General Bodybuilding Discussion > Steroidi

Previsok Holesterol

(1/7) > >>

Triaste:
Pozdrav momci imam 20 god u treningu sam vec 3 godine 85kg 193cm visok najvise sam imao 95 kg kad sam bio na prvoj kuri 10 nedelja sa 17/18 god Test E (500mg) Eq (ne sjecam se doze) i dianabol kickstart 4 nedelje 40mg. Imao sam zavidne rezultate PTC mi je bio 21 dan poslije poslednje boce clomid 4 nedelje. Nisam radio hormonsku sliku (Napusite me jer i treba koliki sam retard bio) osjecam se drugacije mnogo poslije kure odnosno PCT, nemam tu energiju koju sam imao kao nekad u teretani, umoran sam stalno, ucestala ankcioznost i panicni napadi (jedno vrijeme bilo bas katastrofa medjutim mnogo je bolje sad mislim da je to zbog psihe mada sam citao da mogu i hormoni tu uticati) libido onako isto prije i poslije kure nije ni nizak ni visok ali se ne osjecam toliko jako kao prije. Pao sam na 85 kila sto zbog povreda (pa nisam mogao da treniram) slabo sam gledao ishranu, veliki stres zbog situacija iz zivota mada i sada izgledam dobro samo logicno ne i kada sam bio na kuri sa 95kg a i snaga mi je mnogo mnogo opala ne mogu da napredujem u teretani bas sam stagnirao

Elem sto vam pisem jesu moji nalazi koji su katastrofalni pogotovo holesterol. Prvi put kad sam ga vadio bilo je tokom kure i iznosilo je skoro 13 ukupni. Visok HDL i LDL nalazi jetre poviseni. Bio sam kod hepatologa dao mi da pijem biostatin i sveo sam holesterol na 9 (HDL se mnogo smanjio LDL malo u odnosu na prve nalaze). Prestao sam da pijem biostatin i krenuo neku alternativnu medicinu neke kapi sto nije pomoglo. Skoro sam vadio nalaze sve isto u vezi holesterola. Sto se tice nalaza jetre AST i ALT su mi bili nagrdjeni (AST 140 ALT 90) mada su sumnjali da je to do teretane jer sam radio Ultrazvuk jetre (komplet abdomen i stitna) kod najboljeg radiologa u regionu koji vidi ono sto se ne vidi kaze sve je u redu, pitao me je jesam li ikad bio na kuri, od straha rekao da nisam jos mi keva bila tu koja nije nista znala inace bih rekao istinu opet kod hepatologa dali mi kutiju livorex forte da popijem. Batalio alkohol skroz, cigare poveo racuna o ishrani malo i sad poslednji nalazi jetre su mi u normali (mada nisam trenirao 20 dana pa ne znam ima li to kakve veze). Rekli su mi da batalim kreatin dok ne zalijecim jetru sad sam opet krenuo da pijem (ne znam je li mi pametno). Isao sam kod najboljeg kardiologa na ultrazvuk srca sve je super odlicno dao mi SaveOil kapsule od divljih rakcica sa Antarktike da pijem valjda za holesterol nije pomoglo pa sam batalio i to (ne znam je li mi pametno to). Radio sam Hormone stitaste (Doktor rekao da je sve u redu) Visok Hemoglobin moram da dajem krv. Uglavnom bas zelim da rijesim ove probleme da se vrati na staro ako moze jer me brine bas ubija me psihicki porodica mi ima predispoziciju za visok holesterol kao i za oboljenja srca, mladi su mi umrli od srca. Batalio sam secer skroz, postim 16 sati dnevno, trudim se maksimalno zdravu hranu da jedem (student sam u menzi se hranim) tako da pare i volja su mi najmanji problem samo da rijesim ovo da sam miran jer je stanje vec godinu dana ovako. Svaki savjet ce mi dobro doci zelim da cujem vase utiske i rijesenje ove situacije. Hvala vam puno!

Pirat:
Radovane crni Radovane, pre svega nemoj da lazes docu jer onda doca ne moze da te leci ni da te uputi dalje u pravcu lecenja. Jedan od glavnih nuspojava zloupotrebe lekova je povisen holesterol. Ako su ti u familiji svi krepali od cuke, tu onda nije neko mozganje da ce ti se zacepiti neki krvni sud u nekom trenutku. Tako isto nema ni tu neke polemike oko lecenja, steroide zaboravi da postoje, a ako se slika ne popravi moras opet kod doce da ti da ti verovatno prepise statine i ostale lekove za skidanje holesterola, inace ce biti srcka u mladog pevca :) Naravno ovde niko nije doktor tako da su ti ove informacije cisto informativne prirode, ali generalno prati stanje pa kod doce... Do tada zivi zdrav zivot i treniraj redovno, hrani se cisto, sta drugo reci...

Triaste:
Sve si brate u pravu stoji to nema sta. Bas iz tog razloga moram da rijesavam to jebiga zajebao sam svako nedje neku gresku napravi bitno da je na vrijeme. Sto se tice doca pa i ne vjerujem im puno daju ti statin cisto da te skinu znam isao sam vec kod doce specijaliste prepisao 5-6 ljekove statine sta ja znam otrsio me za 5-6 min koji i nije nesto u dobrom glasu zakazuje ultrazvuke preglede po 6 mjeseci unaprijed da bi zavrsio sebi u privatnoj a o sto se tice znanja doktorica bolnice i nije nesto zadovoljna ali partijski zaposljen sve sam ti rekao nerealno mi je malo da se rokam statinima sa 20 god jeste visok holesterol ali smatram da jos da kazem nije hronicno postalo jer sam uspio sa 13 svesti na 9. Citao sam nesto o Omega 3 8-9 doza dnevno sta mislis o tome? Hvala ti na odgovoru

Edit: Planirao sam u BG da odem kod specijaliste nekog sto sam nasao oticu da zakazem a do tada da probam sve sto mogu probati eventualno vase utiske i neke savjete sta izbjegavati sta od suplemenata uzimati itd kako se hraniti a treniram, moze li biti da su mi nalazi jetre toliko bili uvecani od treninga pa su se smanjili ili je nesto drugo? Ako su mi sad nalazi jetre okej trebam li bataliti trening i suplemente sto pijem ili nastaviti itd..

Pirat:
brate ako si nasvirao holesterol i ako su ti prepisani statini, pij to i ne sernjaj, jer mozes doziveti srcku ili mozdani udar kroz par godina...  unisiti srce itd... a mozda i ranije jer porodicna anamneza je jako bitna kod tih pizdarija i to te prvo pitaju, iskreno ako si to znao nije trebalo ni da pomirises ikada aas... ajde lagano, kao sto rekoh cista ishrana i doziran trening koji ti ne drka kortizol, i terapija doktora...

Triaste:
Brate jedan doktor kaze da pijem drugi da ne pijem vise mi govore da ne pijem statini bi iovako labilnu jetru jos vise opteretili strah me da je opteretim opet da mi se sjebu nalazi skroz (otac mi je imao cirozu jetre ne od alkohola vec od koka-kole pa su mi statini bas ono poslednje rijesenje ako nista ne upali) jos sam mlad nisam u srednje godine pa da sam prinudjen da pijem tako da ne zelim sto se tice cuke napisao sam u postu isao sam kod najboljeg kardiologa ultrazvuk sve cisto rekao 10 god minimum sam miran nevezano za holesterol ali ga moram smanjiti nista strasno toliko sad da zivot zavisi. Od triglicerida se srcke prave i ostale pizdarije a taj nalaz mi je i vise nego dobar. Kao sto sam kazes nisi doktor oticu kod provjerenog pa vidjeti sta on kaze bice amin i to je to. Sto se tice porodicnih nasledstva niko nije u direktnoj porodicnoj liniji (Cale, djedovi, keva, babe) njima je srce bilo celicno vec sa caletove strane umirali su u 50tima od srca dva strica rodjena braca moga djeda djed mi od toga umro u 86god opet nije da nema rizika ali niko u toj direktnoj liniji nije stradao od toga. Imam sa svake strane predispoziciju za visok holesterol mozda je ovo problem bio i prije steroida a nisam znao za to i saznao tek u toku kure a anabolici jos vise nabili holesterol. Opet kazem jebiga klinac sam bio nafuran na tu pricu htio sve i odmah a nisam shvatio tada posledicu i tezinu mojih postupaka nije izgovor znam ali opet odazvao sam se pameti pa stao sa time nisam nastavio niti planiram, samo prirodno i to je to uglavnom tebi hvala na odgovoru i savjetima  :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju