April 27, 2024, 01:39:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: mleko/jaja mix za masu?  (Pročitano 20791 puta)

Van mreže FREESTYLER

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
mleko/jaja mix za masu?
« poslato: Mart 15, 2007, 10:22:26 posle podne »
pozdrav ekipa!
ovako, promesam 3 jaja sa 2dl mleka svako jutro i to sve tako zajedno popijem.isto tako to napravim i popodne.koliko mislite da ce mi to pomoci da dobijem na masi?inace uzimam jos i labradin creatini i dextrozu i jel mozda neki bolji termin ima kad bih dva puta na dan mogao ovo piti? hvala!!

Spartak

  • Gost
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2007, 11:46:52 posle podne »
pazi,taj home made shake ne valja,zasto?iz prostog razloga zato sto
-nema puno proteina
-nema UH (osim  glupave laktoze)
-rizik od salmonele
tu jedva ima 20g proteina.
Ujutro fino udri po kompleksnim UH,zobene su najbolji izbor.Sto se tice proteina ujutru,jaja su najbolji izbor,jos ako imas para pa posolis sve mjericom whey proteina-wrh!eventualno uz sve to popijes 2dcl mlijeka ili zobene spremis u nekom soku bez secera.A za popodnevne sate jedi cvrstu hranu jer ti taj shake nece napraviti nikakvo dobro.Posle treninga standardno whey+dex+(gluta+crea)

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2007, 12:16:26 pre podne »
pozdrav ekipa!
ovako, promesam 3 jaja sa 2dl mleka svako jutro i to sve tako zajedno popijem.isto tako to napravim i popodne.koliko mislite da ce mi to pomoci da dobijem na masi?inace uzimam jos i labradin creatini i dextrozu i jel mozda neki bolji termin ima kad bih dva puta na dan mogao ovo piti? hvala!!

 Procitaj forum o ishrani  i kada sve procitas, probaj da napises svoje zakljucke. Siguran sam da ces naci sve odgovore kako i sta treba jesti kada si na masi.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #3 poslato: Mart 22, 2007, 11:17:31 posle podne »
kako Rocky ne dobije salamonelu kad pije ziva jaja? aaaaaa, kako njemu nije nista aaaaaaa?! :D

Van mreže Alek

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2007, 12:52:56 pre podne »
Izvinjavam se sto pokrecem staru temu, ipak smatram da je vazno da kazem da sam strazivao sam o opasnostima jedenja zivih jaja (upises u google raw eggs) i zaista kazu svugde da to nije toliko opasno. Vec jedno 2 godine skoro svaki dan jedem ziva jaja i nikad mi nista nije smetalo. Jaja nabavljam na pijaci, i na selu - gde nisu veterinarki prekontrolisana.

Posle whey proteina jaja su izvor koji najvise odgovatra ljudskom organizmu u smislu obnove i izgradnje tkiva. Problem je jedino holesterol iz zumanaca (a i avidin koji vezuje vitamin B3 i moze zato doci do "bolesti sirovih jaja", pa treba preduzeti mere predostroznosti - vitaminski preparat ukoliko u ostalim obrocima nema dovoljno B vitamina). Belanaca imaju manji kvalitet proteina od celih jaja.

Licno pravim shejk od 2 cela jajeta i 5-8 belanaca, kashikom kakaoa ili kokosovim brashnom (ili mlevenim keksom da se nebi napravio vazdusasti shlag), tako da ukus i ne bude toliko losh, kao na samu pomisao. Ono sto meni ima losh ukus su ustvari zumanca. Belanca maltene nemaju ukus. Takav shake ima oko 40g proteina.

Za mleko mogu iz licnogi skustva da kazem da litar mleka kao obrok i nije nasto narocito dobar. Ima (nadajmo se u ovom razblazenom mleku iz prodavnice) 33 grama proteina, ali mislim da je ta laktoza glavni krivac za masne naslage koje se stvaraju od pijenja puno mleka. Znam ljude koji su pre par godina zbog poreskoca sa finansijama birali da piju po 5-6 litara na dan, ali su se zamastili kao prasici.
« Poslednja izmena: Jun 16, 2007, 01:02:13 pre podne Alek »

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #5 poslato: Jun 16, 2007, 08:23:10 pre podne »
Jaja su naravno sjajan proteinski izvor visokog kvaliteta,ali zasto se igrati.Ti nisi zaradio salmonelu bogu hvala,ali ja znam jednog naseg poznatog bildera koji jeste.Zar nije dovoljna cinjenica kad ponekad cujes vest-na nekom slavlju zarazili se salmonelom.Razlog najcesce torta u koju idu ziva jaja.Tako da zarad nekog ukusa i ne neke bolje iskoristljivosti u odnosu npr.na kuvana jaja,zapravo jeduci ziva jaja i nista posebno ne dobijas.Pozz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2007, 10:34:56 pre podne »
Izvinjavam se sto pokrecem staru temu, ipak smatram da je vazno da kazem da sam strazivao sam o opasnostima jedenja zivih jaja (upises u google raw eggs) i zaista kazu svugde da to nije toliko opasno. Vec jedno 2 godine skoro svaki dan jedem ziva jaja i nikad mi nista nije smetalo. Jaja nabavljam na pijaci, i na selu - gde nisu veterinarki prekontrolisana.

Posle whey proteina jaja su izvor koji najvise odgovatra ljudskom organizmu u smislu obnove i izgradnje tkiva. Problem je jedino holesterol iz zumanaca (a i avidin koji vezuje vitamin B3 i moze zato doci do "bolesti sirovih jaja", pa treba preduzeti mere predostroznosti - vitaminski preparat ukoliko u ostalim obrocima nema dovoljno B vitamina). Belanaca imaju manji kvalitet proteina od celih jaja.

Licno pravim shejk od 2 cela jajeta i 5-8 belanaca, kashikom kakaoa ili kokosovim brashnom (ili mlevenim keksom da se nebi napravio vazdusasti shlag), tako da ukus i ne bude toliko losh, kao na samu pomisao. Ono sto meni ima losh ukus su ustvari zumanca. Belanca maltene nemaju ukus. Takav shake ima oko 40g proteina.

Za mleko mogu iz licnogi skustva da kazem da litar mleka kao obrok i nije nasto narocito dobar. Ima (nadajmo se u ovom razblazenom mleku iz prodavnice) 33 grama proteina, ali mislim da je ta laktoza glavni krivac za masne naslage koje se stvaraju od pijenja puno mleka. Znam ljude koji su pre par godina zbog poreskoca sa finansijama birali da piju po 5-6 litara na dan, ali su se zamastili kao prasici.
..

pstoje hmmmmmm...ajd da ih ne imenujem..koji kazu da i 40 zxumanca dnevno ne steti organizmu ama bas nist.a.itd..itd..itd..itd..

hahahhahhahahahhahahhahahaha

Van mreže Alek

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #7 poslato: Jun 16, 2007, 01:27:00 posle podne »
@ Polomac

E bas me interesuje kako je uspeo da se zarazi jajima, (da li je 100% siguran da je od jaja, da nije ipak kojim slucajem bilo meso ili neka druga namirnica - bez uvrede), gde ih je nabavljao- da bi jaja imala salmonelu neophodno bi bilo da je i kokoska koja ih je snela bila zarazena.

BTW zaradio sam jednom pre 5-6 godina trovanje od ni manje ni vise nego od dna do vrha przenih jaja na oko iz pekabete. Imala su samo blago izmenjen ukus, koji nije uopste vukao na miris pokvarenih jaja pa sam ih ipak vecerao. Pojeo sam 2 i imao (ko je gadljiv neka preskoci pasus ili bar ovu recenicu) ono sto se zove "projektilno provracanje" celu noc :D Primao sam infuziju na toksilokoskom odeljenju u bolnici jer sam bio potpno iscrpljen. Od hrane sam mogao samo tost narednih nedelju dana. Nisu mi na kraju rekli sta je bio uzrocnik trovanja. Neko vreme nisam mogao da omirisem uopste kuvana ili przena jaja.

Naravoucenije: cak i ako su malo razlicitog ukusa, termicki obradjena jaja, bolje ih je preskociti.

Znam da se zivim jajima nista narocito ne dobija u smislu iskoristivosti, ali mi je mnogo lakse da ih izmutim nego da recimo uzmem, skuvam 50-ak i zatim svaki put ljustim jedno 10 komada, barem 15 minuta ako se lepi ljuska, pa dok se pojede natenane jos jedno 15 minuta, ovako samo saspes sve u sebe i cao!

Hvala su svakom slucaju, za sada cu prihvatiti rizik, a nadam se da cu jedom moci potpuno da predjem na sporsku suplementaciju tipa whey protein isl., riba, meso...

@ Pedja
Procitao sam na nekoj temi da imas u jednom obroku cini mi se samo belanca (+valjda ovsene pahuljice, ili sta vec), gledam da nikad u toku dana ne pojedem vise od 4 zumanceta, racunam da od toga nece nista da mi bude.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #8 poslato: Jun 16, 2007, 02:12:31 posle podne »
Ako hoces neku potvrdu od nekog ovdje da ti kaze da je u redu jesti ziva jaja i da cujes od vise ljudi da i oni jedu, ja cu ti odmah reci, brate samo ljuljaj  i moli boga da sve bude u redu. Cinjenica JESTE da se mozes zaraziti od salmonele.
Najbolje je da radis sta mislis da je najbolje za tebe.
Ja ih licno ne jedem ziva.

Kada si pisao taj post mozda ti i nije bila namjera da cujes da li je dobro ili ne, mozda grijesim. Mozda si samo htio reci da ih ti jedes i da je dosad bilo sve u redu i samo dajes komentar iz svog iskustva, kazem, ne znam, samo pretpostavljam.

Na kraju neka si mi ti ziv i zdrav.


ZAKLJUCAK: Mozes se zaraziti salmonelom ali i ne moras, sve zavisi kakav ti je horoskop.

Van mreže Alek

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #9 poslato: Jun 16, 2007, 03:18:01 posle podne »
@ Minimal

Hvala, cenim to sto si mi rekao, u pravu si za to sto kazes da opasnost postoji, ja sam razislio o tome svemu, gledao i film Roky, i razne emisije o BB na koje sam slucajno naleteo u kojima BBilderi jedu ziva jaja i citao po net-u i cuo razne price i o likovima koji su se trovali Salmonelom iz jaja u teretanama u kojima sam vezbao, i na kraju odlucio da to jedem. Reci slobodno da sam tvrdoglav, tako sam odlucio, i cisto iznosim svoja iskustva.

Da kucnem u drvo, nadam se da se nikad vise necu otrovati jajima.

Citat
ZAKLJUCAK: Mozes se zaraziti salmonelom ali i ne moras, sve zavisi kakav ti je horoskop.

I couldn't agree more.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #10 poslato: Jun 16, 2007, 04:13:39 posle podne »
@ Minimal

Hvala, cenim to sto si mi rekao, u pravu si za to sto kazes da opasnost postoji, ja sam razislio o tome svemu, gledao i film Roky, i razne emisije o BB na koje sam slucajno naleteo u kojima BBilderi jedu ziva jaja i citao po net-u i cuo razne price i o likovima koji su se trovali Salmonelom iz jaja u teretanama u kojima sam vezbao, i na kraju odlucio da to jedem. Reci slobodno da sam tvrdoglav, tako sam odlucio, i cisto iznosim svoja iskustva.

Da kucnem u drvo, nadam se da se nikad vise necu otrovati jajima.

Citat
ZAKLJUCAK: Mozes se zaraziti salmonelom ali i ne moras, sve zavisi kakav ti je horoskop.

I couldn't agree more.

Rocky is a pussy! :)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #11 poslato: Jun 16, 2007, 05:24:32 posle podne »
@ Minimal

Hvala, cenim to sto si mi rekao, u pravu si za to sto kazes da opasnost postoji, ja sam razislio o tome svemu, gledao i film Roky, i razne emisije o BB na koje sam slucajno naleteo u kojima BBilderi jedu ziva jaja i citao po net-u i cuo razne price i o likovima koji su se trovali Salmonelom iz jaja u teretanama u kojima sam vezbao, i na kraju odlucio da to jedem. Reci slobodno da sam tvrdoglav, tako sam odlucio, i cisto iznosim svoja iskustva.

Da kucnem u drvo, nadam se da se nikad vise necu otrovati jajima.

Citat
ZAKLJUCAK: Mozes se zaraziti salmonelom ali i ne moras, sve zavisi kakav ti je horoskop.

I couldn't agree more.

Rocky is a pussy! :)

auuuu sad cu da te banujem zbog ovoga :twisted: :twisted: :lol:

odosmo u offfffffffffff
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #12 poslato: Jun 16, 2007, 05:29:46 posle podne »
@ Minimal

Hvala, cenim to sto si mi rekao, u pravu si za to sto kazes da opasnost postoji, ja sam razislio o tome svemu, gledao i film Roky, i razne emisije o BB na koje sam slucajno naleteo u kojima BBilderi jedu ziva jaja i citao po net-u i cuo razne price i o likovima koji su se trovali Salmonelom iz jaja u teretanama u kojima sam vezbao, i na kraju odlucio da to jedem. Reci slobodno da sam tvrdoglav, tako sam odlucio, i cisto iznosim svoja iskustva.

Da kucnem u drvo, nadam se da se nikad vise necu otrovati jajima.

Citat
ZAKLJUCAK: Mozes se zaraziti salmonelom ali i ne moras, sve zavisi kakav ti je horoskop.

I couldn't agree more.

Rocky is a pussy! :)

auuuu sad cu da te banujem zbog ovoga :twisted: :twisted: :lol:

odosmo u offfffffffffff

Oh I see, somebody likes the pussy. :lol:

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #13 poslato: Jun 16, 2007, 05:41:43 posle podne »
@ Minimal

Hvala, cenim to sto si mi rekao, u pravu si za to sto kazes da opasnost postoji, ja sam razislio o tome svemu, gledao i film Roky, i razne emisije o BB na koje sam slucajno naleteo u kojima BBilderi jedu ziva jaja i citao po net-u i cuo razne price i o likovima koji su se trovali Salmonelom iz jaja u teretanama u kojima sam vezbao, i na kraju odlucio da to jedem. Reci slobodno da sam tvrdoglav, tako sam odlucio, i cisto iznosim svoja iskustva.

Da kucnem u drvo, nadam se da se nikad vise necu otrovati jajima.

Citat
ZAKLJUCAK: Mozes se zaraziti salmonelom ali i ne moras, sve zavisi kakav ti je horoskop.

I couldn't agree more.

Rocky is a pussy! :)

auuuu sad cu da te banujem zbog ovoga :twisted: :twisted: :lol:

odosmo u offfffffffffff

Oh I see, somebody likes the pussy. :lol:

Go,Go Rockyyyyyyyyy :twisted: :twisted:

Sad cu da banuje i tebe i sebe zbog ovog off-a :lol: :lol:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: mleko/jaja mix za masu?
« Odgovor #14 poslato: Jun 16, 2007, 05:44:42 posle podne »
@ Minimal

Hvala, cenim to sto si mi rekao, u pravu si za to sto kazes da opasnost postoji, ja sam razislio o tome svemu, gledao i film Roky, i razne emisije o BB na koje sam slucajno naleteo u kojima BBilderi jedu ziva jaja i citao po net-u i cuo razne price i o likovima koji su se trovali Salmonelom iz jaja u teretanama u kojima sam vezbao, i na kraju odlucio da to jedem. Reci slobodno da sam tvrdoglav, tako sam odlucio, i cisto iznosim svoja iskustva.

Da kucnem u drvo, nadam se da se nikad vise necu otrovati jajima.

Citat
ZAKLJUCAK: Mozes se zaraziti salmonelom ali i ne moras, sve zavisi kakav ti je horoskop.

I couldn't agree more.

Rocky is a pussy! :)

auuuu sad cu da te banujem zbog ovoga :twisted: :twisted: :lol:

odosmo u offfffffffffff

Oh I see, somebody likes the pussy. :lol:

Go,Go Rockyyyyyyyyy :twisted: :twisted:

Sad cu da banuje i tebe i sebe zbog ovog off-a :lol: :lol:

Nemoj molim te, evo obecavam da necu nista reci protiv Rocky-a no more. 8)