April 23, 2024, 04:17:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za ledja by Lee Labrada  (Pročitano 9080 puta)

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Trening za ledja by Lee Labrada
« poslato: April 12, 2007, 02:14:26 pre podne »
  Ovog puta pozabavit ćemo se treningom leđa. Leđa su druga mišićna grupa po veličini i imaju velik utjecaj na metabolizam. Zapamtite, što je tijelo mišićavije, metabolizam je brži, tj. osoba sagorijeva više kalorija, lakše kontrolira težinu i ostaje u formi.

 Trening započinjemo laganom serijom vučenja na lat mašini kako bi zagrijali leđne mišiće. Razmak između šaka neka bude između 35 i 45 cm. Ovakav razmak stavlja ruke i leđa u položaj u kojem se maksimalno istežu i kontrahiraju latissimus dorsi (mišići koji formiraju V oblik leđa) ali i ostali mišići gornjeg djela leđa.

Na početku vuče zaokrenite lopatice prema van tako da osjetite istezanje mišića. Zatim kontrahirajte latisimuse i vucite laktove prema dolje i unatrag.

 
Cijelo vrijeme držite leđa blago izvijena, a prsa što više ispravljena kako bi omogućili što jaču kontrakciju.

Pazite! Ako niste u ispravnom položaju, većinu posla odraditi će ruke! Šipku lat mašine vucite prema prsima i vraćajte unatrag kontroliranim pokretima. Držite mišiće cijelo vrijeme pod opterećenjem. Šipku bi trebali privlačiti na prsa oko 1 sekunde, a 2 sekunde je vraćati natrag. Mišići će se najviše jačati u momentu kad se istežu pod opterećenjem, u ovom slučaju za vrijeme vraćanja šipke u početni položaj.

Izvedite tri serije od deset ponavljanja. Ako možete izvesti deset ponavljanja, povećajte težinu.

 Nastavit ćemo s veslanjem u pretklonu (bent over rows). Ova je vježba odlična za mišiće gornjeg djela leđa i daje im "izrezani" oblik.

Šipku opteretite srednjom težinom, lagano savinite koljena i nagnite se u struku. Razmak šaka na šipki neka bude širine ramena. Povucite šipku do baze prsa kontrahirajući leđne mišiće i povucite laktove nazad i gore u smjeru stropa. Držite glavu prema gore, prsa ispravljena, a donji dio leđa u blagom luku zbog što bolje kontrakcije. Spuštajte šipku kontroliranim pokretom tako da izbjegnete eventualne ozljede leđa i kralježnice.

Izvedite tri serije sa barem deset ponavljanja ili do otkaza.

 Trening nastavljamo sa mrtvim dizanjem (dead lift). Ovo je jedna od najboljih vježbi za leđa jer uključuje sve mišiće leđa, a ne samo donjeg djela.

Vježbu počinjemo sa šipkom na podu, nogu razmaknutih oko 45cm. Razmak šaka na šipki neka bude malo širi od vaših nadkoljenica. Iz sagnutog položaja počet ćemo dizati šipku ispravljanjem torza. Cijelo vrijeme izvođenja vježbe držite torzo što ispravniji. Kako se budete podizali, ispravljajte koljena i gurajte kukove naprijed dok se potpuno ne ispravite.

Ponovite tri serije od deset ponavljanja.

Između serija odmarajte se toliko da" povratite dah". Najčešće je to period od 1-2 minute, ali može biti i dulji, ovisno o vašoj kondiciji. Probajte izvesti što više ponavljanja u zadnjoj seriji svake vježbe.


LEE LABRADA
 
 
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #1 poslato: April 13, 2007, 09:17:14 posle podne »
sto ne radi zgibove.

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2007, 09:20:53 posle podne »
Ne moze bas svako da radi zgibove.....
Ovde ih je on zamenio vucenjem na lat masini.....
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #3 poslato: April 13, 2007, 11:23:42 posle podne »
Ja ipak zgibove ne bih izbaciv'o...  Radis onolko kolko mozes, ako mozes samo tri, onda samo tri...
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #4 poslato: April 14, 2007, 10:29:03 pre podne »
ipak je bolje kombinovati i jedno i drugo...

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #5 poslato: April 22, 2007, 10:42:06 posle podne »
Koje sranje od treninga...

Ko rahabilitacija od povrede...
« Poslednja izmena: April 22, 2007, 10:43:43 posle podne DIF011 »

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #6 poslato: April 22, 2007, 11:41:40 posle podne »
Ma sta zna Lee Labrada kada si ipak Ti najveci zivi strucnjak.....
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #7 poslato: April 23, 2007, 01:47:57 posle podne »
Ma sta zna Lee Labrada kada si ipak Ti najveci zivi strucnjak.....
Da, trebalo bi da pokusa nekako da ga kontaktira da mu sugerise korekciju treninga. Da je to Labrada znao na vreme da ispravi, uzeo bi bar jedan sandow, ovako nista.

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #8 poslato: April 23, 2007, 06:46:05 posle podne »
Ma sta zna Lee Labrada kada si ipak Ti najveci zivi strucnjak.....
Da, trebalo bi da pokusa nekako da ga kontaktira da mu sugerise korekciju treninga. Da je to Labrada znao na vreme da ispravi, uzeo bi bar jedan sandow, ovako nista.


Dobro, iskulirajte, nisam hteo da uvredim nikoga sta se cimate odmah samo sam video jedan bedan trening za ledja i ne vidim zasto ste ga uopste postovali.

Mali broj vezbi i ponavljanja za takvu partiju, a i vezbe su glupe. Nema zgibova na primer.
Uostalom sta i ako ovo zaista jeste njegov trening ? Svako telo je drugacije i nece svako postati kao on od ovog bednog treninga.

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #9 poslato: April 23, 2007, 09:12:00 posle podne »
Ma sta zna Lee Labrada kada si ipak Ti najveci zivi strucnjak.....
Da, trebalo bi da pokusa nekako da ga kontaktira da mu sugerise korekciju treninga. Da je to Labrada znao na vreme da ispravi, uzeo bi bar jedan sandow, ovako nista.


Dobro, iskulirajte, nisam hteo da uvredim nikoga sta se cimate odmah samo sam video jedan bedan trening za ledja i ne vidim zasto ste ga uopste postovali.

Mali broj vezbi i ponavljanja za takvu partiju, a i vezbe su glupe. Nema zgibova na primer.
Uostalom sta i ako ovo zaista jeste njegov trening ? Svako telo je drugacije i nece svako postati kao on od ovog bednog treninga.
Možda nekome nije previše, dok sam ja radio puno vježbi za leđa, imao sam snagu, dobro sam odrađivao te vježbe, ali tek kad sam smanjio na 3 vežbe leđa su mi postala masivnija i promjenila oblik.

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #10 poslato: April 23, 2007, 10:56:18 posle podne »
Ma sta zna Lee Labrada kada si ipak Ti najveci zivi strucnjak.....
Da, trebalo bi da pokusa nekako da ga kontaktira da mu sugerise korekciju treninga. Da je to Labrada znao na vreme da ispravi, uzeo bi bar jedan sandow, ovako nista.


Dobro, iskulirajte, nisam hteo da uvredim nikoga sta se cimate odmah samo sam video jedan bedan trening za ledja i ne vidim zasto ste ga uopste postovali.

Mali broj vezbi i ponavljanja za takvu partiju, a i vezbe su glupe. Nema zgibova na primer.
Uostalom sta i ako ovo zaista jeste njegov trening ? Svako telo je drugacije i nece svako postati kao on od ovog bednog treninga.
Možda nekome nije previše, dok sam ja radio puno vježbi za leđa, imao sam snagu, dobro sam odrađivao te vježbe, ali tek kad sam smanjio na 3 vežbe leđa su mi postala masivnija i promjenila oblik.


OK, u pravu si. BB je totalno individualan sport i cesto se desi da kada neko postuje ili objavi u casopisu trening Roni Kolemana ili Fleks Vilera, neki klinci koji pocinju ( a i iskusniji vezbaci ) se istripuju da ce imati ledja kao oni ili biceps ili bilo sta ako slede taj program, a to nema veze sa zivotom. Svako ima svoje predispozicije i genetiku tako da je za svakoga drugacije.
Ne zelim nikoga da uvredim ali eto, malo mi je bilo smesno da radi 3 vezbe za ledja koja su najveca partija, ali ima smisla ako se radi snaga ili masa. Ako se dizu ogromne tezine, tesko da neko moze da odradi 5 vezbi sa po tri serije. Samo nisam procitao nista spektakularno sto vec svako ne znao o treningu za ledja a to je Labradin plan, pa s' obzirom na to kako on izgleda ocekivao sam neki "opakiji"  trening, nista vise.


Pozdrav
« Poslednja izmena: April 24, 2007, 12:11:55 pre podne sasacg »

Van mreže BATA

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #11 poslato: Maj 06, 2007, 10:29:33 posle podne »
Slazem se sa DIF 011, tip natrpa zescu kilazu, udari po tri serije i bezi kuci. Svojevremeno sam preko trenirao sa profi likom / svetska klasa / koji je radio jako mali broj serija za sve misicne grupe, to je izgledalo smesno jel sam ko muva se ubijao od serija i ponavljanja a tip se bocne sa GH-om i drugim bockalicama u bulju,  istrci motivisan i unezveren, napadne tegove sa jakim intenzitetom i malim pauzama izmedju serija i sledeca scena je ide kuci. Trenirao je 2 puta dnevno. Nazalost, preminuo je u 33-oj od cancera, razlog - bockalice. :(

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #12 poslato: Maj 06, 2007, 10:46:36 posle podne »
NE SERI !
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže sele137

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 246
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #13 poslato: Maj 06, 2007, 10:48:06 posle podne »
Hahahaha!!!
Bas sam to pomislio!!!
Arnold didnt do juice ,he was created in a lab with spare bodyparts from dead bodybuiders!!!

Van mreže BATA

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Trening za ledja by Lee Labrada
« Odgovor #14 poslato: Maj 06, 2007, 11:05:57 posle podne »
Ne vredjaj decace. Tip je kroz ruski GH uzeo i gen cancera, poznat slucaj medju profesionalcima.  Mesto: Kipar  Period: 1996