April 27, 2024, 12:40:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Motivacija?!  (Pročitano 14902 puta)

Van mreže amazonka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Motivacija?!
« poslato: Mart 10, 2007, 12:57:39 posle podne »
Verujem da je ovo problem mnogim vezbacima!Ja sam svesna da sam tipican kampanjac-taman pocnem da vezbam onako kako sam isplanirala pa se onda desi da sam ili preumorna ili ne stignem tog dana(a Bogu hvala,obaveza koliko volis!)Jos sam sebi ugodila i kod kuce napravila pravu malu teretanu a uz to sam i fizioterapeut (diplomirani uskoro) tako da mi nije tesko da improvizujem.Imam 20god,vodim koliko-toliko zdrav zivot(bez kafe,bez cigareta,alkohola,pesacim dosta)ali me ubi hrana-zamislite kako moze jedan student da se hrani kad imam praxu po ceo dan??I kad posle jednog takvog dana dodjes kuci,nije ti ni do cega a ne do vezbanja!Ranije sam vezbala,isla jos u osnovnoj na aerobike,plivanja,isla cak izvesno vreme i u Extreme ali mi sve to oduzima dosta vremena pa sam se odlucila za ovu varijantu kod kuce!Znam sve prednosti vezbanja(u smislu zdravlja,jer bilo bi glupo da ne znam?!)i to je ono sto me donekle motivise!A moja profesija je slicna fizikaliji tako da kicma trpi naveliko!I tako me ti motivi drze cela 3dana,onda padne kisa ili sneg pa se ne izlazi iz kuce i tako u krug.......A  kad dodje ispitni rok pa krenes da zderes onu divnu hranu punu UH ne bi li mozak ostao bez energije-kuku majko!!!!Tek tad nema treninga,nego mi atrofira i ono malo mase sto imam!
Eto tako!Pa ako ima neko neku pametnu ideju,bila bih vam beskrajno zahvalna!
PS-Da,probala sam i sa lepljenjem postera zgodnih cica po zidovima ali.....Znate kako se zavrsilo? :oops: :oops: :roll: :roll: :cry: :cry:
samo ludu zenu moze da iznervira kad se stvar oduzi....

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2007, 01:58:39 posle podne »
Pa probaj se malo organizovati... Spremis hranu uvece za sutradan, legnes ranije..,. Ustanes ujutru, popijes kafu... Odes na fax, na praxu, .. Dodjes kuci, odremas... Odes na trening... Dosjes kuci, jedes, sprewmis hranu... Vidis kako je interesantno...

Van mreže Owi

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #2 poslato: Mart 10, 2007, 05:15:33 posle podne »
Sta ti je uopste motiv da vezbas?A sto se tice ishrane ja mislim da su to samo lose navike i da nas organizam prirodno ne trazi cokoladu i hranu iz pekare.Mislim da za ishranu treba da promenis navike i da se izorganizujes,a za vezbanje da vidis uopste zasto zelis da vesbas,da bi se bolje osecala,bolje izgledala,postigla promene u organizmu,uspela da uradis stoj na rukama.......bezbroj stvari.A ako vezbas zato da bi kao fizioterapeut mogla da kazes kako vezbas,to je bez veze.

Van mreže amazonka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #3 poslato: Mart 10, 2007, 07:13:01 posle podne »
neko je nekog ovde lose ukapirao!ja uopste nisam rekla da treba da vezbam da bi drugim rekla da to radim vec zato sto,ako znas sta terapeuti rade,kicma strada zestoko!
pokusala sam i sa tim da zelim da izgledam onako ili ovako,da zelim da budem zdrava,ali onda me opet sustigne umor od prethodnih obaveza i tu je kraj!
uglavnom ne stignem da pripremim hranu za ujutru a kad stignem,onda obavezno mi to bude malo pa svratim po neki bake rolls!ili snickers!
neki su navuceni na cigarete,a ja na cokoladu!to je kod mene cinjenicno stanje.
a,da:nekako mi se cini da nijedno doba dana mi nije za vezbanje odgovarajuce:te sad je rano,te sad sam gladna,pa sam sita,pa mi se spava....a i praxa mi smeta jer ne mogu da se uklopim u raspored nego je svake nedelje drukciji i taman kad se naviknem na prepodne,onda treba da se navikavam na popodne!sta vi kazete,kako je kod vas?      hvala na odgovorima i izdvojenom vremenu-bas ste divni! :D
samo ludu zenu moze da iznervira kad se stvar oduzi....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2007, 09:30:41 posle podne »
POZDRAV...

PA DEFITIVNO IMAS PROBLEM...ALI SAMA SA SOBOM..NE BIH REKAO DA JE TU POTREBNA MOTIVACIJA...

TO JE IZ PROSTOG RAZLOGA..TI SI SVESNA GDE VODI TKAV NACIN ISHRANE KOJI RADIS I DA CE SA VREMENOM IMATI SIGRUNO ZDR PROBLEMA RADECI TAJ POSAO..

DAKLE...TO ZNAS..ALI PROBLEM JE U TOME STO SI TRENUTNO VERUJM ZADOVLJNSA SA TIM KAK IZLGEDAS I ONDA IZ CELE TE PRICE PROZILAZI OVO..

TI U PODSVETSI BI VEOMA RADO,ALI SA SRUGE STRANE.....

DEFITIVNO MORAS DA KRENES SA BAR JEDNE OD MRTVIH TACKA KOJE IMAS...

ILI DA KRENES DA SE BAVIS SA BILO CEIM POSLE CEGA BIH SE OSECLA PSIHICKI JOS STABLNIJA..
DAKLE..GYM,PLIVANJE,AEROBIK...MORAS DA SE PRONDAJES NEGDE..
I U TOM SLUCAJU DA PREHRANU OSTAVIS TAKVU KAKVA JE..NIKAKVA..ALI SA REMENOM CES DOCI DO TE TACKE DA CE TI BITI ZAO DA RECIMO SE TOLIKO BAVIS SA FIZICKIM ANGAZOVNJEM I BUKVALNO DA UVEK BUDES NA ISTOJ TACKI..A TO MOZES DA PROMENIS JEDNO SA KOMBINACIJIM PRAVLINE PREHANE I NEKE FIZIKE AKTIVNOSTI...

DAKLE..TO JE USKO POVEZANO I TO SU NEKI OD NEMINOVNIH PRIOCESA..VERUJ..

JER MNOGO LJUDI JE KRENULO RECIMO U GYM..DA SE MALO REKREIRA..NEKO KAZE..Z\BOG SRCA..NEGO ZBOG OVOG NEKO ZBOG ONOG..
SVE U SVEMU..NAKON NREKOG VREMENA NARAVNO DA SE OSCAJU BOLJE I PSIHICKI I FIZKCI STABILNIJE I ONDA PADA ODLUKA DA SE URADI KORAK DALJE...ZASTO DA NE..KADA VEC IDES..MOZES...IDEMO DALJE...

VERUJ DA NIJE PROBLEM ZA PCOETAK DA SE ODVOJI 20-AK MINUTA...

POSTPENO CES SAMA DOALZITI UF AZU DA TO POVECAVS...VERUJ MI

Van mreže amazonka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #5 poslato: Mart 10, 2007, 11:55:07 posle podne »
Samo sam te(nadam se da mogu na ti?)cekala da mi TI odgovoris!:) Definitivno si izneo neke stvari kojih sam ja svesna ali ne zelim da ih priznam samoj sebi(tipa da sam zadovoljna kako sad izgledam a i to da bez obzira na utreniranost,nekako sam uvek u kondiciji i uvek mogu da izdrzim vise fiz.napora od drugih vrsnjaka-inja koje se naravno ne bave sportom).Vrlo sam edukovana sto se tice uticaja ishrane,oblika vrsta treninga,kako ,za koji deo,koliko-izmedju ostalog to mi je i deo profesije!Tako da ti bezuslovno verujem....Samo se treba naterati.Ovaj moj 'problem' nije samo moj-mnogi(e) godinama govore od sutra idem u gym a imaju upravo taj problem-kako se naterati!Ja kad bi se nakanila znam da bi debelo zagrizla jer sam takva-uvek hocu vise!
Sta reci osim-veliko hvala svima(sad kao da mi dodeljuju Oskara:D)
samo ludu zenu moze da iznervira kad se stvar oduzi....

Van mreže Diavolo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2007, 12:12:05 pre podne »
Ma ne trenira ti se :) Jednostavno kad pomislis da treba odes u gym ,ti kazes kao ono.....ma ajde sutra :)
Za ovaj sport moras imati volju !!!
Dance With The Devil !!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2007, 10:07:13 pre podne »
Samo sam te(nadam se da mogu na ti?)cekala da mi TI odgovoris!:) Definitivno si izneo neke stvari kojih sam ja svesna ali ne zelim da ih priznam samoj sebi(tipa da sam zadovoljna kako sad izgledam a i to da bez obzira na utreniranost,nekako sam uvek u kondiciji i uvek mogu da izdrzim vise fiz.napora od drugih vrsnjaka-inja koje se naravno ne bave sportom).Vrlo sam edukovana sto se tice uticaja ishrane,oblika vrsta treninga,kako ,za koji deo,koliko-izmedju ostalog to mi je i deo profesije!Tako da ti bezuslovno verujem....Samo se treba naterati.Ovaj moj 'problem' nije samo moj-mnogi(e) godinama govore od sutra idem u gym a imaju upravo taj problem-kako se naterati!Ja kad bi se nakanila znam da bi debelo zagrizla jer sam takva-uvek hocu vise!
Sta reci osim-veliko hvala svima(sad kao da mi dodeljuju Oskara:D)
..

kazem...pokusaj na ovaj nacin...jednostavno...kasnije ci to da ti udje u krv i mstrati ces to obaveznim delom dana bez kojeg se neces osecati ispunjeno...i onda dolazi sve po redu...

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2007, 10:30:05 pre podne »
pa ceo zivot smo prezauzeti, ali ne brini penzija je samo tvoja za vezbanje(salim se naravno)!!
Ako nemas vremena za SEBE za sta ces imati, radis stvari koje te cine srecnim i one koje BAS MORAS, organizacija je majka opstanka..potpuno te razumem, jer i sam radim i studiram, ali zato sam glavni smeker u selu hahaha
Sebe volim MALO vise nego drugo zato STAY PUMP!!!!
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže amazonka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #9 poslato: Mart 11, 2007, 11:04:36 pre podne »
U pravu ste skroz....E,pa smekeru,lepo je znati da te(mene)neko razume.I da-organizacija mi nikad nije bila jaca strana :(
Pozdrav!
samo ludu zenu moze da iznervira kad se stvar oduzi....

Van mreže kick

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #10 poslato: Mart 14, 2007, 10:05:46 posle podne »
Zasto se uopste opterecujes time da MORAS da vezbas, ako si umorna i ako nemas energije za tako nesto u datom trenutku, onda bi neko forsiranje samo imalo kontra-efekat. Ako si vec odlucila da vezbas (ti najbolje znas dali i zbog cega to zelis), onda se malo bolje organizuj, i kreni! Niko ne moze nista umesto tebe da ucini, toga si svesna verovatno. E da, iz iskustva - mnogo je bolje ici u teretanu ili u prirodu - negde van, ako vezbas kod kuce uvek ces imati manje motivacije i uvek ce se naci nesto da posluzi kao izgovor. Preporucujem ti i da treniras sa nekim drugom/drugaricom, ali da ne caskate usput  (kao sto vidjam po teretanama podjednako i muskarce i zene kako se ubise od price a od treninga nista :) ), tako ces moci ces da pratis i uporedjujes svoj napredak, a i neces moci da se izvlacis kad si se vec dogovorila za odredjeno vreme! ;)

Van mreže Miss_Fit

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #11 poslato: Mart 15, 2007, 05:10:09 posle podne »
Savet za amazonku:

trening je CUDO, divna stvar... kada sebe pronadjes vremenom u nekom vidu sportske aktivnosti koja ti prija, "navucices se" i osecaces se mnogo mnogo bolje.
Samo napred i nemoj sebi postavljati previsoke ciljeve za pocetak.
Pozdrav  :)

Van mreže amazonka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #12 poslato: Mart 15, 2007, 11:17:00 posle podne »
E,pa KICK-u tome i jeste problem!Bez svega mogu,zaista,ali bez spavanja i odmora ne mogu!oko 8h mi je optimalno,sve ispod toga mi je zamor:boli glava a jos vise kad se naprezem,nervozna sam itd.a dan od 24h mi je kratak da bi toliko spavala i jos stigla da zavrsim sve sta imam.Znam da bi dobila kontraefekat,zato i ne pocinjem dok ne iznadjem "malo" slobodnog vremena.Znam da je bolje ici u teretanu(ja sam ziv primer motivacije kod kuce),ali i tu imas problem:bilo koja zadovoljavajuca,solidna teretana je daleko,pa dok odes i vratis se....pa onda clanarina(za koje smatram da su u vecini slucajeva previsoke)a ja jos student.....

Ima ljudi koji se navuku na treninge(poznat mi je fizioloski razlog i zasto je to tako)medjutim taj fizioloski fenomen ja dobijem od zdranja cokolade :lol:

E pa ja nemam sredinu-ja ili nesto(bilo sta)radim ili ga ne radim uopste!tako da kad bi se navukla,verovatno se ne bi vadila iz teretane!

Hvala na odgovorima,devojke!ova poruka je bila cisto moja konstatacija na vase odgovore.
I da-neki ce reci da se vrtim u krug i da preterujem jer sta god mi neko rekao ja imam odgovor.ja stvarno ne radim to namerno,vec je situacija delikatna. naravno,sve oduvek ide iz glave...osim umora!!ako vi niste u kontaktu sa ljudima kojima nedostaje motivacija kao i meni,verujte,ja jesam i ima nas puno!mozda ja delujem kao primer za izucavanje 8) ali.....

hvala svima!pozdrav!
samo ludu zenu moze da iznervira kad se stvar oduzi....

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #13 poslato: Mart 16, 2007, 12:48:41 pre podne »
i dobro, sto si na kraju odlucila i isplanirala?  8)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže kick

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Motivacija?!
« Odgovor #14 poslato: Mart 16, 2007, 04:29:26 posle podne »
Endorfin :) Studiram i ja, zavrsavam faks pa sam zauzetija nego ikad, zato trenutno i ne treniram (ima 2-3 meseca), jer se ne hranim na vreme i kako treba, nemam kintu itd., a i kortizol mi je na maksimumu, pa zato i ne radim nesto sto bi me jos vise iscrpljivalo u ovom trenutku kad mi vise nego ista treba mir! Ali zato na leto, cim odlsusam sva predavanja - bajs, plivanje, setanje kera, tegovi, teretana! UVEK slusaj sta ti organizam porucuje, ako ti se spava za to postoji razlog, ako ti se jede cokolada, mozda ti fali magnezijum. :) Salim se, ali stvarno, nemoj da se opterecujes ako nemas energije za to, trenirala sam odbojku, veruj mi da znam sta umor moze da ucini.. Pozdrav!