April 27, 2024, 08:58:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Proces - def  (Pročitano 10448 puta)

Van mreže sone84

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Proces - def
« poslato: April 16, 2007, 10:29:28 posle podne »
Pozrav svima.Vec 5 nedelja sam na definiciji.Napretka ima,ali bih zeleo da bude jos bolji.
Redukcija bf% mi se sastoji iz pravilne ishrane,kardio ,teretane,suplemenata i sto je najteze odricanja.

Ocenite moj plan ishrane:

7:00
Animal cuts sa vodom

7:30
kardio (20-25 minuta promenljivim ritmom,ukupno oko 7-8 sprintova 30-45 sec.)

8:00
posle jutarnjeg kardia - ovsene pahuljice-150g sa vodom + whey 25g + jabuka (ne uvek u ovo vreme)

11:00
posni sir 150-200g + 3 belanca

13:00
jabuka(ako je ne pojedem posle kardia)

14:00
skusa ili piletina +  neka salata (zelena salata,paprika,spanac) + sir 100-150g

Lagano povecavam unos vode u telo pre treninga

16:30
Animal cuts sa vodom

17:00
Pre Workout Meal Whey 25g

19:00
Post Workout Meal (neposredno posle treninga-teretane ili ako radim kardio posle teretane,onda posle kardia) - whey protein 50g + 3-4dl vode + dekstroza 30g

21:00
tunjevina 180g + sir 100g

Svaki dan isto.

Kao sto vidite smanjio sam unos UH toliko da se ponekad osecam slabo i izgladnelo...Valjda je to normalno.
Sta biste menjali,dodali,oduzeli.
Napominjem da skoro svaki dan pojedem po jednu jabuku,a da sam za vreme ovih 5 nedelja uzimao ponekad orah ili badem ili kikiriki,uvek pre treninga.
Ima li tu nekih kobnih gresaka?
Odricao sam se svega:alkohol,cokolade,torte,pljeskavice,pize,sendvici,keksevi,kolaci,cak ni hleb ne jedem(ni integralni),naravno na ovaj spisak treba dodati i sav ostali junk food.

Trening u teretani nisam nesto posebno menjao,jedino sto radim noge u jednom odvojenom danu,i tada ne trcim.

Da li je greh za definiciju ta jedna jabuka toliki da necu postici cilj?Video sam negde na forumu teoriju o pretvaranju fruktoze u masne naslage.
Za kikiriki vazi isto pitanje?
To su mi dve najbitnije stvari na koje trazim odgovor.
Evo postavicu i neke slike kako to sada izgleda.Jesam izgubio masne naslage,ali oko struka me jos malo zeza,voleo bih da je jos bolje, ali mislim da cu to malo jako tesko skinuti.Da li da izbacim tu jednu jabuku :)
« Poslednja izmena: April 16, 2007, 10:56:06 posle podne sone84 »

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Proces - def
« Odgovor #1 poslato: April 16, 2007, 10:52:24 posle podne »
greske koje sam ja primetio, hronoloski,
uzmi whey posle kardia odmah(ne sa pahuljicama), a onda ubaci neko meso posle 45 min sa nekim skrobastim UH 100g ti je i vise nego dosta, mozes i pahuljice, i ne dodaj nikakve jabuke.
ubaci meso ili sir pre treninga isto sa nesto skroba pre treninga u teretani, ne mozes nikako samo whey.
posle treninga u teretani isto obavezno skrob.
i ubaci jos jedan obrok 10 min. pre spavanja.
variraj unos ugljenih hidrata tokom nedelje, nemoj da ih drzis konstantim.

Van mreže sone84

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Proces - def
« Odgovor #2 poslato: April 16, 2007, 11:00:52 posle podne »
jos slika
« Poslednja izmena: April 16, 2007, 11:02:52 posle podne sone84 »

Van mreže sone84

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Proces - def
« Odgovor #3 poslato: April 16, 2007, 11:05:03 posle podne »
sf

Van mreže sone84

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Proces - def
« Odgovor #4 poslato: April 16, 2007, 11:08:35 posle podne »
Nico,sta kazes za kikiriki,orah,badem,jel to aposlutno nedozvoljeno i ako nije u koje doba dana?
Integralni hleb,sme li i kada?
Pazi,mislim da ne bih trebao da uzimam tesku hranu(meso)kao sto kazes pre treninga,jer se onda krv sliva u zeludac za varenje se koristi ,a ne ide u misic.To sam ovde na forumu video i ima logike.Otprilike ne jedem pre treninga nista 2 sata,mozda saku kikirikija.

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Proces - def
« Odgovor #5 poslato: April 16, 2007, 11:14:20 posle podne »
probaj sa posnim sirom, ja njega koristim kao pre workout meal.
bademi, orasi i to, dok nije przeno, OK je. naravno u kontrolisanim kolicinama, tipa saka ili dve.
Najbolje vreme je ujutru. Pre treninga ti uopste ne treba ta roba, ti kikirikiji bademi...
mnogo je 2 sata pauze izmedju pre workout meala i odlaska u teretanu.
« Poslednja izmena: April 16, 2007, 11:16:29 posle podne Nico »

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Odg: Proces - def
« Odgovor #6 poslato: April 16, 2007, 11:17:30 posle podne »
Kakav crni kikiriki.. bezi od toga :)
Super ti je ova vena na ramenu..
Nauci malo da poziras.. a pogotovu zadnju biceps pozu :)
Dobro je.. ja te znam odavno, pa znam da je ovo bolje nego nekada.. samo tako nastavi...

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Proces - def
« Odgovor #7 poslato: April 16, 2007, 11:21:11 posle podne »
koji ce ti def? da imas neki oveci bf pa ajde. ali suv si jbt, samo ces se izkatabolichit.
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Proces - def
« Odgovor #8 poslato: April 16, 2007, 11:24:09 posle podne »
tocno ka sta ejčtuesočetr kaze, tebi triba jos mase,a ne definicija...

Van mreže sone84

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Proces - def
« Odgovor #9 poslato: April 17, 2007, 06:53:33 pre podne »
Ma ljudi,ok je to.Samo batalite subjektivna misljenja ,tipa tebi treba masa.Zadovoljniji sam sada sa 100 kg,nego nekad sa 115kg,na visinu 191cm.Evo Kekka sta ti mislis u vezi te mase,sigurno je bolje ovako.Mogu raditi propadanja,zgibove do mile volje,mogu trcati a da se nimalo ne zadisem,osecam se bolje,a kad finansijska situacija dozvoli znam ja sta treba za masu,to cu i uraditi,za sada pricajmo o definiciji,to je ono sto trenutno mogu i sto me zanima,tu me savetujte,a ne u vezi ambicija.
Kekka,kao da nisi bas zadovoljan napretkom.Ocekivao si vise?Jbg,ostalo mi je jos 3 nedelje,a mozda i produzim.

Van mreže sone84

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Proces - def
« Odgovor #10 poslato: April 17, 2007, 06:57:46 pre podne »
Dajte ljudi savet kako cu kada mi nestane whey,a ne verujem da cu imati za jos jedan.Trosi se ovo cudo-Elite sam uzeo od 4.54 kg.
Koje su alternative u PostWorkoutMeal? Da li tunjevina? Znam da sir nije ,jer se sporo vari.
Dakle,kako zameniti PWM whey+dex?

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Odg: Proces - def
« Odgovor #11 poslato: April 17, 2007, 07:06:37 pre podne »
Ovo je definitivno bolje od mase koju si nekada imao, u to sam siguran.
Onako si bio kao karikatura...sad si vec dobio neke linije i neki oblik..
Znam ja sta je tebi sada u glavi, ti bi sada da se ogulis i da imas plocice kao u kupatilu.Jel tako?
Trebalo bi da stanes posle te tri nedelje, i da pocnes lepo da se hranis i da nabacujes kvalitetnu masu, znaci pretezno misice...
Cim budes krenuo da se punis sa UH  dobices punocu misica, pa ce to sve i da izgleda malo lepse... mada se meni i ovako svidja i mislim da si uradio velik posao.
15 Kilograma nije malo.. tako da svaka cast.

Vidi kako ces.. odluci se sam..ali ja to vise ne bi gulio..  :)

Van mreže sone84

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Proces - def
« Odgovor #12 poslato: April 17, 2007, 07:12:07 pre podne »
OK,imenjace drago mi je sto tako mislis,dizes moral.
Pitanje glasi,kako da se punim sa UH ,a da se ne ugojim?Koji su to UH i kada da ih uzimam?Sta bi ti jos promenio i dodao-oduzeo u mom jelovniku,posle ove 3 nedelje?
Jel onda da radim manje kardio?

Van mreže sone84

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Proces - def
« Odgovor #13 poslato: April 17, 2007, 07:13:35 pre podne »
I da Keeka,a sta umesto whey i dex posle teretane?

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Odg: Proces - def
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2007, 07:18:52 pre podne »
I da Keeka,a sta umesto whey i dex posle teretane?

E jebiga, malo glup odgovor ali umesto wheya i dexa nema nista.Sve je nekako isto... tako je bar pedja meni objasnio.Jedino ako ces da gledas koliko treba tvom stomaku da preradi neku hranu i da je iskoristi.. ali to je vec previse..  Za neka mesa je potrebno i 20 sati "prerade" da bi telo to iskoristilo..   
Koliko ja znam najsvarljivije je belance..   ali kazem ti.. samo ti krkaj dobro ceo dan , pa kupi whey kad budes imao..
Niko nije propao, niti je neko izgubio misice zato sto je posle treninga jeo belo meso, a ne belanca.. ili obrnuto...

Ovo za UH ce morati da ti odgovori pedja.. a i moraces ti da gledas sebe i da posmatras da li se gojis ili ne.