Jun 03, 2024, 01:54:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.161 poruka u 18.753 tema - 20.952 članova - Poslednji član: fwslinkdof
X3MShop banner

Autor Tema: Prirodni maximum  (Pročitano 421 puta)

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Prirodni maximum
« poslato: Maj 21, 2024, 02:50:00 posle podne »
Pozdrav već dva meseca na kosom bendžu sa šipkom stagniram na težini od 100kg uradim nekih pet ponavljanja u prvoj radnoj seriji i posle u drugoj seriji i trećoj moram da smanjim težinu da bih mogao da izvučem makar 5-6 ponavljanja ista vežba sa tegovima mi bolje ide ali u teretani nema većih tegova od 40kg pa je moje pitanje da li je to moj genetski limit za tu vežbu i kako mogu eventualno da znam koliki je moj limit za kompleksne vežbe kao što su čučanj bendž itd.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.558
Odg: Prirodni maximum
« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2024, 04:24:35 posle podne »
zasto bi se opterecivao time ali ajde... To je verovatno tvoj ne limit vec plato posle koga bi teze isao i probijao vrednost, sada ce tu da me naskoce neki "naturalci" ali generalno , do 130 kg (i to je mnogo) bench press je limit vecine ljudi bez upotrebe anabolika... U domenu bb - a ako ne mozes i sa 90 kg potiskom da gradis pecs-e neces moci ni sa 190. Misic jednostavno nece nakon nekih tezina odreagovati "vise" bez sintetike da je to tako svi bi bili Ronnie Coleman.

E sada sto se tice snage, mozes probijati plato da taj potisak povecas, ali to opet podrazumeva pl trening, dosta kalorija, dosta keceva itd sto opet kod mnogih rezultira drugacijim izgledom (manje estetskim - veci bf) i takav pristup ne prija svakome pogotovo svim godisnjim opsezima. Pre ces doci do povrede nego do tih nekih 120-30 kg

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Prirodni maximum
« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2024, 10:02:48 posle podne »
Ok hvala