April 23, 2024, 08:37:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: What is the Muscle-Mind Connection?  (Pročitano 2916 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
What is the Muscle-Mind Connection?
« poslato: Februar 07, 2007, 06:52:10 posle podne »
What is the Muscle-Mind Connection?

Veza um-misic znaci fokusiranje sve vase paznje na specifican misic koji zelite izgraditi, u bilo kojoj vjezbi koju radite, a sve u cilju da maksimizirate rast tog misica.

Na primjer, Milos je u svom Fit-show videu o treningu grudi demonstrirao kako raditi bench press i pri tom paznju usresrediti na pectoralse u toku vjezbe - radje nego li da se ona prebaci na tricepse, deltoide ili druge misicne grupe koje ucestvuju u pokretanju dvorucnog tega.
U sustini kada radite ovu vjezbu i zelite da fokus bude na pectoralsima, ovaj pokret postaje slican razvlacenju bucicama - izuzev fiksnog polozaja vasih saka na sipci.

Fokus na odredjeni misic omogucava da minimalno ukljucite druge misicne partije u toku vjezbe. Tako kod bench-presa mozete se fokusirati na pectoralse, tricepse ili deltoide vodeci racuna o pokretu (koji determinise tehniku) koji je potreban da bi se ovo postiglo.

Time sto ce te biti potpuno svjestni koji misic zelite aktivirati tokom odredjenog pokreta (da budete u mogucnosti da osjetite da se misic kontrahuje, pomjera, isteze dok se fokusirate na njega tokom vjezbe) mozete prilagoditi tehniku i pogodili misic sa odgovarajucom kontrakcijom, pokretom i istezanjem misica kako bi postigli njegov rast. To je veza um-misic.

Filozofski posmatrano, veza um-misic je svijest o tome sto zelite postici u bodybuildingu (izgraditi odredjeni misic) i na taj nacin koristiti specificnu tehniku kako bi postigli cilj - a pri tom odbaciti beskorisne pokrete i tehnike koje ne idu ka ostvarenju vasih specificnih ciljeva. Stoga prilikom bench-pressa drzite svoja ledja pravo, ne u luku, jer je cilj izgraditi pectoraise a ne koristiti druge misice kako bi podigli teret. Fokus je na izgradnji misica, a ne na podizanju tereta.

Jednostavno receno: Veza um-misic je tehnika gdje bilo koju vjezbu pretvarate u izolacioni pokret kako bi ste pogodili misic koji zelite da raste.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: What is the Muscle-Mind Connection?
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2007, 07:05:42 posle podne »
BRAVENDOOOOOOOOOOOOOOO

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: What is the Muscle-Mind Connection?
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2007, 07:14:50 posle podne »
Tnx Vlad!

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: What is the Muscle-Mind Connection?
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2007, 08:13:12 posle podne »
Odlicno Vladar!
Inace dok nisam odgledao ovaj Milosev video nisam ni znao pravilno da vezbam grudi,tek posle odgledanog snimka prvi put u zivotu sam osetio da sam dobro odradio trening grudi.Znaci svo vreme sam pogresno radio bench i ostale vezbe i time su mi grudi dosta zaostale za celim telim kao i Vladi(Gligoru)Jbg!Ali zahvaljujuci Milosu grudi su mi brzo pocele da napreduju!

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Odg: What is the Muscle-Mind Connection?
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2007, 10:29:31 posle podne »
Evo uz to jedan video kako se rade noge i prsa sa nekih 80-100 kg maximalno sa muscle-mind connection...

http://www.youtube.com/watch?v=IxozJqv2cdw&NR

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Odg: What is the Muscle-Mind Connection?
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2007, 11:41:49 posle podne »
joooooj, koj preporod, trebalo mi je dugo vremena da postignem vezu, sad maltene bez tezine mogu da odradim biceps i da dobijem upalu...naravno, samo ako nisam trenirao duze....

takodje, mogu biceps da odradim sa 4 kila, jedno 12 ponavljaja, a da me biceps ogodi u srz, toliko mi se stegne, skoro pocnem da placem :)

isto sa tricepsom...
malo me muce grudi...

ledja isto super...

samo sto ljudi to ne razumeju....

bez mind muscle konekcije nema ozbiljnog napretka !