April 27, 2024, 03:13:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kako znati dal sam intolerantan na soju ?  (Pročitano 497 puta)

Van mreže Smart-Alex

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 421
  • X3M
Kako znati dal sam intolerantan na soju ?
« poslato: Januar 24, 2024, 07:45:48 posle podne »
Pozdrav svima,  :) :) :)

Evo nakon 5 godina pauze vracam se na treninge i sad se dvoumim oko kupovine proteina ?
Dakle nikada pre nisam kupovao mesavinu proteina soje i surutke (power protein biotech), iako sam godinama pio scitec whey professional i nikada nisam imao problema sa njim...
Danas sam za rucak jeo soju izdinstanu na vodi i luku...creva su mi se nadimala 3-4h ali nisam imao proliv niti neke bolove u stomaku,samo nadimanje i prdez haha  ;D ;D
Bas cudan rad creva,mleko mi ne smeta,whey ne smeta....al od sira i soje se nadimam par sati i sve prodje...
Slabiji sam sa lovom pa bih uzeo iz ogistre ovaj power od 4kg ....dal uzimati njega ili ostati na wheju ?  :)

Koji su sigurni simptomi intolerancije na soju

Shut the f*ck up and squat

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Kako znati dal sam intolerantan na soju ?
« Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2024, 07:54:18 posle podne »
ako ti na to nadimanje stolica bude lepljiva/lepljivija ili generalno losije svarena, da ti se menja nesto kod odlaska na wc itd, onda je to siguran znak, naravno uvek mozes proveriti preko onih testova... E sada to su sve stepeni tolerancije, generealno ti mozes da budes ok sa jednim , dva ili tri obroka nedeljno necega,  a da ti cetvrti bilo koje hrane koju ne tolerises napravi papazjaniju koja ce da traje jer nanese akumuliranu stetu na makrobiotiku. Soja jeste poznat alergen, tako da trebalo bi je zaobici definitivno u tim kolicinama. Taj proteinski lanac soje je sranje btw... ALI ako si veliki ljubitelj soje ili zivotinja pa hoces da budes vegan, uvek mozes probati da problem resis dodatnim unosenjem enzima. Licno nisam za to da se to roka tako konstantno, jer ti preparati sadrze sirok spektar enzima, nekih mozda i koje dobro lucis, ali svremena na vreme ili periodicno ok...