April 26, 2024, 09:29:54 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Getting Ripped by Trevor Smith  (Pročitano 6534 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Getting Ripped by Trevor Smith
« poslato: Decembar 21, 2006, 06:00:57 posle podne »
Getting Ripped by Trevor Smith

Koliko puta ste vidjeli apsolutno monstere u teretani koji postanu potpuno neprepoznatljivi kada odrade dijetu za takmicenje? Victor Richards je neko ko prvi pada na pamet jer je bio najveci covjek na planeti u van-sezoni (sjetite se njegovih slika sa FIBO 1994!) a postao je jedan potpuno prosjecan bodybuilder kada se izreze. Zbog cega se to desava?
Vjerujem da postoji veliki broj razloga (naravno kao sto je i nedostatak naturalnog treninga koji ce izgraditi dobru bazu, sto ne mislim da je slucaj sa Victorom). Znati koje farmaceutske komponente uzeti je bitan faktor kao i stari dobri teski rad i posvecenost, i vjerovatno najvazniji faktor a to je ici polako.
Mislim da vecina ljudi upravo grijesi kod ovog zadnjeg. Na sebi sam takodje probao neke stvari koje cu vas posavjetovait da ne radite!

1. Previse dijete. To je onaj trenutak kada postanete zaposjednuti sa gubitkom masti i kada stvari ne idu nacinom koji ste planirali, i tada cinite gresku i stvari mjenjate isuvise drasticno i brzo.

2. Previse aerobnih aktivnosti. Ovo je ubica vasih misica kao nista drugo, pogotovo ako ste krupan covjek. Predlazem ne vise od 45 minuta do jednog sata kardia dnevno. Bilo sto manje ce usporiti proces, a bilo sta vise ce natjerati tijelo da udje u mod opstanka i pokusati ce da zadrzi masne zalihe kao ispomoc i umjesto toga sagorijevati misice.

3. Previse ugljenih-hidrata. Licno ne reagujem dobro na UH, jer me vrlo brzo ucine debelim i nateknem od njih kao jebena krava. To naravno ne znaci da ih ne volim do smrti kao i vecina drugih ljudi, ali kada se zeli paziti na tjelesne masti oni se moraju drzati pod kontrolom. Predlazem ne vise od 150 gr UH ako imate brz metabolizam ili 50gr UH ako imate metabolizam kornjace.

4. Isuvise malo proteina. Kadgod sasjecete unos UH, vase tijelo ce traziti druge izvore energije koje bi iskoristio, uvijek pocinjuci sa onim sto je najdostupnije, kao sto su proteini, a to je drugi naziv za vase tesko stecene misice. Da bi ste ovo sprijecili morate biti sigurni da kompezujete smanjen unos UH sa pojacanim unosom proteina. Predlazem 600-800gr dnevno ili vise u zavisnosti od tezine.

5. Isuvise malo masti. Da se suocimo sa tim, potrebne su vam masti da bi ste spalili masti. Tijelo zeli da zna da ne izbacuje vitalne i potrebne zalihe masti a da pri tom se dobar iznos ne unosi na dnevnoj osnovi. S obzirom da drzite UH vrlo nisko, mozete i morate imati veci unos masti. Takodje ovo opet dosta varira ali za vecinu 100gr dnevno je dobar izbor, a nekima je potrebno i malo vise.

6. Prekomjerna upotreba termogenih sastojaka. D.N.P. je posljednji adut u trci da se postigne odrani izgled. Povecava vas BMR za 50%. Problem je taj sto se moze izgoreti dosta misica tokom tog procesa, a i da se naravno mozete skuvati do smrti. Upravo istrazujem D.N.P. tako da cu se uzdrzati od nekih dubljih komentara dok ne zavrsim svoje istrazivanje. Otprilike to sto se preporucuje kao nesto sto treba slijediti mi govori da se ne ide preko 6 miligrama po kg tezine, a ja bih jos radje predlozio manje od toga. Takodje bih ga uzimao po semi dva dana uzimanja/dva dana pauze sa takodje nedjeljom koristenja sa nedjeljom pauze kako bi se maksimizovala sigurnost koriscenja. Budite pazljivi odakle ga uzimate i odradite dobro istrazivanje o njemu. Ian Harrison ce vam potvrditi da je uspio da sagori 12 kg cistih misica sa njim koristeci ga u posljednje tri nedjelje prije ASC '97. Cak bih izbjegao njegovo koriscenje u duzim vremenskim periodima i umjesto njega uzeo clenbuterol i T3. Ovo su dvije sjajne supstance koje su i relativno bezbjedne ako se ne koriste u velikim dozama. Sto se tice clena ima vise teorija kako ga koristiti, ali vecina ljudi koje srecem koristi dnevne doze od 40-80mcg. Sa T3 ne bih savjetovao da se ide preko 150mcg dnevno u toku vase dijete i ne ici sa njim duze od 6 nedjelja na ovaj nacin. Takodje i pored ovih doza bih isao sa varijantom pet dana koristenja i potom dva dana pauze.

7. GH. Ovo ce pospjesiti sagorijevanje masti i do 20%, a u nekim slucajevima i pomoci da zadrzite vasu misicnu masu. Za dijetu doze izmedju 2 i 4IU se cine najboljima jer veca kolicina GH bi rezultirala zadrzavanjem vode. Ponovo bih koristio sistem od 5 dana uzimanja i dva dana pauze, iako u nekim slucajevima njegovo uzimanje bez pauze daje odlicne rezultate.

8. Anabolici. Naravno, dugoaktivni androgeni se ne mogu koristiti kao sto ne moze ni Deca zbog svojih svojstava zadrzavanja vode. Ljekovi koji dobro rade u toku dijete su Anadrol, Test Proprionate, Anavar, Winstrol, Primbolan, Parabolan i Masteron.

9.Trening. Veliki broj ljudi osjeca da se njihov trening mora promjeniti u toku priprema za takmicenje, za mene licno to nema nikakvog smisla. Ukoliko trenirate tesko i intezivno, kao sto bi ste trebali, potrebno je da tako nastavite i u toku priprema. Ne govorim da ne treba da budete oprezni, jer vi to svakako morate kad vasi nivoi masti pocnu padati i ne zelite povredu, ali trenirati punim intezitetom ce svakako doprinijeti da na takmicenje izadjete puni i veliki koliko je god to moguce. Da li je neko gledao "Battle for the Olympia 98" dvd? Kevin Levrone je covjek koji najzesce trenira na tom dvd-u, koristi tezine koju vecina bodybuildera ne koristi ni u van sezoni, a ipak samo 10 dana pred takmicenje. Tri ponavljanja sa 227kg na bech pressi i 207 na kosom presu u 4-6 ponavljanja!!! I to sve posto je pokidao pectoralise!! Ja skidam sesir tebi Kevine jer si zaista najjaci Pro iako smo bombardovani sa pricama o snazi Kovacsa i Cormeira. E sad kad bi nam Kevin dao makar 10 mjeseci takvog rada mi bismo sigurno gledali zivotinju od 120kg koja bi rusila sve redom.

10. Odmor i oporavak.  Da, vi zelite da ubrzate svoj metabolizam, ali ako ne obezbjedite svom tijelu adekvatan odmor i oporavak slobodno mozete sjesti i gledati kako vam misici nestaju. Trenirati vise sati dnevno u teretani i radeci kardio sa 1500-2000kcal dijetom a pri tom koristiti D.N.P, GH, Cytomel i Clenbuterol je samo dozivanje propasti!

Na kraju za sve vas koji tek treba da izadjete na takmicenje i da odradite svoju prvu dijetu, savjet: Postavite datum nekog virtuelnog takmicenja i prodjite kroz citavu fazu pred takmicenje. Pratio bih sve ove ranije navedene savjete samo sto bih napravio sljedecu izmjenu: Malo bih pretjerao sa dijetom. Imaju dva razloga za to. Nekada je potrebno da se pretjera sa dijetom da bi se tijelo ocistilo od onih masti koje su tu vec godinama (pogotovo ako ste vise godina trenirali "prirodno", izgradjivali svoje tijelo i hranili se kako bi bili sto veci). A drugi razlog je taj da nakon ostre predtakmicarske dijete, vase tijelo ce poletjeti kao raketa i tako nabaciti ogromnu kolicinu nove, ciste i kvalitetne misicne mase, takodje ce te biti u boljoj formi cak ako budete u vanzsezoni imali najvise kilograma ikada. Ako se sjecate kada je Paul Dillet izasao na svoje prvo prvenstvo Sjeverne Amerike, u van sezoni je tezio 134kg i spustio se na 109kg i izgledao vrlo neimpresivno. Ipak naredne godine se pojavio sa 10kg vise i tvrd kao stijena. Mnogo od ovog ima veze sa tim da se prvi put "skidao" sa ogromne vansezonske tezine. On je jednostavno morao da zrtvuje veliku kolicinu misicne mase kako bi se po prvi put rijesio odredjenih masnih naslaga. Ali naredne godine njegovo tijelo je vec bilo pripremljeno i manje masno tako da je uspio da se takmici i veci i isjeceniji.
Takodje kao pravilo bih vam skrenuo paznju da imate strpljenja da krenete rano i da idete sporo. Ovo ce omoguciti ujednaceno sagorijevanje masnog tkiva i pri tom vam omoguciti da sacuvate misicnu masu.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #1 poslato: Decembar 21, 2006, 06:47:34 posle podne »
OVO JE STVARNO SJAJNO STARI..

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #2 poslato: Decembar 21, 2006, 10:00:17 posle podne »
Prica je malo starija, ali vjerujem da ima zanimljivih stvari..
Takodje nisam ranije ovaj text priredjivao jer je u cijeloj prici pomenut D.N.P. ali zahvaljujuci textu na nasem forumu ljudi kojima taj dio nije bio poznat mogu da shvate u potpunosti sve o cemu govori Trevor...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,3069.0.html
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #3 poslato: Decembar 21, 2006, 10:21:31 posle podne »
Jos jedan extra text..bravo Vladar
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #4 poslato: Decembar 21, 2006, 10:35:44 posle podne »
8. Anabolici. Naravno, dugoaktivni androgeni se ne mogu koristiti kao sto ne moze ni Deca zbog svojih svojstava zadrzavanja vode. Ljekovi koji dobro rade u toku dijete su Anadrol, Test Proprionate, Anavar, Winstrol, Primbolan, Parabolan i Masteron.

Evo,jedino se sa ovim boldanim ne slazem...ostalo je extra
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #5 poslato: Decembar 21, 2006, 10:55:15 posle podne »
Bravo Sasa!

Primjetio sam taj lijek i znam da ga je i Pedja kritikovao, tj njegovu ucinkovitost i novac koji je potrebno izdvojiti za njega... Ovaj text je po mojoj procijeni Trevor napisao prije minimum 5-7 godina tako da mozda i odtud taj neki njegov propust, ako ga mozemo tako nazvati.

U svakom slucaju volio bih da i ubuduce i Ti i drugi iskusniji clanovi skrecu paznju na ono sto ne vide kao ispravno u textovima koje prenosim jer je i moj cilj da to zajedno pogledamo i izmjenimo misljenja...Nekad cu prirediti i nesto sa cime se uopste ne slazem, a sve da bi se sto vise tema pokrenulo i da bi sve oblasti bile pokrivene na pravi nacin...

;-)
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2006, 10:57:49 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #6 poslato: Decembar 21, 2006, 11:06:33 posle podne »
Vazda spremni za saradnju :wink:

A sto se tice anadrola,on je relativno jeftin...problem je sto od jetre pravi sir,od koze kratere,a od misica vodene balone :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #7 poslato: Decembar 21, 2006, 11:27:28 posle podne »
kao u uvijek vladar super info,
bravo stari ti si broj 1
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #8 poslato: Decembar 23, 2006, 03:04:40 posle podne »
odlican text,nego kad pomenu vic richardsa,kakva li je njegova dijeta kad je dnevno jeo i do 3kg pirinca,da 3kg,par kila belog mesa  i nezna se koliko belanaca.a imam i onaj dvd bitka 98,muscle mashine kevin je stvarno nenormalan par nedelja pred takmicenje on trpa na benc kako sam ja brojao,piramida 100-145-185-kg i to uradi osmice,pa onda 225,6-ticu,pa dodao je jos bar po 5kg sa strane i uradio trojku.pa prelazi na kosi gde cepa sa 200.ludo.....

Van mreže Do_Or_Die

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #9 poslato: Februar 17, 2007, 08:40:34 posle podne »
Jako informativan clanak, hvala vladar i ostali... Pitanje- koliko je dovoljno vremena da odvojis za dijetu ako si izmedju 15-17 procenata tjelesne masnoce...
-Team Goodrum-
        "VVV"

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2007, 10:01:52 posle podne »
Reci cu ti sta sam negdje procitao, a takmicari mogu da prokomentarisu i da me isprave...

Preporuka je otprilike ... koliko imas BF vise nego sto planiras da izadjes na takmicenje toliko nedjelja treba da traju pripreme, znaci na pr.... BF 15%, hoces da izadjes na takmicenje sa 3% treba ti 12 nedjelja...Tj skidas 1% nedjeljno... Ovo je bilo napisano u kontekstu toga da ni Pro bb nebi trebali da idu preko tih 15% u vansezoni, znaci prica je bila o PRO cirkuitu i navodnim kolicinama BF koji oni imaju na sebi na dan takmicenja.

Mislim da forma ovih momaka koji izlaze na takmicenje mnogo slozenija od tog pukog mjerenja BF, ali eto neke cifre da nabacim, a kolege takmicari mi nece zamjeriti sto izlazim sa ovom pricom iako zaista o pripremama za takmicenje znam koliko i prosjecni posjetitelj foruma i citatelj BB literature, pa neka me slobodno isprave i prokomentarisu gore navedenu informaciju koju sam prenio...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2007, 06:26:18 pre podne »
Reci cu ti sta sam negdje procitao, a takmicari mogu da prokomentarisu i da me isprave...

Preporuka je otprilike ... koliko imas BF vise nego sto planiras da izadjes na takmicenje toliko nedjelja treba da traju pripreme, znaci na pr.... BF 15%, hoces da izadjes na takmicenje sa 3% treba ti 12 nedjelja...Tj skidas 1% nedjeljno... Ovo je bilo napisano u kontekstu toga da ni Pro bb nebi trebali da idu preko tih 15% u vansezoni, znaci prica je bila o PRO cirkuitu i navodnim kolicinama BF koji oni imaju na sebi na dan takmicenja.

Mislim da forma ovih momaka koji izlaze na takmicenje mnogo slozenija od tog pukog mjerenja BF, ali eto neke cifre da nabacim, a kolege takmicari mi nece zamjeriti sto izlazim sa ovom pricom iako zaista o pripremama za takmicenje znam koliko i prosjecni posjetitelj foruma i citatelj BB literature, pa neka me slobodno isprave i prokomentarisu gore navedenu informaciju koju sam prenio...
..

tacno tako...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Getting Ripped by Trevor Smith
« Odgovor #12 poslato: Februar 22, 2007, 06:26:48 pre podne »
odlican text,nego kad pomenu vic richardsa,kakva li je njegova dijeta kad je dnevno jeo i do 3kg pirinca,da 3kg,par kila belog mesa  i nezna se koliko belanaca.a imam i onaj dvd bitka 98,muscle mashine kevin je stvarno nenormalan par nedelja pred takmicenje on trpa na benc kako sam ja brojao,piramida 100-145-185-kg i to uradi osmice,pa onda 225,6-ticu,pa dodao je jos bar po 5kg sa strane i uradio trojku.pa prelazi na kosi gde cepa sa 200.ludo.....
..

i jos samo da si skontao da je to tako samo radi tog snimanja i filma...