April 27, 2024, 09:16:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana tokom posta  (Pročitano 1327 puta)

Van mreže bornagain2023

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Ishrana tokom posta
« poslato: Decembar 18, 2023, 01:57:06 posle podne »
Pozdrav, ljudi koji poste ili oni koji su generalno na biljnoj ishrani, zanima me kako izgledaju vasi obroci tokom dana? Koji je najbolji izvor proteina od biljne hrane i kakve su vam perfomanse dok postite u odnosu na one kad jedete sve? Postim od kad je poceo post, tj 28. novembar i trenutno se odlicno osecam, iako sam navikao na velike kolicine mesa. Perfomanse su cak i bolje za sad, ali sam  malo i pojacao  trening od pocetka posta, tako da mozda
i zbog toga raste snaga. Ali svakako planiram da se vratim opet na meso kad prodje post, jer je mnogo lakse pripremati obroke

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2023, 06:52:23 posle podne »
Valja malo izbaciti meso svremena na vreme. Ocisti se koza, malo creva rasterete od bakterija, al tu se svaki benefit pocinje i zavrsava.

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #2 poslato: Decembar 18, 2023, 08:15:36 posle podne »
Od biljne jedi sočivo i suljpa, ali ih potopi bar par sati pre kuvanja. Sočivo ima dosta proteina, ali jbg, nije meso. Ali imaj na umu da će prdiš kao konjina hahahah.

Privremeno što kaže Pirat imaćeš tih benefita, ali na duže staze naravno nema leba

Van mreže bornagain2023

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2023, 09:01:39 posle podne »
Da, planiram ovako za bozicni i posle za uskrsnji post, 80 dana godisnje, cisto da se malo telo procisti, a ostalim danima jako sa mesom i jajima.

Pasulj jedem cesto, socivo nisam probao, ali cu bas da uzmem sutra da vidim kakvo je. Hvala

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #4 poslato: Decembar 19, 2023, 07:18:31 pre podne »
Postoje fore da se te materije iz pasulja isperu, ali da, od te posne hrane se prdi ko stoka. Vegani cesto rokaju enzime i dopunske ak. Kubure sa krvnom slikom... Nismo dizajnirani da pasemo travu. Svastojedi. Kljuc je u raznolikoj ishrani i cestom rotiranju uh.

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2023, 10:58:26 pre podne »
Tačno. Za pasulj konkretno, ja npr jedem crveni ponekad, ubacim ga da "protrči" kroz pirinač i on mi ne smeta čak i ako ga ne potopim. Ako ti smeta probaj malo u vodi sa sodom bikarbonom 12 sati, isperi ga, pa skuvaj. Ali generalno te mahunarke, bar meni, razvale stomak, izuzev boranije, al ona 90% vlakna, pasulj i sočivo su više HC  ;D

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2023, 05:08:05 posle podne »
Za ribu se slažem. I većinom oslić jedem, ne osetim kad pojedem. Imam dva obroka s oslićem i za večeru skuša, stvarno mi više prija nego meso.

Bitno je da je soja organska, slažem se, ali to je danas izuzetno teško naći. I ta što na njoj piše da je organic, pitanje koliko je tačno.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #7 poslato: Decembar 22, 2023, 06:08:37 posle podne »
Generalno uh moras sto cesce menjati. A izvore proteina takodje, ne toliko cesto kao uh, ali moras. Nema to veze sa hormonima itd... ima veze sa enzimima u stomaku. Lako telo pocne da odbacuje i ribu kao i belo meso kao i bilo koji izvor belancevina ukoliko se SAMO TO JEDE. Protein iz biljke nije kompletan protein i to sto je neki bb rekao na yt, ako je pronasao sveti gral sto nije i dalje vegan, nego naleteo na tvrd kurac kada je video da je to obicno sranje i koje sve to dugorocne posledice nosi sa sobom. Uostalom kako uopste mozes da poredis nekoga na celoj zorki sabac, i jos plus u jeku mladosti i predobrom genetikom itd itd... Nijedan bb nije zamenio belo, ribom ili obrnuto, nego alteriraju izvore proteina. Oslic ako te zanima se jede podobno u pripremama jer je jako postan, zato sto moze da se vari dobro klot u solo varijanti, kada se izbace svi ostali nutr., sto nije preporucljivo svakako, ali neki bb vole tako da se srezu do poslednjeg atoma sala pa onda napune glikogen da to puca na bini. Tako da dva dana belo, pa oslic ili pastrmka , svakao jaja, curetina, ponekad govedina skroz ok, tunjevina takodje(mada su konzerve pune fenola, ali opet je u rotaciji).  Ovo soja i ostale kineske gluposti, kazem kineske (jer je to hrana namenjena za prehranu gomile mase i kinezi je rokaju u svasta), ako pre svega nadjes da nije gmo, u svakom slucaju bi mi bila poslednja opcija. Ne zbog estro, nego zato sto to je daleko od kompletnog ak lanca.
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2023, 06:11:12 posle podne Pirat »

Van mreže ljubogrk

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #8 poslato: Decembar 22, 2023, 10:05:28 posle podne »
E moj Pirat nemas pojma koliko nisi u pravu, a to sve osporava covek po imenu Jovica Spajic.
Covek koji muci svoje telo do iznemoglosti, sto mi ne mozemo ni zamisliti, covek koji trci na na minus 50 i na plus 50, po 500km lagano, i covek je ziv i dalje, i ima celicni imunitet, zdraviji od svih nas ovde zajedno.
a ne jede meso vec dugi niz godina, tacnije vegan je
Bildovanje i nabijanje misica je jedno, a zdravlje drugo
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2023, 10:14:47 posle podne ljubogrk »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #9 poslato: Decembar 22, 2023, 11:43:17 posle podne »
to sto je neko u treningu nije parametar zdravlja... Poznavao sam ljude koji su bili u top formi pa su sada ne samo invalidi nego i pokojni, nazalost - kada moram tako da kazem, nevezano za to kako su se hranili. A bas u kontekstu zdravlja eto taj isti na koga se pozivas zbog veganske ishrane i nedostatka gvozdja trpa se lopatom xy brendom suplemenata - prvi izlaz na google pretrazi, koga ne mrzi pogledace. Nama ljudima (nevezano za "bildanje misica") je potreban protein iz neveganskog  ;D porekla. Ne samo zbog gvozdja i toga sto covek koga si naveo izgleda ko vampir i kao da ce kolabirati u svakom trenutku. Nego zbog sinteze enzima, hormona , metabolickih  procesa i slicno. To se moze obezbediti samo RAZNOVRSNOM ishranom, koje veganski nacin ne moze priustiti. Uostalom probaj, pa ces videti i sam kako ces se osecati. Veganstvo, carnivore kao i sve te ekstremne dijete su produkt danasnjeg bolesnog poimanja zdravlja drustva a ostalo je do marketinga... Pre svega veganska ishrana nije nimalo jeftina! Kada stavis na papir namirnice, suplemente koje moras uzimati zbog deficita - gvozdje, b komplekse , mlutivitamine, enzime da ne bi prdeo ko stoka od celuloze i fitotoksina... vreme da se te stvari spreme u iole prihvatljive obroke, videces da je to ishrana uzaludnih budala koje ne znaju sta ce sa viskom novca a neretko ces takve u pauzama kada i sve dokurci, testosteron padne, kortizol skoci i slicno, videti u prvom kiosku kako jedu pljeskavice i vesalice  ;D

Mislim sta fali recimo ovako necemu:
dorucak 7 kuvanih jaja - od toga dva cela ostalo belanca + pirinac

uzina 1 (samo zato sto mogu da se izvucem sa tom fruktozom i ne goji me, za sad ;D) : dve narandze, kolac od banana +whey preliven crnom cokoladom 80 % kakao

rucak pljeke od belog mesa luka jaja zbog smese, pecen krompir + salata - rednan kupus, rendana sargarepa, iseckane masline , monin ulje i sirce po zelji poliveno, usoljeno dobro jer to radi ko kredza, ali psss to nikom ne pricaj  :-X

uzina 2 whey mleveni badem griz u sojinom mleku par bobica ili visanja - ako nisam jeo taj dan fruktoze

vecera oslic + kus kus

Naravno sve ovo mora da se potrosi pa se prepodne udarilo sa bracom na sipkama propadanja , zgibovi i sklekovi (znam znam kenjao sam po toj kaliestetici ali mora malo da se razbije monotonija), uostalom breakfast klub je u 6 ujutru - znaju braca,  gde i kada.
veceras su se morale noge u djimu, da ne reklamiram sada ali zna se koji je najmasivniji brend po tom pitanju kod nas.  Sada 48 sati recovery pa opet , nekada recovery trajao krace ali eto i mene pemzija sukurac uvati... pasce istezanje i mobility work sto bi rekli jutjuberi, sve neki zahebani izrazi. Kardio - vijaca  i surenje po box vreci ali to samo dok se ne prikenja sabajle da se pogura peristaltika.

edit
svaka cast momku koga si spomenuo na sportskim rezultatima, ali daj mi ga na samo 3 meseca da mu malo sredim isrhanu i pristup hrani. Taj bi bio ubica zmajeva...

« Poslednja izmena: Decembar 22, 2023, 11:47:53 posle podne Pirat »

Van mreže ljubogrk

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #10 poslato: Decembar 23, 2023, 12:20:00 pre podne »
lik je najboljo ultra maratonac na svetu, i radi mu veganska ishrana...
moras se pomiriti sa tim da neki ljudi biraju drugi put i  da njima to radi.
nije ovo komunizam, da postoji samo jedan put...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #11 poslato: Decembar 23, 2023, 07:38:14 pre podne »
au jbt sta ti ispoveza :) Dobro ok, evo pomirio sam se  :)

Van mreže bornagain2023

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #12 poslato: Decembar 23, 2023, 10:30:10 pre podne »
Hvala Pirat na svim ovim postovima i informacijama, samo sto suveganska ishrana i post su jedno te isto, osim subotom i nedeljom, jer samo tad sme riba tokom ovog post. .Uskrsnji je jos stroziji jer ima dosta dana na vodi, mnogo vise nego sad, gledam sa unosim razlicite hidrate, fan soje nisam bas, i uglavnom se ishrana sastoji od toga da jedva cekam da dodje vikend kako bih pojeo sto vise ribe  ;D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #13 poslato: Decembar 23, 2023, 11:44:36 pre podne »
jebe mi se iskreno i za jendno i drugo... :D Svoju naklonost prema religiji imas pravo i izbor da izrazavas u razlicitim stepenima dokle god ti je volja, od posta na ribi i zitu do toga da se zatvoris u katakombu i jedes bubasvabe i gmizavce ako te to cini srecnim, samo taj koncept ne treba mesati sa konceptom zdrave ishrane, jer nije...  Svaka promena ishrane i rezima moze da te dovede u startu do nirvane i ako ti to zanosi ljuljasku, palcevi gore, puna podrska :)

Van mreže bornagain2023

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Ishrana tokom posta
« Odgovor #14 poslato: Decembar 23, 2023, 08:10:41 posle podne »
Nebitno da li je zdravo ili ne, post cu uvek da odradim. Uglavnom sam hteo da vidim kako drugi ljudi kombinuju obroke cisto da ne bude monotono svaki dan, svakako je skrenuto sa teme, ali nije ni bitno