April 29, 2024, 12:20:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: INTRODUCTION  (Pročitano 9714 puta)

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
INTRODUCTION
« poslato: Mart 09, 2007, 02:03:01 posle podne »
Ja sam nov na ovom forumu, u smislu da sam se sinoc registrovao. Vec dugo kupim informacije sa ovog foruma i mogu vam reci da nigde nisam toliko naucio kao ovde. Prvenstveno mislim na trening, ishranu, suplemente i AAS  (nisam slucajno ovim redom naveo).
Poceo sam da vezbam pre 9 meseci, i tada sam bio visok 183cm , tezak 61kg(Izraziti ektomorf)  :?. Sada sam mozda malo visi, tezak sam oko 73kg. Napretkom sam i vise nego zadovoljan, s' ozirom da nisam redovno vezbao i da se nisam hranio kako treba.
    U avgustu punim 20 god. i nameravam jos neko vreme da budem natural. Sta to u stvari znaci? Ljudi nista vise nije natural. Kljukamo se lekovima svakodnevno,konzervansima,ortofosfornom kiselinom, bojama, emulgatorima...Kada kazem neko vreme mislim na jos min. 2 god.
Smatram da jos nisam iskoristio sve svoje prirodne resurse, s obzirom da se hranim "srpskom" kuhinjom, a od suplemenata sam koristio samo kreatin i nesto hiper mass-a. Nisam cak uzimao ni whey a ni blagodatni  L-glutamin. A zasto? Pa nisam imao novca za to,sto je po svima iz mog okruzenja bacanje para... Sada kad mogu sebi da priustim kg wheya nedeljno , kreatin... a uskoro cu uzeti i glutamin, sto je minimum za napredovanje uz dobru ishranu, nemam nameru da koristim AAS,bar jos "neko vreme" :) :).
Ali zato redovno ucim o njima i o svemu sto ide uz njih. I sve dok ne budem imao 100kg proteina i 10kg glutamina u kuci necu razmisljati o ciklusu.
Ove godine sam upisao medicinu u Kragujevcu, a pre toga zavrsio medicinsku u Valjevu (opsti smer), i iznenadjen sam znanjem Pedje i ostalih u oblasti endokrinologije,biohemije, fiziolonije,pa i anatomije, tako da ste svi u mojim ocima veoma obrazovani, a sa takvim ljudima volim da pricam.
1. Prva stvar koja me je dodatno zainteresovala je da odredjeni steroidi (dianabol,andriol...), izazivaju poprilicnu retenciju vode u telu i zbog toga mogu da budu veoma neprijatni,pre svega mislim na hipertenziju,pa i na akne koje proizilaze iz svega. To po meni ne treba da predstavlja problem kada znamo za diuretike (npr. Lasix,Yurinex---dva ista leka), koji su veoma bezbedni,sto dokazuje njihova ogromna primena u medicini. Dodje baba, otekle noge, odmah Lasix. Dodje baba,visok pritisak, evo ti Lasix...
Interesuje me da li se oni koriste u bodybuilding-u, i ukoliko bi se  pomocu njih izbacila voda za vreme ciklusa, koliko bi trebalo da se opet nakupi?
2. Druga stvar je u vezi ubrizgavanja AAS. Svuda se pominje ubrizgavanje u m. gluteus ( i.m. ), a veoma slabo sub kutano ubrizgavanje. Iako se u bolnici vecina hormona daje S.K. Uzmite insulin,glukagon,adrenalin (koji se ubrizgava svuda ali i pod kozu). Zasto se onda potencira muskularno uzimanje,kada su koncentracije u krvi posle oba nacina priblizne. Jedino sto je hormonu potrebno malo vise vremena da dospe do krvi iz misica nego iz potkoznog tkiva. Razlika je nekoliko minuta.

I jos jedna vazna stvar. Kada amateru pomenete AAS on odmah ko iz topa kaze: " Cuvaj jetru". Pa da je jetra toliko "kilava", ni vi, ni ja ,ni moja baba ne bi bili tu gde smo sada. Bilo bi 2 litra piva i dovidjenja. Jetra je veoma izdrzljiv,sposoban i jak organ dabi bi se tako lako ostetila.
Pa narkomani,alkoholicari i mnogi drugi, godinama se truju mnogo jacim toksinima i u vecim kontentracijama pa "zive" :lol: :lol: :lol:
Mnogo vaznija stvar  je hormonalni status. O njemu ste vec dosta pisali, tako da bi i glup shvatio. Ali uvek moze vise da se uci.


Sta vi mislite o ovome?
I da potrudicu se da se slikam uskoro i da postavim slike.
POZDRAV  SVIMA!!!



Be yourself no matter what they say.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2007, 02:31:12 posle podne »
ja mislim da ces ti biti dobar hemicar :) ... brate ako ces da uzimass steroide uzimaj ih ...to je na tebi...ne moras da postavljas ovakve postove u kojima  vecim delom teksta (ko da) pravdas i podstrekujes sebe i druge na uzimanje steroida...tipa pa narkomani, alkoholicari ovo ono ..-brate ko jebe njih ..."nista vise nije natural" "jetra je izdrzljiv sposoban organ..."-tvoje zdravlje je u tvojim rukama, svaka kura je rizicna, ako se odlucis, kad se odlucis da zapocness kuru , kad dobijes sva potrebna znanja ti postavi ovde lepo ciklus- koliko cega kad i sta i slike ampula, tableta ..sta vec pa nek drugi prokomentarisu, kao i tvoje slike...
drugo nemoj biti brz, ja iskreno mislim da ti saovom kilazom i visinom mozes i dalje , da nije lose da sacekas i visse od te dve godine da isprobas visse nacina vezbanja, suplementacije ishrane...i onda pocnes kad si siguran da ne mozes visse da razmisljas o steroidima :wink:

poz   

i dobrodosao na forum :D

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2007, 02:57:04 posle podne »
Ja ni u jednom trenutku nisam hrabrio sebe, a taman posla druge. Ja sam samo ukazao na to da ljudi mnogo pricaju o jetri, a ne razmisljaju o svojim hormonima. To sam naveo u predhodnom postu. Kada kazem ljudi ne mislim na bodibildere. Skoro svi ljudi koje sam upoznao u teretani a uzimali su AAS, samo govore o tkzv. zastiti za jetru, a ne znaju nista o hormonima. Drugo, ukoliko se jetra osteti usled raznih oboljenja ona ce se uglavnom regenerisati, jer je ona  organ sa visokim stepenom regeneracije. A  namerno sam naveo normonalni status jer je on veoma vazan. I upravo sam tom recenicom upozorio onoga ko cita a ne zna puno o AAS, a taman posla da ja nekoga potsticem kao sto si ti rekao. Lose si ti protumacio moj tekst.

Ali ono sto je najvaznije ti nisi odgovorio na moja pitanja, mozda zato sto ih nisi razumeo?
Be yourself no matter what they say.

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2007, 03:01:12 posle podne »
I zaboravih. Kada sam govorio o jetri ja sam o njoj govorio cisto sa medicinskog aspekta.

Hvala za dobrodoslicu.
Be yourself no matter what they say.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2007, 03:14:25 posle podne »
1.Kad si pomenuo retenciju vode i AAS koji je izazivaju,pomenuo si d-bol i andriol...Verovatno si mislio na anadrol umesto andriola...
2.Lasix nije nimalo naivan lek i nikako se ne preporucije neiskusnima.Sto se tice upotrebe u BB,ona je dosta cesta.Oprezno sa ovim lekom!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2007, 03:27:25 posle podne »
od lasixa oce grcevi u stomaku,misicima...i to jaki grcevi da padnes i savijes se od bolova
al se nekad dobro jelo

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2007, 03:36:26 posle podne »
1.Kad si pomenuo retenciju vode i AAS koji je izazivaju,pomenuo si d-bol i andriol...Verovatno si mislio na anadrol umesto andriola...
2.Lasix nije nimalo naivan lek i nikako se ne preporucije neiskusnima.Sto se tice upotrebe u BB,ona je dosta cesta.Oprezno sa ovim lekom!!!


1. Mislio sam na anadrol (lapsus memorie).
2.Znam da nije naivan, i da cesto dovodi do dehidratacije zbog nestrucnog uzimanja (bolovi u stomaku,grcevi,facies abdominalis), kao sto je rekao vuksa.Ovakvi slucajevi se desavaju i u medicini,ali se saniraju rehidratacijom...



Be yourself no matter what they say.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2007, 04:40:24 posle podne »
Ja ni u jednom trenutku nisam hrabrio sebe, a taman posla druge. Ja sam samo ukazao na to da ljudi mnogo pricaju o jetri, a ne razmisljaju o svojim hormonima. To sam naveo u predhodnom postu. Kada kazem ljudi ne mislim na bodibildere. Skoro svi ljudi koje sam upoznao u teretani a uzimali su AAS, samo govore o tkzv. zastiti za jetru, a ne znaju nista o hormonima. Drugo, ukoliko se jetra osteti usled raznih oboljenja ona ce se uglavnom regenerisati, jer je ona  organ sa visokim stepenom regeneracije. A  namerno sam naveo normonalni status jer je on veoma vazan. I upravo sam tom recenicom upozorio onoga ko cita a ne zna puno o AAS, a taman posla da ja nekoga potsticem kao sto si ti rekao. Lose si ti protumacio moj tekst.

Ali ono sto je najvaznije ti nisi odgovorio na moja pitanja, mozda zato sto ih nisi razumeo?
imas p.m.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2007, 05:28:30 posle podne »
ok.znaci istraj u tome sto si naumio.zaista imas mali vezbacki staz,a sada si stekao neka predznanja o ishrani i treningu bodi bildera.mozes jos mnogo napredovati i bez upotrebe AAS,dobra ishrana i suplementacija mogu zaista mnogo.a kad se iskoriste svi prirodni potencijali u zavisnosti od ambicija AAS mogu pomoci.i pomenuo si tamo neku ogromnu kolicinu proteina,100kg.ok,znas da za dobre rezultate treba 3-4gr,proteina na kg tel.tezine,a vise od toga kad si na dijeti.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2007, 05:40:37 posle podne »
e sad ta kolicina proteina je kljuc da bi steroidi odradili svoj posao,a neki to ne shvataju,pa onda sta biva ,nista.da neduzim,od steroida kao i od svakog leka ako ih koristis razumno a ne kao neki neznam kako da ih nazovem mozes ocekivati njegove pozitivne efekte,ali uvek oprez.i sto se tice lasixa,yurinexa i ostalih diueritika,opasni lekovi koji mogu napraviti opasne disbalanse mikronutrijenata,u zavisnosti od ishrane ti disbalansi se mogu i tragicno zavrsiti.pozdrav,i istraj u redovno dobrojishranii tre

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #10 poslato: Mart 09, 2007, 09:07:01 posle podne »
Kume druze pa nisi valjda ozbiljno shvatio ovih 100kg proteina. To  sam "malo" hiperbolisao. Kao u narodnim pesmama :lol: :lol: :lol:

Tim preuvelicavanjem sam hteo da kazem koliko su u stvari vazni proteini i pravilna ishrana. Ovo za diuretike sam pitao cisto informativno...

Upravo sam dosao iz teretane. Posle treninga sam se raspravljao po obicaju dobrih 15 min. Pita mene jedan lik, koji me zna od ranije koliko dugo vezbam. Ja mu kazem manje od godinu dana. On meni: " Ih, sta si uzeo da uzmem i ja, secam se da si bio mnogo mrsav? "  Ja njemu kazem da mora da jede dobro, i da dopunjuje whey-om.... I pocnem ja da pricam, bla bla bla, i kazem da treba najmanje da uzima 3-4g proteina dnevno po kilogramu tel. tezine. Kad eto ti culi ostali i okupili se oko mene i poceli da dobacuju, da se smeju. Jedan kaze: '' Dal' si ti normalan, znas li ti kol'ko je to, 2g je i previse. Ja sam samo ucutao i rekao sebi da vise nikom nista ne govorim,jer mi se stalno dogadjaju neprijatnosti,  jer i oni koji nesto znaju oni samo cute, i onda ako neko prica logicno svi ga cudno posmatraju...

Ja ne znam dal' se to vama desava?

I mnogo mi je drago sto postoji ovaj forum, gde svi govore istim jezikom!!! :)
Be yourself no matter what they say.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #11 poslato: Mart 09, 2007, 09:20:09 posle podne »
Navikni se na takve komentare ljudi koji nemaju blage veze sa ovim...Ne vredi da se raspravljas sa njima,pusti ih neka zive u blazenom neznanju i nenapretku :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #12 poslato: Mart 09, 2007, 10:17:10 posle podne »
100kg proteina,naravno da sam te skapirao.a ovo sto ti kaze sasa pusti te sto imaju upadice.pricali smo mnogo puta o tome,ne kapiram ih,mislim coveci bre iako ste rekreativci informisite se bar malo o tome cim se bavite.njihova najaca je-kakav je, mora da uzima proteine.simpaticno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2007, 06:12:17 pre podne »
e sad ta kolicina proteina je kljuc da bi steroidi odradili svoj posao,a neki to ne shvataju,pa onda sta biva ,nista.da neduzim,od steroida kao i od svakog leka ako ih koristis razumno a ne kao neki neznam kako da ih nazovem mozes ocekivati njegove pozitivne efekte,ali uvek oprez.i sto se tice lasixa,yurinexa i ostalih diueritika,opasni lekovi koji mogu napraviti opasne disbalanse mikronutrijenata,u zavisnosti od ishrane ti disbalansi se mogu i tragicno zavrsiti.pozdrav,i istraj u redovno dobrojishranii tre
..

HTEO SI DA KAZES......MOGU DA IZAZOVU DISBLANS-ELOKTROLITA...A NE MIKOR ILI MAKRONUTRIJENATA

@NIKOLA..

1..LASIX....SAMO IME GOVRI...LAST-SIX HOURS...NAJMANJE...NA ZALOST...TESKO GA JE KONTOLRISTAI AKO GA PRIMENJUJE ZDRAVA OSOBA.....

NAISTI NACIN NA KOJI SE RESIS VODE POMOCU LASIX-A..JOS BRZE JE I POVRATIS..NESTO MNOGO RUZNO ZA VVIDETI U KOLIKO COVEK NIJER AZYUMAN PA POSLE UPOTREBE LASIXA NAVALI NA HRANU BOGATU NATIRUJIM I OGROMNE KOLICINE VODE...

ALI ONO GLAVNO...NISU NEPOHODNI!!!!!!!..MOZE SE I BEZ NJIH...

ZASTO SE INAKCIJE PRIMEJEUJU I.M....PA NEZNAM GDE SI BAS UCIO DA SE RAZLICETE FIZILOSKE RASSTVORINE -PVDE MISLIME NA RECIMO VODENE I ULJANE SOLUCIJE-ISTO APORBUJU????

TO SI TI NESTO POBROKAO...POKUSAJ JOS JEDNOM DA NAJDES ZASTO SE BILO KOJI OBLIK INEKCIJE APLICIRA DUBOKO U GLUTEUS A ZASTO NE ISPOD KOZE RECIMO!!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: INTRODUCTION
« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2007, 08:38:39 pre podne »
ma da mislio sam na elektrolite ,posebno sam mislio na disbalans natrijum ,kalijum.a napisao sam mikronutrijent jer su svrstani u tu grupu u opstoj ishrani.pozz