April 19, 2024, 10:41:19 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Boks - Radošević: Sa dinamitom u rukavicama  (Pročitano 3749 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Boks - Radošević: Sa dinamitom u rukavicama
« poslato: April 09, 2007, 10:59:20 posle podne »

Predrag Radošević spreman za odbranu titule prvaka svijeta u profesionalnom boksu

Sa dinamitom u rukavicama

Do subote treninzi smanjenim intenzitetom



PODGORICA - Predrag Radošević, aktuelni profesionalni bokser svijeta do 23 godine, u najjačoj WBC verziji, sasvim je spreman za odbranu šampionskog  pojasa kojeg je prošle godine osvojio u Banjaluci. U protekla dva mjeseca mladi Podgoričanin bukvalno nije izlazio iz dvorane za trening. Dešavalo se da radi i po tri puta dnevno. Ujutru bi išao na obavezan futing, a zatim radio na spravama i konačno u popodnevnim časovima sparingovao sa svojim kolegama, ne samo iz boksa već i drugih borilačkih sportova.
- U početku je sve išlo veoma teško - objašnjava Radošević. - Naime, morao sam da skinem višak od desetak kilograma, jer ću na ringu u Podgorici boksovati u kategoriji do 72 kg. Sem toga, sklon sam debljanju, pa sam pored treninga morao mnogo čega da se odreknem. Ali, kada sam ušao u fazu punog rada, više nije bilo problema. Kilogrami su se topili, a ja sam se iz dana u dan osjećao sve bolje. Sada, četiri - pet dana do meča osjećam se jakim, kao da u rukavicama imam dinamit.
Sem toga, zahvaljujući  gradonačelniku Podgorice dr Miomiru Mugoši koji je riješio moje stambeno pitanje, ali i predsjedniku Vlade Željku Šturanoviću, te Organizacionom odboru ovog meča, ja sam bio lišen mnogih problema, koje sam imao pred meč u Banjaluci. Naime, rasterećen svih briga samo sam se posvetio treningu i nije pretjerano ako kažem da nikada nijesam bio spremniji nego sada.
 Kondicija će, očigledno, biti veoma važan činioc u predstojećem okršaju sa izuzetno izdržljivim protivnikom iz Koreje. Naime, poznato je da je to borac koji ide na tempo, koji serijama udaraca jednostavno primorava protivnika na uzmicanje, pa otuda i činjenica da je većinu borbi u profesionalnom ringu dobio na poene.
- Nijesam imao snimak borbe mog protivnika - kaže dalje Radošević. -Međutim, o tome neću mnogo ni da mislim. Poslije prve runde sve će biti poznato. Meni, uostalom, odgovara fajterski stil borbe, jer vjerujem da imam jači udarac od njega. Predviđeno je da borba traje 10 rundi. Ja sam potpuno spreman i za više vremena u ringu, ali ću nastojati da borbu okončam i prije toga.
 Trenutno Predrag Radošević radi u bokerskoj dvorani u Njegoševom parku. Pored stalnog trenera Ismeta Methadževića, u rad se sada uključio i Dragan Perunović, tako da naš šampion ima kompletiran stručni štab koji će voditi računa o njegovom nastupu u subotu veče u velikoj dvorani SC "Morača". Ali, radi svake eventualnosti, da ne bi došlo do "premora materijala", u naredna dva do tri dana Radošević će smanjiti intenzitet treninga.
Zvanično mjerenje dva boksera obaviće se u petak u podne u hotelu "Crna Gora", a prema pravilima WBC federacije, Radoševićeva borba u subotu veče mora početi tačno u 22 časa.D. PEROVIĆ

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me