimima, i pored smanjenja kcal

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Trening povreda ledja
« Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2023, 12:51:24 posle podne »
nije problem kakav ces sistem da napravis, nego koje ces vezbe da stavis u uzi izbor, kao i nacin na koji ces da ih izvodis, takodje povreda ledja je sirok pojma stvarno i sta ti smatras pod time, to samo ti znas, a mozda ni tebi nije najjasnije... to moras videti sa svojim fizioteraputom, ali generalno ako te zeza cucanj, moj ti je savet da sve sto je moguce prebacis na masine... i to masine koje ti odgovaraju (jer ni one nisu sveti gral i ne leze svima univerzalno), dok se ta povreda ne sanira ili kako vec...

Van mreže potkonjak09

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: Trening povreda ledja
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2023, 12:56:46 posle podne »
Ok, hvala. A ovaj split je li ok, za skidanje kg? Noge cu onda da radim vise serija, na masinama i bez cucnja. Bole me donja ledja dan posle cucnja. Mislim da mi jr glut slab.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Trening povreda ledja
« Odgovor #3 poslato: Septembar 11, 2023, 01:43:04 posle podne »
Kilogrami se skidaju u kuhinji, svejedno je sta ces raditi po pitanju toga.